Podziel się życiem!

W Polsce średnio co godzinę ktoś słyszy dramatyczną diagnozę – białaczka. Bardzo często jedynym ratunkiem dla tych osób jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Mimo ponad 30 milionów zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku wciąż są chorzy, którzy czekają na swojego „genetycznego bliźniaka”. Dlatego w dniu 22. 03. 2018r. w naszej szkole już po raz ósmy organizowane będzie spotkanie młodzieży z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii.

Ideą spotkania jest zachęcenie uczniów pełnoletnich do zarejestrowania się w Światowym Rejestrze Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego ponieważ w szkole zostanie stworzona możliwość oddania krwi w ilości niezbędnej by zarejestrować się do banku potencjalnych dawców szpiku.

Wzorem lat ubiegłych liczymy na aktywny i liczny udział młodzieży w tym przedsięwzięciu. Poprzednie akcje zaowocowały bowiem pozyskaniem ponad 900 potencjalnych dawców szpiku. Harmonogram udziału klas w ww. akcji zamieścimy we wtorek na stronie internetowej szkoły.

Osoby pełnoletnie spoza szkoły chcące zarejestrować się Światowym Rejestrze Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego zapraszamy w tym dniu w godzinach od 9. 00 do 13. 00 do naszej placówki w celu dopełnienia niezbędnych formalności.

Dla Ciebie to kwestia kilku minut, dla kogoś – całe życie!

Co o takiej pomocy mówią ludzie po przeszczepach szpiku, sami dawcy oraz Maciek Sthur  zobacz tutaj

Sukcesy na Wojewódzkiej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w pływaniu [foto]

Reprezentanci Naszej Szkoły licznie reprezentowali powiat oświęcimski na Mistrzostwach Województwa w pływaniu, które odbyły się 7 marca w Nowym Sączu. Wywalczyli 5 medali (3 indywidualnie i 2 w sztafetach) oraz 4 finały.

W konkurencjach indywidualnych:

 • Weronika Chamera – I miejsce na 50 klasycznym
 • Dominika Adamiec – I miejsce na 50 motylkowym
 • Karol Głąb – II miejsce na 50 motylkowym
 • Rzepczyńska Patrycja – finał na 50 dowolnym
 • Zbrożek Radosław – finał na 50 dowolnym
 • Fiedosiuk Rafał – finał na 50 grzbietowym
 • Greczanik Paweł – finał na 50 klasycznym

W konkurencjach sztafetowych:

 • II miejsce sztafeta kobiet w składzie: Weronika Chamera (3b), Dominika Adamiec (3b), Rzepczyńska Patrycja (3b), Pyrlik Paulina (3b), Palka Maria (3b).
 • II miejsce sztafeta mężczyzn w składzie: Greczanik Paweł (2e), Babiuch Filip (1e), Miszczyński Robert (2f), Fiedosiuk Rafał (3b), Głąb Karol (3b), Zbrożek Radosław (3b).

Jak stwierdziła p. Lidia Modzelewska (opiekun zawodników),  

Uwaga! Konkursy z nagrodami!

W ramach obchodów Jubileuszu 70-tej i 35-tej rocznicy powstania Naszej Szkoły informujemy, że:

 • Trwa konkurs na karykaturę nauczycieli Naszej Szkoły- termin oddawania prac do 30 marca 2018 r. do opiekunów samorządu         Regulamin szkolnego konkursu na karykaturę nauczyciela
 • Od poniedziałku tj. 19 marca 2018 r. rozpoczyna się Konkurs na fraszkę : „Do”…, „Na”…, „O” Naszej Szkole, Teksty przyjmują Panie: L. Bęc (s. 134), A Jarmułowicz (s.133), J. Bełch (s. 111) do dnia 30 kwietnia 2018r.
 • Od poniedziałku rusza Wielki Konkurs – Gra na dochodzenie w ramach konkursu wiedzy o naszej placówce. Zapisy trzyosobowych grup trwają do 26 marca 2018 r. Informacji szukamy na stronach szkoły. Gwarantowana świetna zabawa!!!

Finał konkursów odbędzie się 8  czerwca 2018 r.

Proponowany jest jeszcze konkurs pływacki w maju, Szczegóły wkrótce.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

Organizatorzy

Nasze siatkarki z awansem do półfinału Mistrzostw Polski Kadetek [galeria]

Z dużym powodzeniem prezentowały się siatkarki z UKS Setbol Oświęcim w trakcie 1/4 Mistrzostw Polski Kadetek w Bydgoszczy. Zacięta walka zawodniczek z klasy 1c LOMS o profilu piłka siatkowa dziewcząt w Naszej Szkole zaowocowała zdobyciem awansu do półfinału Mistrzostw Polski Kadetek zaplanowanego od 16 do 18 marca bieżącego roku we Wrocławiu.

O sukcesie naszych zdolnych zawodniczek  informuje Wojewódzki Portal Informacyjny Małopolski, a także gazeta Głos Oświęcimski 24. Odnośnik do materiału znajduje się do wglądu pod tekstem.

„Mecz na szczęście zakończył się 

Dzień Przedsiębiorczości- PRZEDSIĘBIORCZA DWÓJKA

W dniu 15 marca nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „Przedsiębiorcza Dwójka”. Głównym celem projektu jest zainspirowanie uczniów i nauczycieli w promowanie postaw przedsiębiorczych. Tego dnia w ramach lekcji postaramy się przekonać uczniów, że w każdej dziedzinie nauki obecne są elementy przedsiębiorczości.

 

Zobacz więcej

 

Nasi pływacy błysnęli na Grand Prix Polski w Lublinie

Szereg imponujących wyścigów zanotowali reprezentanci Naszej popularnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu na 50 metrowej pływalni AQUA Lublin.

O sukcesach naszych zdolnych pływaków można poczytać m.in. na łamach Faktów Oświęcim, a także gazety Głos Oświęcimski 24. Odnośnik do materiału znajduje się do wglądu pod tekstem.

Pomyślnie dla zawodników SMS Oświęcim, rozpoczął się sezon na olimpijskiej pływalni. Podczas Arena Grand Prix Puchar Polski w Lublinie, wśród dziewcząt świetnie zaprezentowała się pływaczka DOMINIKA KOSSAKOWSKA, czterokrotnie zwyciężając w kategorii 17-18 lat na 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym oraz na 100 metrów stylem motylkowym.  Warto także podkreślić,

Beskid Mały – śnieżnie, mroźno, bajecznie

W sobotę 3 marca szkolne koło krajoznawczo – turystyczne zainaugurowało kolejny rok wycieczek finansowanych przez Starostwo Powiatowe z projektu „Eko – aktywni”. Po raz kolejny miejscem wędrówki był Beskid Mały. Tym razem pokonaliśmy trasę z Łodygowic przez Czupel aż do Międzybrodzia Bialskiego. Było pięknie. Nie straszny był mam mróz ani śnieg po kolana. 14 kilometrów minęło błyskawicznie, a na końcu trasy czekała cukiernia i zasłużony „posiłek regeneracyjny”.

Kto tym razem przestraszył się zimy i nie dołączył do nas minionej soboty niech już szykuje się na kolejne, tym razem wiosenne wycieczki. Zapraszam.

Anna Handzlik – Starzyk

Zaproszenie

Nasze talenty- Powiatowy Przegląd Artystyczny KREATYWNI 2018 [galeria]

W poniedziałek 26 lutego w Powiatowym Zespole nr 2 SOMSiT w Oświęcimiu odbyły się prezentacje talentów uczniów naszej szkoły w ramach Powiatowego Przeglądu Artystycznego KREATYWNI’2018, którego organizatorami są: Młodzieżowy Dom Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Celem konkursu była popularyzacja działań twórczych młodzieży oraz wyłonienie nowatorskich osobowości artystycznych. Do konkursu zostało zgłoszonych 25 uczestników w trzech kategoriach:

 1. prace wizualne – rysunki, obrazy, fotografie, rękodzieło, grafika komputerowa, animacja komputerowa i gra.
 2. twórczość literacka – opowiadania i wiersze.
 3. prezentacje sceniczne – śpiew, gra na instrumentach, taniec oraz pokaz umiejętności DJ.

Laureatami zostali:

Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej Numer 5 na lekcji otwartej z chemii w Naszej Szkole

W ostatniej dekadzie stycznia odbyła się lekcja otwarta z chemii, którą z ramienia szkoły zorganizowała p. Marta Hartung wraz z uczniami klasy 3 CH.

Polecamy także relacje na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego  w Oświęcimiu, do której odnośnik został zamieszczony pod tekstem.

Tym razem w murach Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu, a konkretnie w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów chemicznych w Małopolsce, które znajduje się w placówce, gościli uczniowie z klasy 6A Szkoły Podstawowej Numer 5  w Oświęcimiu, którzy na dzień pełen niezapomnianych wrażeń przybyli z opiekunem p. Agatą Himiak.

Wśród atrakcyjnego programu lekcji otwartej znalazły się