Puchar Wszechstronności Stylowej z udziałem naszych pływaków

Bardzo obiecująco wypadł pierwszy sprawdzian formy dla silnej reprezentacji pływaków z naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

O sukcesach naszych uczniów można poczytać również w relacjach medialnych, do których odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem.

W zakończonych pływackich zmaganiach Grand Prix Małopolski tytuł najbardziej wszechstronnej zawodniczki wywalczyła Dominika Kossakowska, która zgromadziła 3175 punktów. Tuż za nią uplasowała się jej klubowa koleżanka, Natalia Lewandowska.

Wśród męskiej reprezentacji największą ilość punktów, a więc 3132 zdobył Mateusz Dubas. Z kolei na trzecim stopniu podium znalazł się Przemysław Suchański. Bardzo dużo emocji przyniósł również zapowiadany challenge na 400 metrów stylem zmiennym.
W tym wyzwaniu triumfowała Dominika Kossakowska, która ustanowiła nowy rekord życiowy poprawiając tym samym wynik Anety Chmelik, sprzed 36 lat. Wśród chłopców najlepszy okazał się Przemysław Suchański, który poprawił wynik Dariusza Wolnego z 1982 roku.

W klasyfikacji Rudolpha za 400 metrów stylem zmiennym najlepsza była 14-letnia reprezentantka SMS Oświęcim, Alicja Lubińska. Wśród chłopców zwyciężył 15-letni, Michał Piela.

„Cieszymy się z faktu ustanowienia nowych rekordów życiowych wśród naszych uczniów. Myślę, że te niewątpliwe osiągnięcia jeszcze bardziej zmotywują ich do wytężonej i sumiennej pracy na treningach”– mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowej Dwójki im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

„Dziękujemy wspaniałej i hojnej publiczności oraz sponsorom, dzięki którym udało się nagrodzić zwycięzców na tym niezwykle trudnym dystansie”- podkreśla trenerka, Alicja Woźnicka.

/ Jakub Konior /