Otrzęsiny pierwszoklasistów [galeria]

28 września 2017 roku w Naszej Szkole odbyła się już po raz trzeci uroczystość OTRZĘSIN klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum.

Przedstawiciele poszczególnych klas, dopingowani przez kolegów, koleżanki i nauczycieli, dzielnie walczyli w czterech konkurencjach, by mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Powiatowego Zespołu Nr 2.

Pierwszą z nich było skakanie na skakance. W czasie wykonywania tej trudnej dla niektórych czynności należało jeszcze odpowiadać na zadawane pytania. Ale to ilość skoków,


Uczniowie klas graficznych z wizytą w drukarni w Sosnowcu [galeria]

W środę 27 września 2017 roku uczniowie klas graficznych technikum pod opieką nauczycieli: Beaty Maciewicz, Beaty Piekiełko, Edmunda Żółtowskiego i Mieczysława Kurczaba uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do drukarni Grupy Wydawniczej Polskapresse w Sosnowcu.

Drukarnia obsługuje Dziennik Zachodni- największą gazetę regionalną w Polsce, a także świadczy usługi klientom zewnętrznym. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się


Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

wszystkim nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły

składam najserdeczniejsze życzenia

wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym,

aby podejmowany trud był

źródłem satysfakcji i społecznego uznania

Dyrektor                  

Jacek Stoch               


Wycieczka do Warszawy

Jak co roku jesienią organizowany jest wyjazd edukacyjny dla młodzieży do Warszawy. W tym roku program wycieczki obejmuje:

1) Muzeum Łazienki Królewskie  –  „Doznaj Oświecenia” / „Rozum i Rewolucja”

2) Sejm RP      – zwiedzanie

3) Muzeum Narodowe  – „Muzealne przeboje” / „Galeria kontrastów. Sztuka polska po 1939r.”

4) Pałac Kultury i Nauki –      wjazd na Taras Widokowy

5) Złote Tarasy

Termin: 28 listopada 2017r.

Uczniowie zainteresowani wyjazdem proszeni są o kontakt z p. Joanną Smrek

Ilość miejsc ograniczona !!!


LOGO SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ

Prezentujemy logo naszej spółdzielni, które zwyciężyło w konkursie.

Zapraszamy również na naszą stronę, do której link znajduje się w panelu bocznym na witrynie naszej szkoły w zakładce szkolne sprawy  lub pod adresem https://dorotamatematyka.wordpress.com/


Korekta planu lekcji

komunikat

Uwaga!

Od poniedziałku tj. 09.10.2017 zostaje wprowadzona korekta planu lekcji. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już na naszych stronach.


Zakończenie kiermaszu podręczników!!!

komunikat

W tym roku było naprawdę duże zainteresowanie kiermaszem. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Prosimy również uczniów o odbiór niesprzedanych książek i pieniędzy do końca tygodnia na długich przerwach o 13.00-13.20.

Spółdzielnia uczniowska „Młodzi przedsiębiorcy”


Dobry wynik to efekt ciężkiej pracy całego zespołu

WYWIAD KK(2)O udziale w XV Memoriale im. Stanisława Padlewskiego w Mysłowicach, nieocenionym wsparciu rodziny, swoich początkach, a także dalszych planach. Opowiada Kinga Kuźma, reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego Setbol Oświęcim, a zarazem uczennica Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu. Z podopieczną trenera Marka Wasztyla rozmawia Jakub Konior.

Wywiad ukazał się m.in. na łamach Wojewódzkiego Portalu Informacyjnego, odnośnik do materiału znajduje się do wglądu pod publikacją. Rozmowa będzie także dostępna na łamach najbliższego numeru Głosu Oświęcimskiego 24.

Jak i kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z siatkówką? 


Klasa 1g na „Zjeździe alchemików” [FOTO]

larp3422 września klasa 1g pod opieką wychowawcy Joanny Smrek wzięła udział w „Zjeździe Alchemików”. Larp przygotowany został przez Muzeum Zamek w Oświęcimiu,  a organizacją i realizacją gry zajęli się członkowie Fundacji Budzenie Pasji.

Uczestnicy wydarzenia  przenieśli się do XVI wieku, kiedy na polskim tronie od niedawna zasiadał  miłośnik alchemii i nauk tajemnych – Zygmunt III Waza. W tej swoistej teleportacji w czasie i przestrzeni pomogło nam miejsce rozgrywanych zdarzeń – zamkowa wieża, a także ciekawe stylizacje, kostiumy i rekwizyty przygotowane przez organizatorów. Każdy z nas dostał  na czas gry


Wyniki wyborów na przewodniczącego i opiekuna Rady Uczniowskiej

DSCN1965W dniu 25 września 2017 roku w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu odbyły się wybory na przewodniczącego Rady Uczniowskiej i opiekuna Rady Uczniowskiej. Komisja skrutacyjna w składzie: przewodnicząca Kinga Zabawska, członkowie- Natalia Matula, Inga Kajfasz, Natalia Księżarczyk, Klaudia Suślik, po przeliczeniu głosów stwierdziła, że wybory na przewodniczącego wygrał:

  • Michał Magiera- klasa II d- 295 głosów

Pozostali kandydaci otrzymali:

  • Dawid Wąsik- klasa III eln- 203 głosy
  • Wiktoria Olek- klasa II c- 94 głosy
  • Maria Smajek- klasa II c- 83 głosy

W wyborach na opiekuna Rady Uczniowskiej wygrał: