Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

den1Do jednych z najbardziej uroczystych dni w szkole należy Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. 14 Października to dzień, w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów. Na uroczystości zorganizowanej 14 października w czytelni był właściwy moment, by złożyć jak najserdeczniejsze życzenia i podziękować Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Obsługi  za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywanych na co dzień.

Dzień Edukacji Narodowej to świetna okazja do wspólnego spotkania. Uczniowie klas 3a, 2c, 3Tch oraz 4Tch wraz z opiekunami paniami: Urszulą Przybytek oraz Agnieszką Mąsior przygotowali krótki i humorystyczny występ artystyczny, w którym


Kolejne sukcesy naszych pływaków z SMS Oświęcim

Miło sw34nam poinformować, iż w minioną niedzielę 16.10.2016r. podczas Polskiej Ligii Pływackiej w Raciborzu, reprezentacja województwa Małopolskiego z naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu zajęła drugą lokatę, ustępując jedynie zawodnikom z Dolnego Śląska. – relacjonuje Jakub Konior.

 Warto podkreślić, że w trakcie imprezy pływackiej reprezentanci naszej szkoły ustanowili wiele rekordów życiowych i wnieśli znaczący wkład w punktację swoich reprezentacji. – mówi Alicja Woźnicka z Oświęcimskiej SMS.

Serdeczne gratulacje kierujemy do naszych przedstawicieli: Katarzyny Kołodziej, Macieja Krulikowskiego, Dominiki Adamiec, Aliny Zawiszy, Andrzeja Michalczyka, Anny Kempy, Mikołaja Kempy, Jakuba Wasiuka i Marty Nowak.

Życzymy dalszych owocnych wyścigów

O sukcesach naszych zawodników  można poczytać również  TUTAJ

Jakub Konior /


Akcja Krwiodawstwa w „Chemiku”

pck1

Samorząd Uczniowski w dniu 27.10 2016 roku (czwartek) w godzinach 12.30-15.30  organizuje w naszej szkole akcję krwiodawstwa.

Możesz oddać krew, jeśli jesteś:

• osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia
• czujesz się zdrowy
• ważysz nie mniej niż 50 kg
• pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi

Zapisy i szczegółowe informacje u opiekuna Samorządu Uczniowskiego Mieczysława Kurczaba sala 254 (do piątku 22.10. 2016 roku)

Zapraszamy do udziału w akcji


Nasza uczennica Wiktoria Dach z I GMS, zwyciężczynią Grand Prix Małopolski w Pływaniu (WYWIAD)

img_2103O  pierwszych sukcesach w nowym klubie pływackim, początkach przygody z pływaniem, kolejnych wyzwaniach sportowych oraz nowo nabytych umiejętnościach z naszą uczennicą Wiktorią Dach, zwyciężczynią Grand Prix Małopolski w kategorii 13-latek, rozmawia Jakub Konior. Warto podkreślić, że wywiad z tą młodą, utalentowaną  pływaczką ukazał się na Ogólnopolskim Portalu Pływackim. Na co dzień zawodniczką opiekuje się p. Andrzej Brania.

Jakub Konior:  Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z pływaniem?

Wiktoria Dach: Pływam od kiedy pamiętam. Zawsze ciągnęło mnie w kierunku wody. W trzeciej klasie szkoły podstawowej zapisałam się do sekcji pływackiej, a więc pływaczką jestem już od 4 lat.

W jaki sposób przygotowywałaś się do udziału w Grand Prix Małopolski?


Konsultacje dla rodziców

komunikat

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje w dniu 18 października  2015r tj. wtorek w godzinach 17.00-18.00

Numery sal, w których będą dyżurować nauczyciele, możecie Państwo znaleźć poniżej

[sale na konsultacje]


bez-nazwy106


Zgrupowanie szkoleniowe pływaków naszego GMS w Szczyrku

gz1W minionym tygodniu w zgrupowaniu szkoleniowym w Szczyrku, uczestniczyli nasi reprezentanci z klas I, II, oraz III Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Pod opieką szkoleniowców oświęcimskiej SMS p. Andrzeja Brania, p. Alicji Woźnickiej, oraz  p. Jadwigi Zieleńskiej-Starzec udali się do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Warto podkreślić, że ośrodek szkoleniowy umożliwiał profesjonalne warunki do przeprowadzenia treningów na lądzie oraz w wodzie. Nowe umiejętności zdobyte w trakcie obozu, zostały wykorzystane w praktyce podczas minionej imprezy pływackiej w Bochni.

Zapraszamy na kilkuczęściowe fotorelacje z obozu naszych gimnazjalistów.

CZĘŚĆ 1 TUTAJ  CZĘŚĆ 2 i 3 TUTAJ  oraz CZĘŚĆ 4 i 5 TUTAJ

Jakub Konior /


Znakomite rozpoczęcie sezonu naszych pływaków

zs71W minioną sobotę nasi pływacy wzięli udział  w Grand Prix Małopolski, impreza pływacka odbyła się w Bochni.
– Głównym celem zawodów jest wyłonienie najbardziej wszechstronnych pływaków. – relacjonuje Alicja Woźnicka, szkoleniowiec oświęcimskiej SMS.

Świetne występy na swoim koncie zanotowali: Katarzyna Kołodziej z IB LOMS oraz Mikołaj Kozieł z IIGMS, którzy zwyciężyli w kategorii Open według punktacji Rudolpha. Trzecia w tej samej klasyfikacji była Natalia Lewandowska z IIIGMS.

W klasyfikacjach rocznikowych doskonale spisali się:

WIKTORIA DACH – zwyciężczyni w kategorii 13-latek
Natalia Lewandowska – zwyciężczyni w kategorii 14-15 latek
Katarzyna Kołodziej – zwyciężczyni w kategorii zawodniczek 16-letnich i starszych oraz
Mateusz Krupa – zwycięzca w kategorii 13-latków
Michał Daszkiewicz – 3 miejsce w kategorii 13-latków
Mikołaj Kozieł – drugi zawodnik w kategorii 14-15 latków

Już wkrótce na stronie internetowej zaprezentujemy wywiad z naszą uczennicą Wiktorią Dach z I GMS, która zwyciężyła w kategorii 13-latek.

Jakub Konior /

Zobacz: http://faktyoswiecim.pl/sport/fakty-mocno-sportowe/rozpoczeli-sezon-w-swietnym-stylu-foto/

Poniżej zdjęcia z zawodów

zs69zs70zs74zs68zs72zs73


Otrzęsiny klas pierwszych LO i Technikum

otrzesiny2603 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się po raz drugi bardzo udana uroczystość OTRZĘSIN klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum.

Przedstawiciele poszczególnych klas, dopingowani przez kolegów, koleżanki i nauczycieli, dzielnie walczyli w czterech konkurencjach, by mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Powiatowego Zespołu Nr 2.

Pierwszą z nich było skakanie na skakance. W czasie wykonywania tej trudnej dla niektórych czynności należało jeszcze odpowiadać na zadawane pytania.

Druga konkurencja polegała na


Sukcesy naszych lekkoatletek

20161005_1033001Mimo niesprzyjającej aury w minionym tygodniu rozegrane zostały zawody lekkoatletyczne w biegach przełajowych i z cyklu drużynowej ligii LA. W obu zwycięstwo wywalczyły drużyny dziewcząt reprezentujące naszą szkołę. Tym samym zdobyły awans do zawodów wojewódzkich, które rozegrane zostaną 11 i 18 października w Nowym Targu i Krakowie.

         A oto zwycięskie składy: