Harmonogram maturalnych egzaminów poprawkowych

EGZAMINY MATURALNE POPRAWKOWE – SIERPIEŃ 2018r

 EGZAMIN PISEMNY z matematyki

TERMIN:       2018-08-21     9.00

Sala nr 3/czyt

Klasy: 3a, 3c, 3d, 3f, 3g LOMS

 1. EGZAMIN PISEMNY z matematyki

TERMIN:       2018-08-21     9.00

Sala nr 9/134

Klasy: 4in, 4eln, 4gr, 4ch TECH, absolwenci z roczników 1996, 1997, 1998 LOMS,
absolwenci z rocznika: 1996, 1997 TECH

 1. EGZAMIN PISEMNY z matematyki

TERMIN:       2018-08-21     9.00

Sala nr 5/156

Absolwent z rocznika 1997

 1. EGZAMIN PISEMNY z matematyki

TERMIN:       2018-08-21     9.00

Sala nr 6/155

Klasa: 3c LOMS

 1. EGZAMIN PISEMNY z matematyki
  /STARA MATURA/

TERMIN:       2018-08-21     9.00

Sala nr 10/139

Absolwenci z rocznika: 1995 LOMS, 1995 TECH

 1. EGZAMIN PISEMNY z języka polskiego

TERMIN:       2018-08-21     9.00

Sala nr 11/140

Klasa: 3f, 3g LOMS, 4gr, 4ch, 4in TECH

 1. EGZAMIN USTNY z języka angielskiego

TERMIN:       2018-08-21     9.00

Sala nr 245

Klasa: 3a LOMS, 4ch, 4gr TECH

Nasi pływacy najlepsi w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pierwszym miejscem w klasyfikacji drużynowej zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów szesnastoletnich w Ostrowcu Świętokrzyskim dla reprezentantów Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu. Zawodnicy trenowali pod czujnym okiem trenerki Jadwigi Zieleńskiej – Starzec.
 
O sukcesach naszych zawodników można poczytać również na łamach lokalnych i wojewódzkich mediów, odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem. Materiał będzie również dostępny w sierpniowym wydaniu Głosu Oświęcimskiego24.

„Warto podkreślić, że absolwenci trzeciej klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego funkcjonującego w Powiatowej Dwójce, trzykrotnie stawali na podium w wyścigach sztafetowych. Srebrny medal wywalczyły dziewczęta w wyścigu na 4×100 metrów stylem zmiennym płynąc w składzie; Julia Blachura, Julia Pawłowska, Zuzanna Nowak oraz Martyna Prochownik” – relacjonuje Piotr Woźnicki z SMS Oświęcim w pływaniu.

Po brązowy medal sięgnęła sztafeta męska na dystansie 4×200 metrów stylem dowolnym walcząca w składzie; Maciej Alencynowicz, Tomasz Michałowski, Bruno Gałuszka oraz Oskar Blachura, a także zespół sztafetowy na dystansie 4×100 metrów stylem zmiennym płynący w składzie; Tomasz Michałowski, Bruno Gałuszka, David Szczygieł i Oskar Blachura.

„Trzykrotnie w wyścigach indywidualnych o medal ocierali się, zajmując czwartą lokatę: Oskar Blachura na 400 metrów stylem zmiennym, Zuzanna Nowak na 100 metrów stylem motylkowym i Martyna Prochownik na 200 metrów stylem zmiennym. Każdy z trojga zawodników w pięknym stylu poprawił swoje rekordy życiowe” – kontynuuje szkoleniowiec, Piotr Woźnicki.

Wśród finalistów Mistrzostw Polski znaleźli się; Oskar Blachura, Zuzanna Nowak, Martyna Prochownik, Bruno Gałuszka, David Szczygieł, Jarema Stańczyk, Julia Pawłowska, Oliwia Rygiel, Wiktoria Skarwecka, Maja Kapcińska, Maciej Płatek, Maciej Alencynowicz, Tomasz Michałowski, Weronika Kusion, Wojciech Moryl, Mikołaj Kozieł, Julia Blachura, Aleksandra Pałka i Martyna Gabor.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy kończą swoje kariery lub wybierają inne drogi rozwoju za godne reprezentowanie barw Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu i lata wspólnych, dobrych doświadczeń” – podsumowuje zgodnie kadra trenerska z oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pływaniu.

/ autor: Jakub Konior /

Płatne staże dla uczniów technikum

Rozpoczął się nabór na płatne staże dla klas: technik cyfrowych procesów graficznych oraz technik technologii chemicznej w ramach projektu „ Utworzenie i rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w branży administracyjno – usługowej”. Osoby (pełnoletnie) chcące wziąć udział w projekcie proszę o wysłanie wiadomości e-mail przez mobidziennik do Pana Tomasza Płonka. Termin odbycia staży od 01.08.2018 do 31.08.2018. Regulamin rekrutacji znajduje się w pliku pdf.

 

 

Świadectwa maturalne

Rozdanie świadectw dla maturzystów odbędzie się 3.07.2018r o godz. 9.00 w CZYTELNI.

Z okazji zakończenia roku szkolnego

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły

życzą Wam

bezpiecznych i udanych wakacji:

dużo pozytywnych wrażeń, nowych, dobrych znajomości i przyjaźni, radości i wypoczynku.

bezpieczne wakacje na stronach kurtorium

Wspaniała zabawa na wycieczce integracyjnej – Paintball

14 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IA technikum informatycznego pod opieką p. Jolanty Materkowskiej – Bonar i p. Jacka Herbuta wzięli udział w wycieczce sportowo – integracyjnej na Paintball w Porębie Wielkiej. Pole Paintballowe to niezwykłe miejsce, gdzie podopieczni mieli możliwość spędzić aktywnie czas. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności pracy w grupie – budowanie teamu, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, upowszechnianie sportu, aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady gry w paintball. Młodzież została przeszkolona w zakresie poruszania się w terenie, taktyki oraz zasad strzelania z różnych pozycji. Dzięki tej zabawie uczniowie ćwiczyli strategiczne myślenie, a także rozwijali kondycję fizyczną.

Uczniom rozdano kombinezony, maski ochronne do gry paintball oraz markery wyposażone w kulki wypełnione farbą. Następnie młodzież została podzielona na 2 zespoły, które na polu paintballowym „walczyły” między sobą. W ciągu kilku godzin pod okiem instrukta rozegrali w grupach kilka ciekawych scenariuszy między innymi: walkę o flagę. Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólna rywalizacja wzmocniła ducha walki w klasie oraz zjednoczyła ją jako drużynę. Na zakończenie wspólnej rywalizacji odbyło się ognisko, w trakcie którego uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i z planem już kolejnego wyjścia na pole paintballowe.

Galeria [TUTAJ]

Piknik Chemiczny już za nami [galeria]

Dnia 15 czerwca  uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły wzięli udział w tradycyjnym już Pikniku Chemicznym. Klasy rywalizowały między sobą w różnego rodzaju konkursach.  Pierwszy był quiz wiedzy z różnych przedmiotów.

Kolejne zawody o charakterze sportowym odbywały się w sali gimnastycznej, na orliku oraz na stadionie. Wyniki wszystkich konkurencji oraz frekwencja były podstawą wyznaczenia zwycięskich zespołów:

pierwsze miejsce zajęła po raz trzeci z kolei klasa 3 informatyczna

drugie 2e

trzecie 1g

W ramach naszego pikniku odbył się też turniej szachowy.

Wyniki:

 1. Tomasz Koziara–    kl. 1 chem.
 2. Dominik Rudek–     kl. 1 eln.
 3. Tomasz Wawoczny– kl.2 inf.

Wśród dziewcząt najlepsza była Karolina Marek kl.2a

Wszystkim gratulujemy

zobacz galerię

Projekty gimnazjalistów

W dniu 04 czerwca 2018 odbyła się publiczna prezentacja projektów edukacyjnych klasy II GMS, którego wykonanie jest obowiązkowego do ukończenia gimnazjum. Grupy projektowe przygotowały się znakomicie. Przedstawiły różne formy projektów. Były filmy, prezentacje, plakaty, wszystko to w dostępnej i atrakcyjnej formie. Razem z uczniami przenieśliśmy się na „Jeden dzień z życia w PRL-U” poprzez projekcję profesjonalnie przygotowanego filmu. Spacerowaliśmy po Nowym Jorku z przewodnikiem angielskim, poznawaliśmy patronów naszych oświęcimskich ulic w prezentacjach multimedialnych, a także ciekawostki historyczne w projekcie „Historia nie musi być nudna – czyli o historii na wesoło”. Grupa projektowa przygotowała dla publiczności quiz „Milionerzy” oczywiście z nagrodami. Mięliśmy również przyjemność posłuchać ważnych i edukacyjnych informacji na temat „Nienawiść nie leczy- rzecz o HIV i AIDS”. Dziewczyny przygotowały quiz wiedzy o HIV i AIDS oraz plakat. Dziękujemy wszystkim opiekunom projektów p. Joannie Kozub-Jarczyńskiej, p. Joannie Smrek, p. Iwonie Hałat i p. Robertowi Barteckiemu za cenne wskazówki, a klasie III GMS za udział w naszym projekcie

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 22.06.2018 o godzinie 8.00 w  sali gimnastycznej.

W Naszej Szkole wyłoniono najlepszych młodych chemików (Galeria)

Laureaci z 14 szkół z oddziałami gimnazjalnymi uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród konkursu „Młody Chemik” organizowanego już po raz czwarty przez Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.
O minionym wydarzeniu można poczytać również na łamach Wojewódzkiego Portalu Informacyjnego. Odnośnik do materiału znajduje się do wglądu pod tekstem.
Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Jacek Stoch, który pogratulował zwycięzcom wspaniałych wyników. Swoją obecnością spotkanie to uświetnili; pani Kamila Kolasa reprezentująca firmę Synthos S.A. oraz pan dr inż. Adam Tarniowyprezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.