Poprawkowe egzaminy maturalne

komunikat

 W dniach 22 i 24 sierpnia odbędą się poprawkowe egzaminy maturalne- harmonogram i rozkład sal- [TUTAJ]

 

 


Młodzi Hiszpanie z wizytą w naszej Szkole – FOTORELACJA

H2627 czerwca do Oświęcimia przyjechała grupa młodzieży z mieszczącego się w północnej Hiszpanii miasta Santander. W programie zagranicznych gości znalazła się także wizyta w naszym popularnym „Chemiku”. Polecamy także relacja na łamach wojewódzkiej gazety, a także regionalnego portalu informacyjnego.

Kilkudniowy pobyt w Polsce był inicjatywą Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Tradycji i Kultury Asociación Pro Tradición y Cultura Europea.  Do głównych założeń organizacji należy m.in.: podejmowanie współpracy kulturowo –naukowej, a także prowadzenie wymiany młodzieży z krajów europejskich.

W trakcie pobytu w Polsce goście z Hiszpanii zwiedzili: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Zamek w Oświęcimiu, a także urokliwy Oświęcimski Rynek . Kolejnym przystankiem turystów była nasza szkoła.

 W nowoczesnej stołówce popularnego „Chemika” na zmęczonych turystów czekał już smakowity obiad, a także dyrektor szkoły p. Jacek Stoch, który serdecznie powitał wszystkich uczestników wycieczki – relacjonuje Jakub Konior.

Po regeneracji przyszedł czas na realizację bogatego programu,  przygotowanego przez nauczycieli z naszej placówki. W trakcie wizyty w siedzibie szkoły uczestnicy wycieczki obejrzeli specjalny filmik powitalny, odbyli profesjonalne szkolenie na strzelnicy, po  którym pod okiem swoich doświadczonych kolegów z Polski, mogli spróbować swoich sił strzelając do oddalonego o kilkanaście metrów celu.

– Młodzi Hiszpanie spędzali także czas na szkolnym Orliku, gdzie odbywały się wspólne gry i zabawy. Wszystko co dobre szybko się jednak kończy, w związku z tym tuż po pożegnaniu z naszą młodzieżą, nauczycielami i dyrektorem szkoły  p. Jackiem Stochem, nasi goście udali się w dalszą drogę do Zakopanego i Krakowa–  kontynuuje Jakub Konior.

– Spotkania takie są znakomitą okazją do wzajemnego poznania się młodzieży z   odległych czasem części Europy ,wymiany poglądów, doświadczeń, nawiązania nici wzajemnej sympatii. Są także ważnym elementem motywującym do nauki języków obcych. To druga już wizyta hiszpańskich uczniów odwiedzających Polskę w ramach programu realizowanego przez stowarzyszenie APTCE i myślę, że jest dobrym początkiem do realizacji wielu wspólnych projektów –  podsumowuje  Jacek Stoch.

FOTORELACJA 

MATERIAŁ W GŁOSIE24 NUMER 87 LIPIEC 2017

RELACJA W FAKTACH OŚWIĘCIM


Piknik Chemiczny

img229W dniu 10 czerwca 2017 roku odbył się po raz czwarty w naszej szkole  Piknik Chemiczny. Jak co roku na uczniów oczekiwało wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pierwszej pomocy prezentowany przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami uczniowie korzystali z poczęstunku przygotowanego w naszej nowej jadalni. W rywalizacji klas w quizie tematycznym oraz biegu na orientację zwyciężyła klasa Ia, drugie miejsce zajęła klasa II informatyczna, trzecie – III informatyczna.  W turnieju szachowym nagrodzeni zostali: Mateusz Knopek, Tobiasz Kuzia, Ariel Kurzak oraz Hubert Bryniak. Piknik zakończył się odtańczeniem zumby poprowadzonej przez Daniela Krawczyka.

 

Piknik w szkolnej galerii


Świadectwa maturalne

komunikat

 

Po odbiór świadectw maturalnych zapraszamy dnia 30 czerwca od godz. 9.00


Uwaga rekrutacja!!!

rekrutacja2017_2018


Poprawki- terminarz

komunikat

Poniżej zamieszczamy link do harmonogramu egzaminów poprawkowych  z poszczególnych przedmiotów

POPRAWKI – sierpień 2017 

 


Szlakiem oświęcimskiej Solidarności

WCzarnik1 czerwca uczniowie klasy 2 gr pod opieką p.Joanny Smrek uczestniczyli w nietypowej lekcji historii „Szlakiem oświęcimskiej Solidarności”. Dzięki uprzejmości Pana Wiesława Czarnika młodzież miała okazję poznać historię Solidarności, ze szczególnym uwzględnieniem jej działalności na terenie miasta Oświęcim

            Oświęcimski Szlak Solidarności oficjalnie zainaugurowany został 22 sierpnia 2015 roku. Wtedy to  również w ręce zainteresowanych trafił przewodnik, dzięki któremu będzie można poznać nie tylko ważne dla dziejów „Solidarności” miejsca, ale również zapoznać się z historią związku w mieście nad Sołą. Autorami przewodnika  prezentującego historię związku i walki o wolność w latach 80. XX w. na terenie Oświęcimia,  są byli działacze „Solidarności” – Wiesław Konrad Czarnik – który w sposób interesujący i przystępny przeprowadził dla nas lekcję historii, oraz Stefan Lukesch.


Wykład na Uniwersytecie Śląskim

wns30 maja na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się kolejny wykład z cyklu „Źródła kultury europejskiej”. Tym razem tematem spotkania były „Filozoficzne podstawy coachingu”.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, zdając sobie sprawę, że w Polsce od kilku lat następuje rozwój branży coachingu, czego wyraz stanowi działalność firm świadczących tego typu usługi dla klientów indywidualnych i biznesu. Wykład uświadomił nam także, iż środowiska coachingowe  dostrzegają coraz większą potrzebę profesjonalizacji i standaryzacji usług.

Było to już ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Liczymy na równie duże zainteresowanie młodzieży wykładami w przyszłym roku akademickim.

Opiekę nad uczniami sprawowali pp. Joanna Smrek, Beata Janusik-Księżarczyk oraz Marcin Dziubek.


landscape-666927_1280

Z okazji zakończenia roku szkolnego

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły

życzą Wam

bezpiecznych i udanych wakacji: dużo pozytywnych wrażeń, nowych, dobrych znajomości i przyjaźni, radości i wypoczynku.

Bezpieczne wakacje- List Ministra Edukacji Narodowej wraz z przydatnymi linkami


Zakończenie roku szkolnego

komunikat

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17 odbędzie się dnia 23 czerwca o godzinie 8.15 w hali sportowej.
Serdecznie zapraszamy.