Uczniowie Naszej Szkoły w Konkursie Wiedzy Chemicznej

W ubiegłą sobotę 7 grudnia uczniowie klasy drugiej technikum o profilu technik technologii chemicznej oraz drugiej klasy bologiczno – chemicznej wzięli udział w etapie rejonowym konkursu chemicznego, który odbył się w Wadowicach. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Chemicznej jest organizowany od roku 1988 przez pracowników Zakładu Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. Trzymamy kciuki, aby uzyskane przez naszych uczniów wyniki pozwoliły zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego

Laureaci z klas maturalnych otrzymują „indeksy” na studia na Wydziale Chemii UJ na kierunkach: chemia, chemia medyczna i ochrona środowiska.

Urszula Przybytek