Nasi uczniowie z wizytą w firmie Synthos

Uczniowie klas pierwszych o profilu technik technologii chemicznej pod opieką p. Jarosława Wróbla i p. Marty Hartung, wzięli udział w wycieczce do firmy chemicznej Synthos. 

Polecamy również lekturę relacji medialnych, do których odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem.

Omówienie warunków otrzymywania stypendiów dla trzech najlepszych uczniów z klasy, stanowiło szczególnie istotny z punktu widzenia młodzieży punkt programu. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się tematyka związana z płatnymi praktykami i stażami, które firma chemiczna Synthos oferuje najlepszym uczniom klasy o profilu technik technologii chemicznej w powiatowej Dwójce.

„Dzięki uczestnictwu w wycieczce nasi uczniowie mieli możliwość zwiedzania zakładu produkcji kauczuków, produkcji styrenu z etylobenzenu, a także produkcji tworzyw styrenowych” – wylicza Marta Hartung, nauczyciel przedmiotów chemicznych.

Wyjazd pełen niezapomnianych wrażeń, zakończył się wręczeniem fartuchów, kurtek i okularów ochronnych. Nowe wyposażenie będzie niezastąpione w trakcie przeprowadzania licznych doświadczeń w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów chemicznych w Małopolsce, które znajduje się do dyspozycji uczniów Naszej Szkoły.

Materiał w Faktach Oświęcim

Publikacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Jakub Konior /