55337_plomien_swieca

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
oraz Społeczność uczniowska

PZ nr2 SOMSiT  w Oświęcimiu

z głębokim żalem żegnają

STANISŁAWA MĄCZKĘ

wieloletniego Wicedyrektora i Dyrektora w Zespole Szkół Zawodowych oraz Ośrodka Kształcenia Ustawicznego w Oświęcimiu

W osobie Pana Stanisława Mączki żegnamy przede wszystkim wielkiego przyjaciela młodzieży, przewodnika po szkole życia – historii, której uczył, człowieka oddanego swojej pracy.

Requsiescat in pace


Zaproszenie dla grających w szachy

10Sympatyków gry w szachy w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu zapraszamy do włączenia się  w promocję akcji Chess Corner. Polega ona na udziale w rozgrywkach na platformie www.kurnik.pl oraz propagowaniu tej królewskiej gry. W związku z tym powołujemy w naszej szkole klub szachowy. Aby zostać dołączonym do niego, prosimy o rejestrację- przesyłanie swoich danych:  imienia i nazwiska, klasy oraz maila zwrotnego na adres wysoglad@mp.pl lub bezpośrednio u pana Pawła Wysogląda albo pana Mirosława Wojtyczko.

W ramach klubu szachowego planujemy m.in.:  rozgrywki na platformie www.kurnik.pl, pojedynki towarzyskie w szkole, turnieje w komputerowej pracowni szkolnej.

Zapraszamy do rozgrywek oraz udziału w turniejach.

Wojtyczko Mirosław oraz Wysogląd Paweł


Każdy chce wypaść jak najlepiej (WYWIAD)

IMG_3311O imprezie pływackiej z cyklu Grand Prix Małopolski w Nowym Targu. Obawach i przygotowaniach do Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie, a także o tym w jaki sposób można poradzić sobie ze stresem. Opowiada Marta Klimek, druga najlepsza pływaczka minionych zawodów w kategorii 14-latek. Z reprezentantką Oświęcimskiej SMS w Pływaniu funkcjonującej w Powiatowym Zespole Nr 2 SOMSiT w Oświęcimiu rozmawia Jakub Konior. Na co dzień zawodniczką opiekuje się trener Andrzej Brania z SMS Oświęcim.

Miło nam poinformować, iż wywiad z naszą uczennicą ukazał się na łamach Ogólnopolskiego Portalu Pływackiego. Link do materiału znajduje się pod publikacją.

Jakub Konior: Wysoka punktacja drużynowa UKP Unii Oświęcim i Twoje cenne miejsce na podium to efekt…?


Pływacy z ”Chemika” pokazali klasę w Nowym Targu

t2Znaczącymi osiągnięciami pływaków zrzeszonych w Oświęcimskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu, funkcjonującej w Powiatowej ”Dwójce” zakończyły się zawody z cyklu Grand Prix Małopolski w Nowym Targu. Warto podkreślić, iż rezultaty naszych reprezentantów stanowią dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Pływaniu  – relacjonuje Jakub Konior.
O sukcesach naszych zawodników informuje także Wojewódzki Portal Informacyjny. Zachęcamy do lektury relacji, która znajduje się pod materiałem.
Zawody stanowiły ostatni sprawdzian formy naszych zawodników przed główną imprezą sezonu. W trakcie zawodów padło wiele obiecujących wyścigów, a także

Nasi zawodnicy na imprezie pływackiej w Dębicy

debW dniach 4 i 5 lutego odbyły się Mistrzostwa Klubu MKP Bobry Dębica. Warto podkreślić, iż w trakcie imprezy pływackiej szereg imponujących wyścigów zaprezentowali gimnazjaliści z Oświęcimskiej SMS w Pływaniu funkcjonującej przy Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu – podkreśla Jakub Konior.
Miło nam poinformować, iż informacje o naszych zawodnikach ukazały się także w regionalnym portalu informacyjnym, a także na łamach prasy wojewódzkiej. Materiały znajdują się do wglądu pod publikacją.
Najlepiej spisała się 

Zwycięstwo naszych tenisistów stołowych w Licealiadzie

IMG_20170214_154556Dnia 14.02.2017 roku w PZNr3 OZNS odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym – gra mieszana MIKST. Reprezentanci naszej szkoły:

Klaudia Podstawa – Ia i Jakub Pietrańczyk – IIgr  wywalczyli  I miejsce, awansując do zawodów wyższego szczebla.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Konkurs na dekorację ścian rozstrzygnięty!!!

5Konkurs na dekorację ścian w nowej jadalni budynku Internatu Powiatowego Zespołu nr 2 SOMSiT przy ul. Bema 8 w Oświęcimiu zorganizowany przez Starostwo Oświęcimskie i MDK w Oświęcimiu został rozstrzygnięty!!! Konkurs adresowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oświęcimskiego.

W trakcie ferii zostali wyłonieni zwycięzcy. Komisja konkursowa za najlepszy uznała projekt


Apel- ważne informacje, podsumowanie pierwszego półrocza, mianowania w klasach wojskowych

apel011Dnia 25.01.2016 odbył się apel wszystkich klas PZ2, podczas którego podsumowano wyniki dydaktyczne, frekwencje oraz osiągnięcia uczniów naszej szkoły.

Pani Dyrektor Beata Karkoszka przedstawiła wyniki frekwencji  i średnie poszczególnych szkół oraz wyróżniła najlepsze klasy. Statystyki wyglądają następująco:


Nowy plan lekcji

komunikat

Uwaga!

Od poniedziałku po feriach tj. 13.02.2017 ulega zmianie plan lekcji. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już na naszych stronach.


Zamierzam kontynuować swoją karierę pływacką (WYWIAD)

 

IMG_3267O minionej imprezie pływackiej w Bochni, podsumowaniu 2016 roku, nowych doświadczeniach, wzlotach i upadkach, a także dalszych zamierzeniach sportowych. Z Wiktorią Musioł, reprezentantką Oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu. Która na co dzień funkcjonuje w Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu rozmawia Jakub Konior. Wywiad z naszą pływaczką ukazał się także na łamach Wojewódzkiego Portalu Informacyjnego.
Jakub Konior: Jak to się stało, że znalazłaś się na liście najlepszych uczestniczek zawodów, w których nie planowałaś uczestniczyć?
Wiktoria Musioł: – Miałam wziąć udział w docelowej imprezie pływackiej, a mianowicie Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbywały się w tym samym czasie w Olsztynie. Ze względu na to, że byłam chora dwa tygodnie przed zawodami i wyjazd na Mistrzostwa Polski Seniorów nie miało sensu, pojechałam na imprezę pływacką do Bochni.
Udział w zawodach był dla Ciebie okazją do …?