Zaproszenie na konsultacje

komunikat

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje w dniu 25 kwietnia 2017r tj. wtorek w godzinach 17.00-18.00

Numery sal, w których będą dyżurować nauczyciele, możecie Państwo znaleźć poniżej

[sale na konsultacje]

p. E. Żółtowski- konsultacje w innym terminie.


SMS DOW piątek 28 kwietnia o godzinie 17.00 w Sali sesyjnej im. Jana Klęczara (budynek internatu PZNr2SOMSiT), odbędzie się Dzień Otwarty Szkoły Mistrzostwa Sportowego funkcjonującej w ramach Powiatowego Zespołu Nr2 w Oświęcimiu.

Informujemy, że od 1.09.2017r. w ścisłej współpracy z naszą placówką  SP nr 8 w Oświęcimiu będzie prowadzić kl.VII SMS. Dzięki porozumieniu Urzędu Miasta Oświęcim a Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu możliwe będzie szkolenie młodzieży w dyscyplinie pływanie w cyklu 6 letnim tak jak to było do tej pory. Szkolenie sportowe w kl. VII prowadzone będzie przez dotychczasowego trenera GMS panią Alicję Woźnicką. Duży zakres współpracy zapewni zachowanie poziomu szkolenia sportowego jaki osiągało GMS w Powiatowym Zespole NR 2 SOMSiT.

Dzień Otwarty naszej placówki umożliwi zapoznanie się z miejscem , w którym rozwijały się talenty kilku polskich olimpijczyków .

Kandydaci do klasy VII mogą uzyskać szczegółowych informacji


Nasi pływacy na Arena Grand Prix – Puchar Polski w Lublinie

lubZ dużym powodzeniem zaprezentowali się nasi zawodnicy zrzeszeni w Oświęcimskiej SMS w Pływaniu w trakcie zawodów z cyklu Arena Grand Prix – Puchar Polski w Lublinie – relacjonuje Jakub Konior.    O sukcesie naszych pływaków informuje także Portal Oświatowy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, materiał znajduje się do wglądu pod publikacją.

–  Na zawodach najwyżej uplasowały się Wiktoria Musioł z IIIB LOMS i Dominika Adamiec z IIB LOMS, które zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce zarówno na dystansie 200 m stylem motylkowym, jak i w klasyfikacji na najlepszą specjalistkę stylu motylkowego – podkreśla Alicja Woźnicka z SMS Oświęcim.

Wśród chłopców świetne występy odnotował nasz reprezentant Sebastian Ciastoń z IIB LOMS, który wywalczył 4 lokatę w klasyfikacji najlepszych zmiennistów oraz zajął 7 miejsce w kategorii zawodników 17-18-letnich.

Na wyróżnienie zasługują również ;

Andrzej Michalczyk z IB LOMS – 8 miejsce w kategorii open w stylu klasycznym oraz 17 pozycja w kategorii 17-18 lat
Katarzyna Kołodziej z IB LOMS – 9 m w kategorii open w stylu motylkowym
Alina Zawisza z IB LOMS – 12 m w kategorii open w stylu motylkowym i 24 m w kategorii 17-18
Maciej Krulikowski z IIB LOMS – 12 m w kategorii open w stylu klasycznym – 11 m w kategorii 17-18
Natalia Lewandowska z IIIGMS – 7 m w kategorii 16-l
Kamil Goleniec z IIB LOMS – 10 m w kategorii 17-18-l
Justyna Pisarek z IB LOMS – 13 m w kategorii 17-18
Patryk Blachura z IIGMS – 16 m w kategorii 17-18
Mikołaj Kempa z IIB LOMS – 25 m w kategorii 17-18
Kacper Mayerberg z IB LOMS – 27 m w kategorii open w stylu motylkowym

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu


Wystawa prac naszych grafików

20170412_093212Jak co roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Galeria Książki”, odbywa się wystawa prac graficznych uczniów klas technik cyfrowych procesów graficznych. Grafiki pt. „Anioły nie dają spokoju” można będzie oglądać do końca kwietnia br. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy. Uczniowie pod opieką p. Alicji Gryski i p. Piotra Kaka zaprezentowali swoją wizję obecności aniołów w całym naszym życiu. Wśród przedstawionych, oprócz bytów metafizycznych, znalazły się także całkiem realne postacie jak np. legendarny gitarzysta Jimi Hendrix, którego uczeń przedstawił jako astralnego opiekuna muzyki. Na wystawie zobaczycie anioły piękne i straszne, zadziwiające i zastanawiające, pożyteczne i całkiem takie, bez których życie nasze mogłoby toczyć się utartym torem, ale… co to byłoby za życie. Zapraszamy.

 Piotr Kak


Drzwi Otwarte

DNI OTWARTE4

Wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną w Powiatowym Zespole Nr2 SOMSiT w Oświęcimiu serdecznie zapraszamy  do naszego budynku przyul. Bema 8 w dniach:

25.04.2017 w godz. 14.00-18.00

28.04.2017 w godz. 10.00-13.00

Przy głównym wejściu będą  znajdować się punkty informacyjne, dyżurujący uczniowie i nauczyciele udzielą pełnej informacji o profilach klas i kierunkach kształcenia zawodowego w naszym Zespole w nadchodzącym roku szkolnym 2017/2018. Zainteresowani będą mogli obejrzeć pracownie, laboratoria i obiekty sportowe
                     Jeszcze raz serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów i ich Rodziców

Dyrekcja, Nauczyciele i uczniowie PZ Nr 2 SOMSiT


Konkurs chemiczny dla gimnazjalistów Młody Chemik- wyniki

Zakończenie konkursu 2017 (1)

WYNIKI KONKURSU CHEMICZNEGO „MŁODY CHEMIK”

W finale konkursu chemicznego „Młody Chemik” organizowanego przez Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu wzięło udział 25 uczniów z 10 szkół gimnazjalnych powiatu oświęcimskiego.  Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Natalia Komorowska –Miejskie Gimnazjum Nr 2 w Oświęcimiu

II miejsce – Grzegorz Chrostek – Zespół Szkół Nr 1 w Kętach

II miejsce – Mikołaj Ferenc – Gimnazjum Gminne Nr 2 w Zaborzu

III miejsce – Laura Zawiła – Miejskie Gimnazjum Nr 2 w Oświęcimiu

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów biorących udział w finale wraz z nauczycielami lub opiekunami na uroczyste zakończenie konkursu.  Wręczenie nagród i wyróżnień uczniom odbędzie się w naszej szkole w dniu 28 kwietnia 2017r. o godzinie 12.00 w Sali 259.

Gratulujemy wyników! Organizatorzy

FOTORELACJA z Finału Konkursu Młody CHEMIK TUTAJ

 


Wizyta na targach Druku 3 D w Kielcach [FOTO]

0630 marca 2017 roku dzięki uprzejmości administratora „Targów Kielce”, grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Piotra Kaka, Edmunda Żółtowskiego, Kazimierza Foltyna oraz Mieczysława Kurczaba miała okazję wyjechać do Kielc na największe targi „Druku i Skanowania 3D” w Europie Środkowo-Wschodniej oraz cyfrowych maszyn do obróbki metali i innych materiałów. Przez wystawców są one uznawane za najważniejsze wydarzenie w branży.

Mieliśmy możliwość obejrzeć najnowsze obrabiarki CNC osprzęt do nich, roboty spawalnicze oraz niezwykłą aparaturę kontrolno-pomiarową. Ogromne wrażenie zrobiły na nas frezarki zdolne do frezowania powierzchni wielkogabarytowych oraz laserowe urządzenia docięcia blach.

Najbardziej interesujące  były jednak dla nas odbywające się w tym czasie „Dni Druku 3D”.


Nasi licealiści z wizytą w Muzeum Anatomii Człowieka w Krakowie

UJ MARZECW dniu 24 marca na wycieczkę naukową do Muzeum Anatomii Człowieka przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, pod opieką organizatorki wycieczki p. Anny Somogyi oraz opiekunów p. Joanny Smrek i p. Jolanty Rakowskiej, udali się nasi licealiści z klas 2a LOMS, 3a LOMS i 3b LOMS. Relacja z wyjazdu naszych uczniów widnieje także w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, jest ona dostępna do wglądu pod materiałem.

Wartościowy program wyjazdu pozwolił młodzieży m.in. na wysłuchanie wykładu z anatomii człowieka, zapoznanie się z imponującą ilością 2077 preparatów z osteologii, artrologii, anatomii porównawczej oraz antropologii. Najcenniejsze z nich były wykonywane przez słynnego profesora Andrzeja Bochenka – ”ojca anatomii”, autora podręczników dla studentów medycyny jak również profesora Ludwika Karola Teichmanna. Dzięki uczestnictwu w wycieczce naukowej nasi uczniowie mieli okazję wzbogacenia swojej wiedzy z zakresu anatomii człowieka i antropologii.

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Jakub Konior /


Akcja krwiodawstwa w naszej szkole

krewSamorząd Uczniowski organizuje w dniu 20.04 2017 roku (czwartek) w godzinach 12.30-15.30 w naszej szkole akcję krwiodawstwa.

Możesz oddać krew, jeśli jesteś:

  • • osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia
    • czujesz się zdrowy
    • ważysz nie mniej niż 50 kg
    • pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi

Zapisy i szczegółowe informacje u opiekuna Samorządu Uczniowskiego Mieczysława Kurczaba sala 254 (do środy 19.04. 2017roku)

Pragniemy serdecznie zaprosić uczniów do współuczestniczenia w akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie”, organizowanej w ramach polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020″.

Samorząd Uczniowski jest przekonany, że dzięki zaangażowaniu uczniów, zwiększymy w naszej szkole poziom wiedzy na temat honorowego krwiodawstwa oraz przyczynimy się do powiększenia grona Honorowych Dawców Krwi.

Zapraszamy do udziału w akcji


Małopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej

czechy4 kwietnia 2017 roku na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbył się Małopolski Konkurs Wiedzy o Republice Czeskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II g: Magdalena Antecka, Krzysztof Konik, Maciej Skop pod opieką Mieczysława Kurczaba. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie testu wyboru oraz rozpoznanie obiektów ze zdjęć. W konkursie wzięło udział około 70 uczniów z różnych szkół. Organizatorem konkursu był Instytut Geografii we współpracy z Czeską Centralą Ruchu Turystycznego.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego na temat Republiki Czeskiej i jej walorów turystycznych. Patronat nad konkursem objął Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego. Udział w konkursie przyczynił się do pogłębienia wiedzy na temat Czech wśród naszych uczniów i mimo, że nie udało się zdobyć miejsca w pierwszej trójce nasza młodzież godnie zaprezentowała szkołę w czasie konkursu.


CLOSE
CLOSE