Uwaga! Kandydaci do liceum i technikum

komunikat

Punkt rekrutacyjny będzie czynny w poniedziałek i wtorek w godzinach od 8.00 do 15.00.


Program PaT – „ Profilaktyka a Ty” w naszej szkole i powiecie oświęcimskim!

pat_inf008Młodzież naszej Szkoły włączyła się do ogólnopolskiego Programu – PaT – „Profilaktyka a Ty”

 1.06.2016,o godz. 12,00 w naszej szkole odbyło się spotkanie PaTPORTÓW z 3 szkół powiatu oświęcimskiego, które przystąpiły  do PaT-u.

 Młodzież PZ Nr2 – z naszego „Chemika „wspólnie z uczniami PZ Nr 11 z Kęt  i  PZNr 5 z „Budowlanki „uczestniczyła „Zrywie Wolnych Serc”- ogólnopolskim happeningu, w którym wyraziliśmy wolę życia twórczego bez przemocy i narkotyków.  Było bardzo wesoło i barwnie. Tym samym nawiązaliśmy współpracę


Uwaga! Zakończenie roku szkolnego!

komunikat

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się dnia 24 czerwca o godzinie 9.00 w hali sportowej naszej szkoły.


Podsumowanie owocnej współpracy z oświęcimskim Synthosem

imageW siedzibie Firmy Synthos S.A. w  celu podsumowania wieloletniej współpracy z trzema jednostkami oświatowymi  spotkali się przedstawiciele firmy chemicznej, Powiatu Oświęcimskiego oraz reprezentanci : PZ Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, PZ nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach oraz PZ nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach.

– Główną ideą  spotkania było podsumowanie kilkuletniej współpracy pomiędzy Firmą Synthos a powiatową „Dwójką”. W związku z pojawiającą się możliwością pozyskania środków


Nasi uczniowie błysnęli w Chorwacji

lechowiczW stolicy Chorwacji znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Efektowne wyścigi naszych reprezentantów to zasługa codziennych profesjonalnych treningów pod okiem naszych szkoleniowców Barbary Skubis – Lipniarskiej oraz Piotra Woźnickiego – relacjonuje Jakub Konior, lider Koła Medialnego PZ Nr2 SOMSiT

Wśród brązowych medalistów znaleźli się:

– WIKTORIA MUSIOŁ z IIB LOMS –  3 miejsce na dystansie 200 m style motylkowym

–  ALINA ZAWISZA z IIIGMS –  3 lokata na 400 m stylem zmiennym

Na tym samym dystansie srebrny medal trafił do  tegorocznego absolwenta FILIPA LECHOWICZA ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy.

– Zawody przyniosły wiele pozytywnych emocji, wiele rekordów życiowych i urozmaicenie  w monotonnym codziennym, ciężkim treningu pływackim. Piękne słoneczne, chorwackie


Wykłady profilaktyczne z prelegentami z Sanepidu

13441515_898065676983195_136432173_oW dniu 09.06.2016r na terenie naszej szkoły odbyły się wykłady profilaktyczne połączone z prezentacją multimedialną dot. szkodliwości palenia tytoniu. Prelegentką była p. Dorota Kram, wspomagana przez p. Karolinę Lewicką-Pyrz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu.  W zajęciach brali udział uczniowie – reprezentanci 20 zespołów klasowych: gimnazjum, liceum i technikum. Tematyka spotkania obejmowała zagrożenia związane z paleniem papierosów (choroby odtytoniowe) – w oparciu o najnowsze badania i dane statystyczne dokonywane na grupie palaczy. Poruszała również problem tzw. biernego palenia, na które narażona jest młodzież przez osoby ze swojego najbliższego otoczenia.

Atrakcją spotkania, była


Uczennice ”Chemika” propagują zasady zdrowego odżywiania

image (2)     Zapraszamy na krótki wywiad mający na celu podsumowanie pracy nad Gimnazjalnym Projektem Edukacyjnym z biologii. Tematem projektu była prezentacja, której główną ideą było upowszechnienie głównych filarów zdrowego odżywiania. O projekcie realizowanym pod opieką p. Anny Somogyi opowiadają uczennice IIGMS Sabina Żurawska,Gabriela ZiębaLaura Bacik oraz Aleksandra Bator. Z gimnazjalistkami  rozmawia Jakub Konior – lider Koła Medialnego PZ Nr2 SOMSiT.

Kiedy narodził się pomysł  nakręcenia filmu?

– Podczas spotkania z naszą opiekunką projektu p.Anną Somogyi.

Co zadecydowało o wyborze wersji multimedialnej?


Finał konkursu „Młody Chemik”

DSC_0941W dniu 11 czerwca 2016r. o godzinie 10.00 w czytelni Powiatowego ”Chemika” odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie chemicznym dla gimnazjalistów „Młody Chemik” organizowanym przez Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Miło nam poinformować, że finalistą tegorocznej edycji został uczeń naszej szkoły Hubert NIEDZIELA z III GMS.

– Główną ideą konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników chemii. Uczestnictwo  w konkursie  było dobrą  okazją do zweryfikowania swoich umiejętności oraz osiągnięcia osobistych sukcesów. Warto podkreślić,


O minionej Lidze SMS z Olimpią Prochownik

opZapraszamy na rozmowę z Olimpią Prochownik z klasy IB LOMS, która obecnie reprezentuje ”Chemika” na międznarodowych zawodach w Chorwacji. O świetnym wyniku oświęcimskiej SMS na minionej Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu, determinacji oraz refleksjach z minionej imprezy pływackiej, rozmawia Jakub Konior – lider Koła Medialnego Powiatowego ”Chemika”.

Kiedy po raz pierwszy w swojej karierze pływackiej uczestniczyłaś w tego typu imprezie?

– Gdy miałam 13 lat, byłam wtedy w 1 klasie gimnazjum.

Awans SMS Oświęcim o jedną pozycję, a także cenne miejsce na podium to efekt…? 

– Naszej ciężkiej pracy na treningach pod okiem fachowych szkoleniowców.

Jakie emocje towarzyszyły ci podczas zaciętej walki w Poznaniu?

– Ze względu na to, że liczył się każdy punkt, odczuwałam dużą presję.

Swoją ”siłę motoryczną” na imprezie w Szczecinie czerpałas z … ?

– Wieloletniego doświadczenia oraz dopingu moich przyjaciół z klubu.

Który start pozwolił ci na zakwalifikowanie się  do najlepszych ”trójek”?

–  Był to wyścig na 200 i 50m ”żabą”

 Czy z punktu widzenia uczestniczki, jesteś zadowolona z minionej Ligi SMS w Poznaniu?

– Tak, uważam jednak, że stać nas dużo więcej. Udowodnimy to na przyszłorocznej lidze SMS, na której będziemy lepsi i silnielsi i na pewno nie popełnimy już tych samych błędów.

Życzmy powodzenia naszej reprezentacji w Chorwacji !!

Jakub Konior – lider Koła Medialnego /

 


Drugie miejsce w Małopolsce w rankingu IT Szkoła

itW tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły (w szczególności z technikum) uczestniczyli  w projekcie IT Szkoła.  W jego ramach brali udział w kursach i wykładach on-line, a także w konkursach. Dzięki temu mogli  korzystać  w ramach projektu DreamSpark z darmowego oprogramowania Microsoft (np. Windows, Visual Basic, Server 2008 i inne). Dzięki  dużej aktywności naszych uczniów nasza szkoła zajęła 2 miejsce w województwie małopolskim. Przypominamy też, że nasza szkoła otrzymała już wcześniej wyróżnienie z IT Szkoła.

Informujemy, że dostęp do programu DreamSpark dla uczniów klas technik informatyk jest możliwy teraz poprzez platformę szkolną