Nasi pływacy błysnęli w Raciborzu

RaW dniach 18-19 marca na pływalni w Raciborzu odbyły się emocjonujące Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu. W trakcie imprezy pływackiej nasi reprezentanci z Oświęcimskiej SMS w Pływaniu. Trenujący pod okiem p. Jadwigi Zieleńskiej-Starzec, p. Andrzeja Brania oraz p. Alicji Woźnickiej, uplasowali się na wysokim drugim miejscu – podkreśla Jakub Konior.

Emocje sięgały zenitu, a każdy wyścig był pływany „na śmierć i życie”.  Nasi gimnazjaliści zgotowali kibicom istny horror w końcówce zawodów, bowiem o końcowej klasyfikacji decydował ostatni wyścig sztafetowy – mówi Alicja Wożnicka  z Oświęcimskiej SMS w Pływaniu.

Filarami i niekwestionowanym liderami naszej ekipy okazali się 


Lekcja otwarta z chemii

IMG_20170303_085804Dnia 3 marca 2017 roku w laboratorium chemicznym odbyła się lekcja otwarta z chemii, której tematyka dotyczyła  sposobów rozdziału mieszanin. Wzięli udział uczniowie klasy VIa szkoły podstawowej w Brzezince. Pod opieką nauczycieli pani Urszuli Przybytek i Agnieszki Mąsior oraz uczniów klasy III technologii chemicznej zaproszeni goście samodzielnie wykonywali eksperymenty chemiczne. Brali także udział w pokazach doświadczeń chemicznych, przygotowanych przez wyspecjalizowanych już w tej dziedzinie uczniów naszego technikum.

Podczas pracy na nowoczesnym sprzęcie w profesjonalnej pracowni chemicznej, uczniowie szkoły podstawowej mogli poczuć się jak w prawdziwym przemysłowym laboratorium. W czasie lekcji panowała miła atmosfera, a niektórzy z zaproszonych gości być może powrócą do nas w przyszłości, jako uczniowie.

Poniżej zdjecia


Wycieczka Szkolnego Koła Krajoznawczo- Turystycznego w Beskidzie Małym FOTO

magurka3Kto dzisiaj z nami nie była na wycieczce niech żałuje!

Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne w ubiegłą niedzielę wędrowało po Beskidzie Małym. Pogoda była wymarzona, widoki rewelacyjne, towarzystwo doborowe.

Zobaczyliśmy jaskinię, zwaną Smoczą Jamą, Diablą Skałę, szałas na Polanie Kuflowej. W schronisku na Magurce zjedliśmy pyszną pomidorową i wysłuchaliśmy opowieści o zbójach działających na terenach Beskidów. Najważniejsze, że dzień bardzo udany, spędzony na świeżym powietrzu i w miłym towarzystwie.

Już dziś zapraszam na kolejną wycieczkę w kwietniu. Tym razem będziemy szukać krokusów na Turbaczu.

Zapraszam Anna Handzlik – Starzyk

Poniżej foto


Zebrania z rodzicami

komunikat

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebrania, które odbędą się 21 marca 2017r (wtorek) o godz. 17.00.

Uwaga! Zebrania klas 1 chem oraz 2eln Technikum odbędą się w terminie późniejszym.

wykaz sal  na zebranie- pobierz

 


Dla nas to kwestia kilku minut, a dla kogoś to całe życie

FPLPrzypominamy uczniom pełnoletnim o spotkaniu z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii, która odbędzie się w najbliższą środę tj. 22 marca wg harmonogramu przedstawionego poniżej.

Zachęcamy do zasilania Światowego Rejestru Potencjalnych Dawców Szpiku poprzez wypełnienie formularza i oddanie symbolicznej ilości krwi – okazanie dowodu tożsamości usprawni rejestrację.

Harmonogram uczestnictwa klas maturalnych PZ nr 2 SOMSiT w spotkaniu z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii -2017


Sukcesy naszego SMS w Mistrzostwach Polski w Gliwicach


MP GLIWICE
Wiele imponujących wyścigów zaliczyli 16-letni pływacy z Oświęcimskiej SMS w Pływaniu. W trakcie Mistrzostw Polski w Gliwicach. Najlepsza okazała się NATALIA LEWANDOWSKA z klasy III Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Na co dzień zawodniczka trenuje pod czujnym okiem ALICJI WOŹNICKIEJ. W Gliwicach wystartowało 443 zawodników z 131 klubów – relacjonuje Jakub Konior.

W trakcie pierwszego dnia zmagań brązowy medal wywalczyła sztafeta dziewcząt w składzie: Natalia LewandowskaGabriela ZiębaPatrycja Przewoźniak i Aleksandra Bator. Podopieczne Alicji Woźnickiej płynęły 4×200 m stylem dowolnym. Pływaczki pokonały zawodników z czwartego miejsca zaledwie o 0,06 sekundy.

W tym dniu najwyższe miejsce w wyścigu indywidualnym zajęła Natalia Lewandowska, która


UWAGA KONKURS!!!!!

light-bulb-1926533_1280Spółdzielnia Uczniowska „Młodzi Przedsiębiorcy” ogłasza konkurs na logo spółdzielni.

W konkursie mogą brać udział uczniowie naszej szkoły.

Konkurs trwa od 16. 03. 2017r do 28. 03. 2017r. Prace zgodne z poniższym regulaminem prosimy składać do p. Doroty Karteczki lub  p. Magdaleny Strumińskiej. Ogłoszenie wyniku konkursu odbędzie się 30.03. 2017 r.

  ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE.

 NAGRODY GWARANTOWANE !!!!

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO


FPLW dniu 22 marca w naszej szkole odbędzie się siódma już edycja akcji pomocy dla osób cierpiących na białaczkę. Przedsięwzięciem od wielu lat z wielkim zaangażowaniem koordynuje p. Iwona Kremiec. 

Gorąco zachęcamy do licznego udziału w tej wyjątkowej akcji na rzecz drugiego człowieka.

W Polsce średnio co godzinę ktoś słyszy dramatyczną diagnozę – białaczka. Bardzo często jedynym ratunkiem dla tych osób jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Mimo ponad 27 milionów zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku wciąż są chorzy, którzy czekają na swojego „genetycznego bliźniaka”.  W związku z tym w dniu 22 marca już po raz siódmy organizowane będzie spotkanie z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii. Celem jest zachęcenie uczniów pełnoletnich do zarejestrowania się w Światowym Rejestrze Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. W naszej szkole zostanie stworzona możliwość


Szkolne rozgrywki – Chłopska Szkoła Biznesu- czy nadaję się na przedsiębiorcę?

gra0433 marca 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty przedsiębiorczości, podczas których uczniowie klas II inf. i II g brali udział w edukacyjnej grze ekonomicznej Chłopska Szkoła Biznesu w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości i geografii. Opiekunami szkolnego etapu tego konkursu byli Paweł Wysogląd i Mieczysław Kurczab

Tłem rozgrywki była społeczno-gospodarcza historia XVIII- wiecznego Andrychowa, a plansza gry to mapa Europy z miastami, do których docierały w tym czasie bryki handlowe lnianymi płótnami produkowanymi w andrychowskim ośrodku. W czasie rozgrywki gracze wcielali się w role


Uczniowie technikum z wizytą w laboratorium Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach

2017-03-06 11.54.11W dniu 6 marca 2017 roku uczniowie klasy II i III technik technologii chemicznej wraz z opiekunami: Martą Hartung, Agnieszką Mąsior, Kazimierzem Foltynem i Mieczysławem Kurczabem udali się na wycieczkę naukową do laboratorium Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach. Wyjazd był zorganizowany w ramach współpracy nauczycieli przedmiotów zawodowych, chemii i podstaw przedsiębiorczości, działalności gospodarczej w branży chemicznej.

Laboratorium badania wody Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów otwarto w Katowicach przy ul. Żeliwnej we wrześniu 2015 roku. Jest najnowocześniejsze w Polsce i – zdaniem niektórych – przypomina stację kosmiczną. Analitycy w tym laboratorium oznaczają nawet… zapach i smak wody.

Nowe laboratorium wyposażone jest w sprzęt na najwyższym światowym poziomie. Analitycy badają nie tylko wodę do picia z wodociągów, ale i pochodzącą z przydomowych studni, także używaną na kąpieliskach, w