Cała drużyna SMS trzyma kciuki za swoich starszych kolegów z klubu

RIO SMSPodczas olimpiady oczy całego pływackiego świata zwrócone są w stronę Olympic Aquatic Stadium, gdzie toczyć się będą zmagania pływaków podczas najważniejszej sportowej imprezy 4-lecia.

– Wśród biało – czerwonych uczestników Igrzysk znajduje się reprezentant grodu nad Sołą Paweł Korzeniowski oraz Wojciech WojdakObydwaj pływacy są absolwentami  naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego – podkreśla Jakub Konior, szef Koła Medialnego Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT.

– Paweł Korzeniowski to niesamowicie utytułowany


plywanie2016Uczniowie naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 

Złoty krążek zdobyła Wiktoria Musioł, uczennica 2 klasy LO zwyciężyła na dystansie 200 m stylem motylkowym podczas ostatniego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Opolu. Podopieczna Piotra Woźnickiego pokonała 4 długości „Wodnej Nuty” w czasie 2.16.95. – relacjonuje Alicja Woźnicka, szkoleniowiec oświęcimskiej SMS. Reprezentanci SMS Oświęcim po niesamowitej, niezwykle emocjonującej walce, wznosząc się na wyżyny własnych możliwości wywalczyli srebrny medal  w rywalizacji sztafet na dystansie 4×100 m stylem zmiennym płynąc w składzie: Karol GłąbBartłomiej HojdaPatryk Blachura oraz Arkadiusz Topolski. Po niezwykle ambitnej walce reprezentantki Unii zajęły 3 miejsce w rywalizacji sztafet na 4×100 m stylem zmiennym dziewcząt. Płynęły one w składzie: Patrycja Rzepczyńska, Wiktoria Musioł, Dominika Adamiec, Olimpia Prochownik.

Szczególnymi osiągnięciami wykazali się również:


Gimnazjaliści z sukcesami w Letnich Mistrzostwach Polski w Ostrowcu

Złota medalistka Katarzyna Kołodziej z trenerka Barbarą Skibis-Lipniarską. Fot. SMS

Złota medalistka Katarzyna Kołodziej z trenerka Barbarą Skibis-Lipniarską. Fot. SMS

Podczas, gdy uczniowie i nauczyciele wypoczywają korzystając z wakacji, nasi pływacy z klasy 3 GMS walczyli w mistrzostwach Polski. Z zawodów wrócili z medalami, wysokimi miejscami w finałach, znakomitymi czasami. Poniżej publikujemy osiągnięcia zawodników naszego gimnazjum z Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu w Ostrowcu.


Egzaminy poprawkowowe- matura

komunikat

Egzamin maturalny poprawkowy (pisemny) odbędzie się 23.08.2016r o godz. 9.00, natomiast egzamin poprawkowy ustny odbędzie się 24.08.2016r o godz. 9.00.


Wywiad z Wiktorią Musioł, brązową medalistką Mityngu Pływackiego w Zagrzebiu

image (1) (1)Zapraszamy na rozmowę z Wiktorią Musioł, brązową medalistką Mityngu Pływackiego w Zagrzebiu. Z reprezentantką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pływaniu rozmawia Jakub Konior, szef Koła Medialnego Powiatowej ”Dwójki”. Wywiad z naszą uczennicą ukazał się także na ogólnopolskim portalu pływackim.

Jak wyglądały Twoje przygotowania do Mytingu Pływackiego w Zagrzebiu?

– Trenowałam ciężko oraz nie opuszczałam żadnego treningu.

Czy wymagały od Ciebie wielu wyrzeczeń?


Podręczniki 2016/17

Bez nazwy-1

 

Na podanej poniżej stronie internetowej publikujemy zestaw podręczników na rok szkolny 2016/17

[Podręczniki 2016/17]


rekrutacja

Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia  do szkoły: 1 lipca 2016 r. o godz. 15.00 w szkole na tablicy ogłoszeń oraz u każdego kandydata na koncie elektronicznym.

Punkt rekrutacyjny będzie czynny w dniach 4-8.07 oraz 11-12.07 w godzinach 8.00 do 15.00.

pobierz plakat w formacie pdf

UWAGA! W dniu 12.07.2016 Punkt rekrutacyjny będzie czynny od godz. 9.00 do 14.00.


Egzaminy poprawkowe

komunikat

Poniżej do pobrania plik z harmonogramem egzaminów poprawkowych

egzaminy poprawkowe


Program PaT – „ Profilaktyka a Ty” w naszej szkole i powiecie oświęcimskim!

pat_inf008Młodzież naszej Szkoły włączyła się do ogólnopolskiego Programu – PaT – „Profilaktyka a Ty”

 1.06.2016,o godz. 12,00 w naszej szkole odbyło się spotkanie PaTPORTÓW z 3 szkół powiatu oświęcimskiego, które przystąpiły  do PaT-u.

 Młodzież PZ Nr2 – z naszego „Chemika „wspólnie z uczniami PZ Nr 11 z Kęt  i  PZNr 5 z „Budowlanki „uczestniczyła „Zrywie Wolnych Serc”- ogólnopolskim happeningu, w którym wyraziliśmy wolę życia twórczego bez przemocy i narkotyków.  Było bardzo wesoło i barwnie. Tym samym nawiązaliśmy współpracę


Uwaga! Zakończenie roku szkolnego!

komunikat

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się dnia 24 czerwca o godzinie 9.00 w hali sportowej naszej szkoły.