Zebrania z rodzicami

komunikat

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się 24 stycznia 2016r (wtorek) o godz. 17.00.

Zebranie klasy 3e LOMS odbędzie się w terminie późniejszym (po feriach).

wykaz sal na zebrania_POBIERZ

 


NOWOŚCI Z BELETRYSTYKI

nowosci_ksiazkoweZapraszamy do wypożyczania nowych książek z literatury pięknej. Wśród nowych pozycji polecamy powieści obyczajowe, kryminalne, thrillery i powieści historyczne:


komunikat

Próba generalna układów tanecznych „ Poloneza” dla maturzystów

wraz z osobami towarzyszącymi odbędzie się 25 stycznia br. w dużej sali gimnastycznej wg nastepującego harmonogramu:

  • 15.30- kl.III A, kl. III B, KL. III C, kl. III D, kl. III E
  • 16.30- kl.IV inf, kl.IV chem, kl.IV eln, kl.IV inf/mech
  • 17.30- kl.III F, kl.III G, kl.IV gr

 


Udział uczniów w Konkursie Wiedzy Chemicznej

logo-pro3W ubiegłą sobotę 14 stycznia 4 uczniów klasy drugiej technikum o profilu technik technologii chemicznej wzięło udział w etapie rejonowym konkursu chemicznego, który odbył się w Wadowicach. Uczniowie klasy 4 technikum w grudniu również zmagali się w pierwszym etapie tego konkursu. Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej jest organizowany od roku 1988 przez pracowników Zakładu Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. Udział w Konkursie nie wymaga tak zaawansowanej wiedzy chemicznej jak w przypadku Olimpiady Chemicznej. Poziom wymagań jest zgodny z podstawą programową nauczania chemii dla III i IV etapu edukacyjnego.

Laureaci z klas maturalnych otrzymują „indeksy” na studia na Wydziale Chemii UJ na kierunkach: Chemia, Chemia medyczna i Ochrona Środowiska.

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla uczniów klas II i klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych. Trzymamy kciuki aby uzyskane przez naszych uczniów wyniki pozwoliły zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego.

 

Urszula Przybytek


Zaproszenie na wycieczkę!!!!!

beskidyW dniu 22 stycznia (niedziela) zapraszam na kolejną wycieczkę ze Szkolnym Kołem Krajoznawczo – Turystycznym w Beskid Mały.

Trasa: Międzybrodzie Żywieckie – Cisowa Grapa – Jaworzyna – Kościelec – Międzybrodzie Żywieckie. Czas przejścia: 4,5 godz.

      Zgłoszenia do środy. Zaliczka na opłacenie transportu- 20 zł (całkowity koszt zależy od ilości uczestników i nie przekroczy 30 zł).

Anna Handzlik – Starzyk


Osiągnięcia naszych uczniów na Zimowych Mistrzostwach Polski

ol4W ostatniej dekadzie grudnia minionego roku w Olsztynie zakończyły się kolejne Zimowe Mistrzostwa Polski. Miło nam poinformować, iż w  trakcie tej szczególnej imprezie pływackiej,  szereg imponujących wyścigów zaliczyli nasi reprezentanci z SMS Oświęcim w Pływaniu – relacjonuje Jakub Konior. Warto podkreślić, że informacja o sukcesach naszych pływaków ukazała się także w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Nasza młoda ekipa ambitnie powalczyła podczas najważniejszych zawodów w sezonie, startując z powodzeniem zarówno w finałach i półfinałach – mówi Alicja  Woźnicka z oświęcimskiej SMS w Pływaniu.

Rewelacyjnie spisał się


GIMNAZJALNY POLIGLOTA

am1

ZNAMY  JUŻ  FINALISTÓW

V EDYCJI  KONKURSU  ANGIELSKO – NIEMIECKIEGO

GIMNAZJALNY  POLIGLOTA

Nasza szkoła jest już po raz piąty organizatorem konkursu językowego przeznaczonego dla uczniów szkół gimnazjalnych.

W tym roku szkolnym Patronat Honorowy nad konkursem objęli:

Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego

Zbigniew Starzec – Starosta Oświęcimski

Głównym zamierzeniem konkursu jest zachęcenie i zmotywowanie młodzieży do nauki języków obcych, jak również rozwijanie uzdolnień i zainteresowań oraz nawiązanie kontaktów i współpracy z naszą placówką.

W dniu 19 grudnia 2016 r. o godz. 10.00 odbył się I etap konkursu (w formie testu wyboru) w siedzibach zgłoszonych szkół. Wzięło w nim udział aż 544 uczniów z 35 szkół gimnazjalnych. Na podstawie nadesłanych arkuszy zbiorczych z wynikami wyłoniono uczestników


Wycieczka klas chemicznych do Huty Szkła w Zawierciu

dsc_0014W dniu 19 grudnia 2016 roku uczniowie klas I, II, III technik technologii chemicznej wraz z opiekunami: Iwoną Kremiec, Kazimierzem Foltynem oraz Mieczysławem Kurczabem udała się na wycieczkę naukową do Zawiercia, gdzie zwiedzili dziewiętnastowieczną hutę szkła.

Huta Szkła mieści sie w Zawierciu, niedaleko trasy nr 78, przy ulicy Towarowej 18. Przed zakładem mieści się parking dla samochodów osobowych, często mocno zastawiony autami. Autokarem zatrzymaliśmy się na wyżej wymienionej, na szczęście mało ruchliwej ulicy. Po prawej stronie, przed bramą znajduję się budynek biurowy – tam kupiliśmy bilety. Zaraz obok, sklepik z kryształami – polecamy, ceny hurtowe!

Przekraczając bramę zakładową odnosimy wrażenie jakby czas w tym miejscu się zatrzymał. Obiekt powstał w 1884 roku, od tego czasu bardzo niewiele się w nim zmieniło. Mowa zarówno o technice produkcji jak i o personelu:), – ale o tym później. Rolę przewodnika


Konkurs „Młody Chemik”

Processed with VSCOcam with f2 preset

Zaproszenie

Szanowni Państwo!

Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu serdecznie zaprasza do udziału w trzeciej edycji Powiatowego Konkursu Chemicznego „ Młody Chemik” adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu oświęcimskiego.

Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników chemii. Udział w konkursie może być dla uczniów okazją do zweryfikowania swoich umiejętności oraz osiągnięcia osobistych sukcesów.

Uczniowie będą zmagać się w dwóch etapach konkursu. Etap szkolny odbędzie się w zgłoszonych szkołach dnia 21 lutego 2017r. a organizatorem drugiej części będzie Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych. Drugi etap konkursu poszerzony zostanie o treści dotyczące rozwoju branży chemicznej w Oświęcimiu.

Dla najlepszych uczniów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firma Synthos S.A. oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Na zgłoszenia oczekujemy do 27 stycznia 2017r. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne będą na stronie www.pz2.edu.pl w zakładce Konkurs Chemiczny „Młody Chemik” [TUTAJ].

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w proponowanym przedsięwzięciu.

Dokumenty:

regulamin-konkursu-2017

harmonogram-konkursu-2017

formularz-zgloszeniowy

oswiadczenie-rodzicow

 


Nasi pływacy nagrodzeni przez prezydenta Janusza Chwieruta

nnzMiło nam poinformować, iż w trakcie uroczystego spotkania z włodarzem miasta Oświęcim, p.Januszem Chwierutem. Nagrody finansowe, a także dyplomy gratulacyjne za wysokie osiągnięcia sportowe w 2016 roku odebrali nasi pływacy oraz szkoleniowcy z Powiatowej ”Dwójki” – relacjonuje Jakub Konior.

Wśród wyróżnionych zawodników naszej Oświęcimskiej SMS w Pływaniu znaleźli się ;