Mikołajkowy Turniej Siatkarski czyli zabawa i sportowa rywalizacja

W hali sportowej CHEMIKA w dniu 6 grudnia 2017 roku odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkarski dla uczniów z naszej placówki. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Do rywalizacji zgłosiło się 30 zespołów.

Reprezentacje klas podzielono na trzy grupy, z których wyłonione zostały cztery zespoły biorące udział w turnieju finałowym.

Turniej eliminacyjny rozgrywany był w systemie brazylijskim (jednego seta do 15 punktów), a finałowy do dwóch wygranych setów. Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. Można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Należy tu też podkreślić wyrównany poziom gry, dostarczający widzom wiele emocji. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy

Udział uczniów Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej

28 października 2017 roku uczniowie klasy 3g: Magdalena Antecka, Krzysztof Konik, Maciej Skop wraz z opiekunem Mieczysławem Kurczabem wzięli udział w Małopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej. Organizatorem konkursu był Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Narodowym Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce oraz Konsulatem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego na temat Republiki Słowackiej. Uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu krajoznawstwa i turystyki Słowacji. Konkurs składał się z trzech etapów, w których uczniowie musieli wykazać się znajomością środowiska geograficznego, kulturowego oraz rozpoznawaniem obiektów historycznych Słowacji.

Zachęcamy innych uczniów Naszej Szkoły do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursów krajoznawczych organizowanych przez Uniwersytet Pedagogiczny.

Konkurs frekwencji- dzień bez pytania

Uwaga!

W związku z ogłoszeniem wyników  konkursu na najwyższą frekwencję dzień 19.12. 2017 r. (wtorek)
jest dniem bez pytania dla poniżej wymienionych klas:

klasy z nagrodą- „dzień bez pytania”

Zapraszamy na Dni Otwarte [program]

Drzwi Otwarte 2017

W dniu 14 grudnia od 10 do 13, a także dzień później w godzinach od 9 do 12.30 odbędą się Dni Otwarte popularnego „Chemika”.
Zgodnie z tradycją szkoły dla uczniów przewidziano wiele niespodzianek oraz mnóstwo atrakcji. Podczas „drzwi otwartych” przybyli goście będą mieli okazję do obejrzenia świetnie wyposażonej szkolnej pracowni chemicznej, w której odbywać się będą liczne pokazy interesujących eksperymentów. Warto podkreślić, że dla chętnych uczniów przewidziano testy predyspozycji zawodowych, które będą przeprowadzane w trakcie trwania Dni Otwartych.

Dla spragnionej wiedzy młodzieży zostały przygotowane quizy

Konsultacje dla rodziców

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje w dniu 14 grudnia  2017r tj. czwartek w godzinach 17.00-18.00. 

Nauczyciele: mgr Joanna Wiktor-Sieprawska, mgr Barbara Bajorska-Mąkina, mgr Agnieszka Kapcia są w tym dniu nieobecne.

Przydział sal, w których dyżurują nauczyciele [kliknij tutaj]

Wielki sukces naszych pływaków- najlepsi w Polsce

W dniach 1-2 grudnia w Oświęcimiu rozgrywano  Ligę Szkół Mistrzostwa Sportowego. Miło nam poinformować, że zawodnicy SMS z Naszej Szkoły zwyciężyli w tej rywalizacji.

Swej radości nie krył dyrektor PZ2 Jacek Stoch: „Jako społeczność szkolna jesteśmy niezwykle dumni z postawy naszych pływaków. To pierwsze od ponad trzech lat zwycięstwo w lidze SMS, tym cenniejsze że liczba rywalizujących szkół zwiększyła się do 17. Mam nadzieję, że po wiosennej rundzie utrzymamy swoją pozycję. Gratuluję szczerze  zawodnikom i trenerom.”

Poniższa tabela ukazuje, z jak dużą przewagą punktową zwyciężyła nasza Szkoła Mistrzostwa Sportowego

ZRÓB SOBIE ZDJĘCIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Szkolne Koło Fotograficzne oraz Samorząd Szkolny zapraszają wszystkich chętnych do wykonania sobie pamiątkowego zdjęcia ze  świętym Mikołajem i jego reniferami.

Zdjęcia wykonywane będą w poniedziałek 11 grudnia w sali 003  (obok szatni) na następujących przerwach:

10.25 – 10.35

11.20 – 11.25

12.10 – 12.15

13.00 – 13.20

Zapewniamy miłą atmosferę oraz profesjonalne studio fotograficzne. Można przynieść swoje własne rekwizyty świąteczne.

Serdecznie zapraszamy zarówno indywidualnie oraz grupy.

Wyniki etapu szkolnego XLII Olimpiady Języka Angielskiego

I miejsce – Karolina Rapacz IIId, Wojciech Mańkut IIId

II miejsce – Szymon Szałata, Dawid Rosa, Natalia Falandys Igr

III miejsce – Amelia Bużyk II inf

Dla laureatów organizatorzy przewidzieli upominki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy po odbiór arkuszy konkursowych do p. Zięby (sala 242)

Andrzejkowa Akcja Krwiodawstwa w „Chemiku”

W dniu 29.11.2017 roku  w Powiatowym Zespole Nr 2  Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu odbyła się Andrzejkowa Akcja Krwiodawstwa. Tradycją w szkole stało się jej organizowanie w okresie przedświątecznym, kiedy to każdy z nas więcej niż zwykle  myśli o bliskich, o prezentach, o świętach. Oddający honorowo krew zrobili najpiękniejsze prezenty zupełnie bezinteresownie ofiarując cząstkę siebie nieznanym sobie osobom. Akcja poprzedzona była spotkaniami z uczniami klas III i IV liceum i technikum naszej szkoły, przybliżającymi ideę honorowego krwiodawstwa, które zaowocowały licznym udziałem młodzieży w akcji.

 „oddać własną krew – dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia … Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą silniejsi we wszystkich częściach świata”.
Jan Paweł II

Nasi uczniowie-jak zawsze nie zawiedli i licznie stawili się na małej sali gimnastycznej. Dzięki Wam wspólnie zebraliśmy

Zaproszenie na konsultacje

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje w dniu 14 grudnia  2017r tj. czwartek w godzinach 17.00-18.00.