Mimo własnych problemów, dzielą się życiem z chorymi

O akcji dzielenia się życiem z chorymi cierpiącymi na białaczkę, motywacji do prowadzonych działań, niezbędnych formalnościach, a także refleksjach z ubiegłych edycji. Opowiada Iwona Kremiec z Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu. Z organizatorką przedsięwzięcia rozmawia Jakub Konior.

Materiał ukazał się na łamach lokalnych i wojewódzkich portali informacyjnych, a także regionalnej prasy. Odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem.

Jakub Konior: Jak narodziła się idea pierwszego spotkania uczniów popularnego „Chemika” z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii?

Iwona Kremiec: „Akcje zainicjował ksiądz Wojciech Jamroziński, uczący wówczas religii w naszej szkole, a obecnie pełniący funkcję kapelana fundacji. Po śmierci Agaty Mróz- Olszewskiej, znanej siatkarki, której losy związane były z fundacją poprzez operację przeszczepu szpiku od dawcy niespokrewnionego, postanowił rozpropagować ideę rejestrowania się w banku dawców wśród naszych uczniów”.

Do głównych założeń akcji, którą z dużym zaangażowaniem koordynuje Pani już od 8 lat należą?

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje w dniu

24 października   2018r tj. w środę w godzinach 17.00-18.00. 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018

W poniedziałek (22.10) w czytelni odbędą się wybory przewodniczącego Rady Uczniowskiej oraz opiekuna Rady Uczniowskiej. Prosimy o zejście  klas wraz nauczycielami uczącymi wg załączonego harmonogramu. Uczniów prosimy o zabranie legitymacji szkolnej.

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego 

1. Wiktoria Wilczak – kl. 1a

2. Patryk Waligóra – kl. 3ei

3. Przemysław Hurnik – kl. 3ei

4. Tomasz Koziara – kl. 2ch

Harmonogram

Akcja „Sprzątanie Świata” 2018 w Naszej Szkole

W ostatnim tygodniu września i na początku października uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w akcji ekologicznej sprzątanie świata. Każda klasa miała wyznaczony teren. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli spod szkoły sprzątać wyznaczone tereny.

Akcja przebiegała sprawnie, sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

Organizatorzy akcji: Jolanta Rakowska, Mieczysław Kurczab

Korekta planu lekcji.

Uwaga!

Od poniedziałku tj. 22.10.2018 zostaje wprowadzona drobna korekta planu lekcji. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już na naszych stronach.

Mundurowi z Naszej Szkoły w drugiej edycji pilotażowego programu MON

Od 1 września 2018 roku do drugiej edycji „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej, przystąpili uczniowie klasy drugiej mundurowej Naszej Szkoły. 

Polecamy również relacje na łamach strony internetowej Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu i regionalnego portalu informacyjnego. Materiał będzie również dostępny na łamach jutrzejszego wydania Głosu Oświęcimskiego 24. Odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem.       

Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Opiekuna SU

TERMINARZ WYBORÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

  • Ostateczny termin zgłaszania kandydatów – 16 października 2018 r.
  • Ogłoszenie oficjalnej listy kandydatów – 17 października 2018 r.
  • Czas trwania kampanii wyborczej od 17 do 22 października 2018 r.
  • Dzień głosowania – 22 października 2018 r (wybór samorządu i opiekuna SU).
  • Ogłoszenie wyników wyborów – 23 października 2018 r.
  • Oficjalne przekazanie nominacji na stanowiska w samorządzie szkolnym- początek kadencji nowego Samorządu Uczniowskiego- 1 listopada 2018 r.

Kandydatury należy składać  do p. Mieczysława Kurczaba, p. Jolanty Rakowskiej lub obecnego przewodniczącego.

 

Wojskowy Dzień Szkoleniowy w ramach „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących certyfikowane piony wojskowych klas mundurowych [foto]

21 września br., na terenie kompleksu Garnizonowego Ośrodka Szkolenia – obiektu 18. Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku – Białej, miał miejsce Wojskowy Dzień Szkoleniowy klasy 2g.

Klasa mundurowa realizowała zajęcia pod czujnym okiem zawodowych żołnierzy w ramach  „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących certyfikowane piony wojskowych klas mundurowych”.

Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej. Zostali przeszkoleni w zakresie posługiwania się sprzętem i indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami. Poznali budowę i obsługiwanie techniczne wyposażenia indywidualnego. Młodzież zapoznana została również z zakresem sprawdzianu kwalifikacyjnego sprawności fizycznej, obowiązującego w SZ RP.

Opiekę nad uczniami sprawowali Wojciech Iwanicki oraz Joanna Smrek.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej

składam Nauczycielom oraz innym Pracownikom szkoły

najserdeczniejsze życzenia:

realizacji planów zawodowych, zadowolenia z wykonywanej pracy,

optymizmu, uśmiechu każdego dnia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

Jacek Stoch                 

dyrektor                    

Zakończenie kiermaszu

W związku z zakończeniem kiermaszu książek, bardzo prosimy o odbiór pieniędzy i niesprzedanych podręczników w piątek (12.10.2018), na długiej przerwie, o godzinie 13.00.

Spółdzielnia Uczniowska