Niezłomni z oddziału Sosienki” – kolejna publikacja naszego historyka MARCINA DZIUBKA

mdMiło nam poinformować, że w pierwszej dekadzie listopada w kęckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta premiera książki „Niezłomni z oddziału Sosienki”, której autorem jest MARCIN DZIUBEK, nauczyciel historii i WOS w Powiatowej ”Dwójce”, a zarazem prezes Towarzystwa Miłośników Bielan i Grupy Rekonstrukcji Historycznych Batalion Obrony Narodowej „Oświęcim” – relacjonuje Jakub Konior.

„Sosienki” były oddziałem ze wszech miar nadzwyczajnym w ogólnopolskich strukturach Armii Krajowej. Funkcjonowanie oddziału na terenach pozbawionych wielkich kompleksów leśnych, z dużą liczbą Niemców zarówno żołnierzy z formacji obrony przeciwlotniczej, szkoły policji w Kętach, załogi obozu Auschwitz i Birkenau, rozbudowanej siatki konfidentów gestapo oraz cywilnych gospodarzy osiedlonych w miejsce dotychczasowych polskich właścicieli, wszystkie powyższe elementy przemawiały za tym aby działalności konspiracyjnej w żadnym wypadku nie podejmować. Historyk Marcin Dziubek chciałby,


Nowy plan lekcji

komunikat

Uwaga!

Od poniedziałku tj. 5.12.2016 ulega zmianie podział godzin. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już na naszych stronach.


Laura Bacik – tegoroczną przedstawicielką GMS w Młodzieżowej Radzie Miasta

img_2789Informujemy, że w związku z przeprowadzeniem powtórnych wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Oświęcim tegoroczną reprezentantką Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w PZ Nr2 SOMSiT została LAURA BACIK z III GMS, która uzyskała 34 ważnych głosów. Kilka dni przed wyborami kandydaci przeprowadzili spotkania z wyborcami, podczas których zaprezentowali swoje programy wyborcze. W głosowaniu wzięło udział 54 gimnazjalistów z klas I GMS, II GMS oraz III GMS. Za prawidłowy przebieg wyborów odpowiadała Komisja Wyborcza oraz koordynatorzy wyborów w składzie: p. Dorota KarteczkaJakub KoniorMaja KapcińskaJulia Pawłowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na młodzieżowym szczeblu samorządowym.

Już wkrótce zaprezentujemy wywiad z Laurą Bacik, tegoroczną reprezentantką Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w PZNr2SOMSiT.

Jakub Konior /


Uwaga! Zaproszenie na wycieczkę!

beskid_zywiecki_-_view_from_leskowiec

KOŁO KRAJOZNAWCZO- TURYSTYCZNE

organizuje wyjazd na

Leskowiec

4 grudnia 2016 (niedziela)

Wyjazd godz 8.00- parking OCK

zaliczka 20 zł do czwartku

p. Anna Handzlik- Starzyk

Więcej o Leskowcu [TUTAJ]


Pierwszy numer Powiatowej ”Dwójki” informatora dla rodziców

gsMiło nam poinformować, iż w listopadzie br. ukazał się pierwszy numer Powiatowej ”Dwójki” informatora dla rodziców.  Główną ideą gazetki szkolnej, która została stworzona z myślą o rodzicach i opiekunach społeczności uczniowskiej Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT jest zaprezentowanie najważniejszych informacji z życia naszej placówki. W pierwszym numerze nowej publikacji redagowanej przez uczniów klasy IE LOMS pod opieką p. Doroty Karteczki i p. Magdaleny Strumińskiej najważniejsze materiały przygotowali

i opracowali dla Państwa Jakub Konior, p. Barbara Bajorska-Mąkina oraz p. Małgorzata Trzop.

– Szkolne czasopismo jest nie tylko atrakcyjną formą kształcenia, ale ma też wpływ na inspirowanie do aktywności twórczej. Kształtuje umiejętność krytycznego myślenia oraz zdolność posługiwania się różnymi gatunkami publicystycznymi takimi jak m.in. wywiad, informacja prasowa czy artykuł – relacjonuje Jakub Konior.

Szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie przy przedsięwzięciu Powiatowej ”Dwójki” informatora dla rodziców kierujemy do p. Jacka Stocha, dyrektora Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Jakub Konior /


Akcja „Góra Grosza 2016” w Chemiku

20861348_goragrosza-logo_crop_300x168_f9dd073e_cpoCo roku bierzemy udział w akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekuna i wychowawców klas   I –IV  w dniach 28.11– 09.12.2016 r. przeprowadzą zbiórkę monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr).

Każdy przynosi tyle, ile może. Te decyzje o wrzuceniu drobnej monety są


Uczniowie klas mundurowych u seniorów

image134W dniu 10 listopada 2016r. wybrani uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego (IIg i IIIg), wraz z opiekunami: Darią Kobyłczyk i Joanną Wiktor-Sieprawską odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu. Wizyta została zorganizowana w związku z obchodami Dnia Niepodległości.

W jego ramach nasi uczniowie zaprezentowali oświęcimskim seniorom program artystyczny o tematyce niepodległościowej, dali pokaz musztry oraz wspólnie z nimi odśpiewali najpopularniejsze piosenki żołnierskie. Całe spotkanie


Zdjęcia klasowe (harmonogram)

komunikat

 W dniach 28-29 listopada (poniedziałek- wtorek) w atrium będą wykonywane zdjęcia klasowe. Uprzejmie prosimy uczących  o sprowadzanie  według harmonogramu oraz o opiekę  nad klasami, a uczniów o przygotowanie się do sesji.

[harmonogram-zdjęć-klasowych]


Myślę, że wszystko idzie w jak najlepszym kierunku. (WYWIAD)

img_2657O m.in. wrażeniach z minionej imprezy pływackiej, wyjątkowej atmosferze historycznego basenu krakowskiej Wisły, kolejnych wyzwaniach sportowych oraz wsparciu bliskich osób. Z Natalią Lewandowską, reprezentantką Oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu rozmawia Jakub Konior.

Jakub Konior:  Z jakim nastawieniem jechałaś na zawody?

Natalia Lewandowska: Na zawody do Krakowa jechałam bardzo pewna siebie. Wiedziałam, że przez ostatnie 3 tygodnie pracowałam bardzo intensywnie, byłam nastawiona na zbliżenie się do ”życiówek”, ale nie spodziewałam się, że uda mi się je osiągnąć.

Jak oceniasz swój udział w minionej imprezie pływackiej?


Uczniowie Chemika na spotkaniu z podróżnikiem Arunem Milcarzem w Miejskiej Bibliotece Publicznej

 
milcarz15 listopada 2016
 roku uczniowie klas II ch, II In f, II gr, II f, II e, III c wraz z opiekunami: Jolantą Rakowską, Urszulą Przybytek, Kazimierzem Foltynem oraz Mieczysławem Kurczabem uczestniczyli w niezwykłej lekcji geografii, którą poprowadził znany podróżnik i laureat konkursu „Podróżnik roku 2004” Arkadiusz „Arun” Milcarz. Zabrał on uczniów do Mongolii, bo o tym właśnie opowiadał przez ponad dwie godziny. I czynił to fantastycznie: prowadząc ciągły dialog z młodzieżą, sypiąc anegdotami i dowcipami, bez cienia nudy czy rutyny – słowem: tak jak to powinno się robić.

Cały pokaz opierał się na prezentacji filmu, który w pewnych momentach był zatrzymywany, by podróżnik mógł dopowiedzieć kilka słów od siebie. Na sali często gościł