richard pyritz_jpg

Dnia 12.05.2017 zmarł

dr. Richard Pyritz

wieloletni przyjaciel naszej Szkoły.

Był jedną z najwybitniejszych postaci w stuletniej historii Rotary International oraz niedoścignionym wzorem rotariańskiej służby.

Jako członek klubu Rotary w Oświęcimiu wspierał liczne projekty, akcje oraz instytucje z terenu naszego miasta.

Cześć Jego pamięci.


Zebrania z rodzicami

komunikat

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebrania, które odbędą się 23 maja 2017r (wtorek) o godz. 17.00.

Uwaga!

Zebranie klasy 1d (wych. p. Modzelewska) odbędzie się w czwartek 25.05.2017

Zebranie klasy 2b (wych. p. U. Przybytek) odbędzie się w innym terminie

Zebranie klasy 1 eln (wych. p. B. Morek) odbędzie się w innym terminie

wykaz sal  na zebranie- pobierz

 


Nasi pływacy błysnęli na mistrzostwach w Dębicy


DĘBICA2017Rewelacyjnie spisali się 
nasi zawodnicy z Oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu podczas Wiosennych Mistrzostw Klubu „Bobry” Dębica – podkreśla Jakub Konior. Polecamy także relacje w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, materiał znajduje się do wglądu pod publikacją.

Na długiej pływalni w Dębicy najlepszy wyścig należał do Michała Daszkiewicza, zwycięzcy finałowego wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym.

Doskonale wypadły również zawodniczki Katarzyna Kołodziej oraz Marta Klimek, które wywalczyły srebrny medal w tej samej konkurencji w swoich kategoriach wiekowych – relacjonuje Alicja Woźnicka z SMS Oświęcim.

Na uznanie zasługuje także zdobywczyni trzeciego miejsca Justyna Pisarek. W gronie medalistów znalazła się również Alina Zawisza, która uplasowała się na 2 pozycji w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym oraz Kamil Goleniec, który był trzeci w tej samej konkurencji. Ponadto padło wiele nowych rekordów życiowych, a nasi zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, wielokrotnie stawali na różnych stopniach podium.

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu TUTAJ

Serdecznie Wam gratulujemy, życząc przy okazji dalszych sukcesów.


Do odważnych świat należy-Turbacz i krokusy

18156141_1303113529785013_2370435731728369026_o W sobotę 29 kwietnia odbyła się kolejna wycieczka Szkolnego Koła Krajoznawczo –  Turystycznego. Trzeba było mieć nie lada odwagę i dużo optymizmu, aby wierzyć, że po tygodniowych opadach deszczu i śniegu będzie w górach tak pięknie. Ale twierdzenie Wergiliusza – szczęście sprzyja odważnym kolejny raz się potwierdziło.

Tym razem celem wędrówki był Turbacz (najwyższy szczyt Gorców) i poszukiwanie śladów wiosny – krokusów. Jak zwykle pogoda dopisała. Choć pod szczytem panowała jeszcze zima, na polanie ogrzewanej południowym słońcem kwitły tysiące krokusów. Widok przepiękny, wart trudów wędrówki, a biorąc pod uwagę, że byliśmy jedynymi turystami na szlaku, dodatkowo przyjemny.

W tym roku szkolnym czekają nas jeszcze tylko dwie wycieczki: 20 maja – Barania Góra, a w czerwcu Babia Góra z noclegiem w schronisku na Markowych Szczawinach. Już dziś zapraszam.

Anna Handzlik – Starzyk

Poniżej foto:


Nasz gimnazjalista Jakub Kramarczyk z nowym rekordem Polski

IMG_3640Znaczącymi osiągnięciami naszych reprezentantów zrzeszonych w SMS Oświęcim, zakończyła się miniona impreza pływacka z cyklu Arena Grand Prix Polski w Opolu – relacjonuje Jakub Konior. O sukcesie naszych zawodników informują także wojewódzkie i lokalne serwisy informacyjne, materiały znajdują się do wglądu pod publikacją.

Na szczególne uznanie zasługuje JAKUB KRAMARCZYK z klasy trzeciej GMSktóry ustanowił nowy rekord Polski niesłyszących na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym w kategorii 15 -17 lat. Podopieczny trenerki Alicji Woźnickiej przepłynął 30 długości pływalni w rewelacyjnym czasie 16.50.48.

Świetny występ odnotowała również nasza tegoroczna absolwentka Wiktoria Musioł, zwyciężając na dystanse 200 metrów stylem motylkowym. W klasyfikacji najlepszych specjalistek stylu motylkowego Wiktoria uplasowała się na wysokiej trzeciej pozycji.

W pierwszej dziesiątce najlepszych delfinistek znalazły się również nasze licealistki; Katarzyna Kołodziej wywalczyła 8 miejsce, z kolei Dominika Adamiec uplasowała się na 10 pozycji.

Materiał w portalu Fakty Oświęcim TUTAJ
Relacja w MalopolskaOnline.pl  TUTAJ
                          Serdecznie Wam Gratulujemy !!!

II Szkolny Konkurs Elektroniczny

elektronW czwartek 26 kwietnia 2017 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Elektroniczny organizowany dla klas elektronicznych oraz dla sympatyków elektroniki. Druga edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów z klas: I eln, I ei, II eln oraz III eln. Uczniowie zmierzyli się z testem  składającym  się z dwóch części: 15 zadań zamkniętych  oraz 5 otwartych.

Tematyka obejmowała:

  • Układy prądu stałego
  • Prąd przemienny w układach RLC
  • Praca i moc prądu stałego i przemiennego
  • Elementy elektroniczne bierne, czynne i półprzewodnikowe
  • Układy wzmacniaczy operacyjnych
  • Logika cyfrowa (algebra Boole’a, bramki logiczne, logika matematyczna)

Zwycięzcami konkursu zostali:


Wojewódzka Licealiada Młodzieży w Siatkówce Dziewcząt – Nowy Sącz 6.04.2017 [FOTO]

siatkowka010Sześć rejonowych mistrzyń zostało podzielonych losowaniem na dwie grupy a następnie drużyny rozegrały mecze każdy z każdym w każdej z nich.
Nasze dziewczęta z PZnr2 trafiły na LO Kraków oraz LO Stary Sącz (późniejsze mistrzynie i v-ce mistrzynie). Oba spotkania przegrane w stosunku 0:2 spowodowały możliwość gry tylko o V miejsce w turnieju. Tu uczennice „Chemika” nie dały szans ekipie LO z Tarnowa wygrywając 2:0 i tym samym zdobywając puchar za V miejsce. Gratulacje.

Wyniki i Foto:


Promocja szkoły w Gimnazjum w Nr 1 w Brzeszczach

2017-04-24 11.01.5624 kwietnia 2017 roku uczniowie CHEMIKA wraz z opiekunami Kazimierzem Foltynem oraz Mieczysławem Kurczabem gościli  w Gimnazjum Nr 1 w Brzeszczach.

Nasza szkoła prezentowała ofertę edukacyjną. Uczniowie i nauczyciele informowali o kierunkach kształcenia, przebiegu nauki w szkole, zdobywaniu umiejętności praktycznych.

Celem lekcji otwartych było przedstawienie atrakcyjnej ścieżki kształcenia w Chemiku, którą jest nauka w technikum lub liceum. Współczesny rynek pracy wymaga od pracowników elastyczności i konieczności zmiany zawodu lub wykonywaniu kilku jednocześnie. I tu  niezaprzeczalnym atutem może być wykształcenie zawodowe  w naszej szkole dające wiele możliwości w przyszłej karierze ucznia.

Podczas rozmów  na temat poszczególnych zawodów jak i możliwości rozwoju swoich zainteresowań jakie daje właśnie „Chemik” spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem ze strony  gimnazjalistów. Największą popularnością cieszyły się kierunki: technik elektronik, technik informatyk oraz technik technologii procesów chemicznych.
Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i umożliwienie złożenia oferty uczniom powyższego gimnazjum.


Finał akcji edukacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu – edycja VI w Krakowie

W finale, który odbył się 25 kwietnia 2017 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego uczestniczyli zwycięzcy etapów szkolnych wraz z opiekunami. Tegoroczna akcja swoim zasięgiem objęła 841 uczniów z 31 szkół ponadgimnazjalnych.

O zwycięstwie zadecydowała suma punktów uzyskanych w ramach dwóch tur rozgrywek Chłopskiej Szkoły Biznesu z nakładką ekonomia społeczna. Ponadto uczniowie mieli możliwość wysłuchania prelekcji pana Łukasza Pacha poświęconej funkcjonowaniu przedsiębiorstwa społecznego na przykładzie Spółdzielni Socjalnej „Piąty Element”.

W trakcie finału wyłoniono zwycięzców międzyszkolnego turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu. Ponadto


X Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej [Foto]

angielskapiosenka0077 kwietnia już po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Anglojęzycznej zorganizowany przez Annę Kwiatkowską i Katarzynę Knurowską. W tym roku nagrody w konkursie ufundowały wydawnictwa Macmillan i MM Publications.  Imprezę prowadziły Paulina Płonka i Paulina Piwowarczyk z klasy IIIe, a jej przebieg fotograficznie dokumentowała Magdalena Krieger z IIIgr.

Zadaniem uczestników było wykonanie własnej wersji wybranej piosenki anglojęzycznej. Swoboda wyboru i dowolność aranżacji pozwoliły na ujawnienie całego koktajlu emocji i mieszanki stylistycznej – od lirycznego „Can’t Help Falling In Love” Elvisa Presleya po żywiołowe „I Was Born For Loving You Baby” KISS. Różnorodność gatunkowa oraz zaangażowanie wykonawców sprawiły, że jury