Zebrania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie,

które odbędzie się 24 maja 2018r (czwartek) o godz 17.00

wykaz sal na zebranie

Pozostali nauczyciele, którzy nie są wychowawcami, będą do dyspozycji rodziców w pokoju nauczycielskim.

Z powodu nieobecności wychowawców  w dniu 24.05.2018r, zebrania n/w klas odbędą się w innym terminie

wych. mgr Kinga Grzywa Klasa 2 chem , wych. mgr Joanna Janiczek Klasa 3eln, wych. mgr Małgorzata Kuśmierczyk Klasa 2b, wych. mgr Beata Janusik- Księżąrczyk klasa 2a, wych. mgr Joanna Bełch klasa 1 eln

 

Zajęcia psychoedukacyjne „Wygrany-wygrany, czyli jak skutecznie rozwiązywać konflikty”

W dniu 14 maja br. w naszej szkole odbyły się zajęcia psychoedukacyjne „Wygrany-wygrany, czyli jak skutecznie rozwiązywać konflikty” dla młodzieży 11 klas liceum, technikum oraz gimnazjum (II GMS, Ig, IIa, IIb, IIc, IId, IIe, IIei. IIinf, IIgr).

Zajęcia prowadził student III roku psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach – Wiktor Trybała.

Spotkania o charakterze interaktywnym miały na celu zapoznanie uczestników z mechanizmami działającymi podczas sytuacji konfliktowych oraz pokazanie możliwości ich skutecznego rozwiązywania metodą wygrany-wygrany. Koncentrowały się na skutecznej

„Eko – aktywni” znowu na szlaku [foto]

W dniach 12-13 maja szkolne koło turystyczno – krajoznawcze wyruszyło znowu na szlak. Tym razem celem były piękne Pieniny. Pogoda zamówiona, jak zwykle nas nie zawiodła i w komfortowych warunkach zdobyliśmy Sokolicę i Trzy Korony. Potem był nocleg w schronisku u samych stóp Trzech Koron, a w niedzielę spływ Dunajcem i przejażdżka rowerowa do Czerwonego Klasztoru na Słowacji.

Wyjazd był bardzo udany, wróciliśmy naładowani pozytywną energią
i endorfinami, z odświeżonymi głowami, choć nieco zmęczonym ciałem.

 Już dziś zapraszam na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę, tym razem
w Beskid Żywiecki. Na trasie: Czatoża – Hala Kamińskiego – Mędralowa – Przełęcz Jałowiecka – Fickowe Rostaje – Czatoża. (11 km. 4 godz. 15 pkt. GOT). Wyjazd o godz. 8.oo (OCK). Zgody proszę dostarczyć do 25.05.

Anna Handzlik – Starzyk

konkurs na frekwencję

Uwaga!

W związku z ogłoszeniem wyników  konkursu na najwyższą frekwencję dzień 23.05. 2018 r. (środa)
jest dniem bez pytania dla poniżej wymienionych klas:

Konkurs na najwyższą frekwencję- kliknij

 

 

Sukcesy Naszych pływaków na Grand Prix Małopolski

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu, podczas imprezy z cyklu Grand Prix Małopolski w oświęcimskiej pływalni.

O znaczących osiągnięciach pływaków z PZ nr 2 informuje m.in. portal Fakty Oświęcim, a także Wojewódzki Serwis Informacyjny MalopolskaOnline.pl. Odnośniki do materiałów znajdują się do wglądu pod tekstem.

Wśród najlepszych zawodników w swoich kategoriach znalazła się Daria Nita, która triumfowała w kategorii OPEN. Na uznanie zasługuje również Marta Klimek, pływaczka zwyciężyła w kategorii 15-16 lat, a ponadto zajęła trzecie miejsce w kategorii OPEN za sumę punktów na dystansach 100 i 800 metrów stylem dowolnym, na których dwukrotnie zwyciężyła.

Minioną imprezę pływacką do udanych może niewątpliwie zaliczyć zawodniczka, Dominika Kossakowska, która zajęła

Nasi uczniowie na zajęciach z doradcami zawodowymi (Galeria)

Dobrą praktyką w naszej szkole są zajęcia doradców zawodowych Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy i Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu z gimnazjalistami klasy trzeciej, licealistami oraz uczniami technikum z wszystkich klas maturalnych.

Takie zajęcia odbyły się także w bieżącym roku szkolnym i rozpoczęły się 8 stycznia 2018 r. zajęciami informacyjnymi dla maturzystów. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach grupowych, na których dowiedzieli się jak planować swoją przyszłość zawodową, czym się kierować w wyborze zawodu, poznali tendencje i wymogi rynku pracy oraz ofertę Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu skierowaną do młodzieży i absolwentów szkół, dot. indywidualnego doradztwa zawodowego dla zainteresowanych, narzędzi i ofert skierowanych do młodzieży w wieku do 25 roku życia.

Każdy zainteresowany maturzysta mógł także indywidualnie skorzystać z porady doradcy zawodowego oraz wykonać odpowiednie badanie Kwestionariuszem Zainteresowań Zawodowych i poznać własne predyspozycje osobowościowe do wymarzonego zawodu.
Chęć skorzystania z tej formy doradztwa zadeklarowało prawie 170 maturzystów. Indywidualne badania testowe i poradnictwo były prowadzone

III Szkolny Konkurs Elektroniczny rozstrzygnięty

W czwartek 26 kwietnia 2018 w naszej szkole odbył się III Szkolny Konkurs Elektroniczny organizowany dla klas elektronicznych oraz dla sympatyków elektroniki. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas: I eln, II ei, II eln. Uczniowie zmierzyli się z testem  składającym  się z dwóch części: 20 zadań zamkniętych  oraz 5 zadań otwartych, na rozwiązanie których mieli 120 minut. Tematyka konkursu obejmowała:

  • Układy prądu stałego
  • Prąd przemienny w układach RLC
  • Praca i moc prądu stałego i przemiennego
  • Elementy elektroniczne bierne, czynne i półprzewodnikowe
  • Układy wzmacniaczy operacyjnych
  • Logika cyfrowa (algebra Boole’a, bramki logiczne, logika matematyczna)
  • Układy cyfrowe – multiplekser, demultilpekser, rejestry

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce Piotr Słonka z klasy IIei

II miejsce Bartłomiej Czerwik z klasy I eln

III miejsce Adam Jurecki z klasy I eln

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy. Wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych odbędzie się na Pikniku Szkolnym w czerwcu.

A.Homa

Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej Numer 9 na lekcji otwartej z chemii w Naszej Szkole (Galeria)

Wyjątkową lekcję otwartą zorganizowała p. Marta Hartung wraz z uczniami klasy 3 CH,  dla szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej Numer 9.

Polecamy także relacje na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, do której odnośnik został zamieszczony pod tekstem. Zdjęcia z minionego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.

Tym razem w murach Naszej Szkoły, a konkretnie w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów chemicznych w Małopolsce, które znajduje się w placówce, gościli przedstawiciele klasy 6 B ze Szkoły Podstawowej Numer 9 w Oświęcimiu. Na dzień pełen niezapomnianych wrażeń uczniowie przybyli

Laureaci IV edycji Konkursu Chemicznego „Młody Chemik” (Galeria)

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w murach Naszej Szkoły, odbył się finał konkursu chemicznego „Młody Chemik”. O godzinie 10.00 w czytelni swoje umiejętności zweryfikowało 41 miłośników chemii z ponad 14 szkół gimnazjalnych.

Finał konkursu rozpoczął się od uroczystego powitania uczestników przez Dyrektora szkoły Jacka Stocha. Gimnazjaliści przez 90 minut zmagali się z zadaniami chemicznymi o różnym stopniu trudności.

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami IV edycji Konkursu Chemicznego „Młody Chemik” zostali:

Nasi uczniowie pomagają bezdomnym zwierzętom

W Chemiku po raz kolejny w tym roku szkolnym zorganizowano zbiórkę pożywienia dla zwierzaków ze schroniska na Kamieńcu. Uczniowie wszystkich klas przynosili karmę dla psów i kotów. Udało się zebrać bardzo dużo pożywienia, kocyków i zabawek, które systematycznie gromadzono u opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Jolanty Rakowskiej i Mieczysława Kurczaba, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Dnia 26.04.2018r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami Kazimierzem Foltynem i Mieczysławem Kurczabem udali się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Kamieńcu.

Szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała m.in.