Dziękujemy za wieloletni wkład pracy na rzecz sportowców z Powiatowego Chemika

image (16)Po 26 latach pracy trenerskiej w Powiatowym ”Chemiku” na zasłużoną emeryturę odeszła p.IWONA MYDLARZ-CHRUŚCIŃSKA, szkoleniowiec łyżwiarstwa figurowego z bogatym dorobkiem trenerskim oraz imponującym 39-letnim stażem pracy z łyżwiarzami.
W trakcie swojej kariery trenerskiej, a więc od 1.01.1977 do 1.09.2016, p.Iwona rozwijała zaufanie do własnych umiejętności swoich zawodników, była gotowa wysłuchać i wesprzeć, ale również zmotywować do dalszej pracy. Jest osobą życzliwą,serdeczną, otwartą na innych. Zawsze pełna sportowej pasji, energii i pogody ducha, a przede wszystkim zrozumienia i szacunku dla innych ludzi- relacjonuje Jakub Konior.
Wśród wychowanków Pani Iwony znajdują się utytułowani zawodnicy,którzy są absolwentami Powiatowej ”Dwójki”, a więc m.in.: Dorota Zagórska i Mariusz SiudekSabina WojtalaJoanna Sulej oraz syn Mateusz Chruściński. Wraz z nimi uczestniczyła trzykrotnie w igrzyskach olimpijskich w 1998 w Nagano, 2002 w Salt Lake City oraz w 2010 w Vancouver. Do najważniejszych odznaczeń przyznanych naszej zasłużonej trenerce należą m.in. : Złoty Krzyż Zasługi, Złota Odznaka „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, Medal za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego oraz tytuł Trener Roku (nadany przez Komisję Sportu Kobiet PKOl).
W związku z przejściem na zasłużoną emeryturę kierujemy szczere podziękowania i wyrazy wdzięczności za wieloletni trud włożony w wychowanie mistrzów sportu, poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Dziękujemy za czynne uczestnictwo w życiu sportowym szkoły i klubu, a przede wszystkim za uśmiech, wielkie serce i cierpliwość.
                      / Jakub Konior Wiktoria Mydlarz /

 

Zobacz także:

Plener fotograficzny klasy drugiej graficznej

Dnia 16 września 2016 roku klasa druga graficzna wzięła udział w plenerze fotograficznym zorganizowanym w ramach lekcji z przedmiotu prezentacje multimedialne. Uczniowie pod opieką p. Piotra Kaka oraz p. Andrzeja Matrasa wyruszyli do najstarszej części Oświęcimia, aby utrwalić najciekawsze obiekty Starego Miasta i Plant.

SONY DSC

Fotografowano m.in. zamek, zabytkowe kamieniczki, kościoły, ale też zdarzały się ujęcia ciekawych detali, ludzi, przyrody.  Powstały materiał zdjęciowy przydatny będzie do edukacji fotograficznej. Utworzona zostanie też galeria z najlepszymi pracami uczniów.


Zebrania z rodzicami

komunikat

Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców na pierwsze zebranie w roku szkolnym 2016/2017.

                                                                       Dyrektor Szkoły
 Jacek Stoch

 

HARMONOGRAM SPOTKANIA

20 września 2016r (wtorek):

Rodzice uczniów klas 1-3 Liceum / 1-4  Technikum

 16.30  spotkanie z Dyrektorem ( sala gimnastyczna),

następnie spotkanie z wychowawcami wg załączonego poniżej harmonogramu;

Rodzice uczniów klas 1, 2, 3  Gimnazjum

 17.00  spotkanie z Dyrektorem,

następnie spotkanie z wychowawcami wg załączonego poniżej harmonogramu;

 17.30 – spotkanie rad klasowych (czytelnia);

 18.00 – spotkanie z przedstawicielami rodziców z klas maturalnych w sprawie studniówki (czytelnia).

Poniżej publikujemy sale, w których odbędą się zebrania


Kamil Krupnik Stypendystą Funduszu im. Stanisława i Marii Neumannów

imageMiło nam poinformować, że Kamil Krupnik nasz tegoroczny absolwent naszego technikum, został laureatem XVII edycji Stypendium Funduszu im. Stanisława i Marii Neumannów. Głównym założeniem funduszu jest wsparcie dla uczniów szkół średnich z terenu powiatu oświęcimskiego, którzy wykazali się  ponadprzeciętnymi uzdolnieniami oraz osiągnięciami naukowymi, artystycznymi, działalnością społeczną i wolontariacką itp. W dniu 14 września br. w siedzibie MDSM w Oświęcimiu, uroczystego wręczenia dyplomu oraz nagrody dokonali Janusz Toczek oraz Leszek Szuster-członkowie Kapituły Funduszu im.Stanisława i Marii Naumannów.

Naszemu absolwentowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

/Jakub Konior/


Wybory do samorządu- wyniki

image111Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły.

Dnia 12 września 2016 roku w lokalu wyborczym zorganizowanym w atrium odbyły się wybory na przewodniczącego i opiekuna. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów.

 O godzinie 14.20  nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów przez komisję skrutacyjną. Spośród  oddanych głosów największą ilość uzyskali i będą pełnić w Samorządzie następujące funkcje: 


Ponowna zmiana planu lekcji

komunikat

Uwaga!

Od poniedziałku tj. 19.09.2016 ulega zmianie podział godzin. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już na naszych stronach.


Nasi pływacy uświetnili 150-lecie I LO w Wadowicach

bsNasi reprezentanci z oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pływaniu, uczcili 150-lecie jubileuszu istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w  Wadowicach. W minioną sobotę na pływalni „Delfin” w papieskim mieście, odbył się sztafetowy maraton pływacki z okazji jubileuszu istnienia tamtejszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity. W celu uświetnienia 150-lecia placówki, do której uczęszczał Karol Wojtyła, uczestnicy imprezy pływackiej  pokonali 150 kilometrowy dystans. Pływacy z „Chemika” przyczynili się do tego wyniku w wymiarze 30 km.
Jakub KoniorAlicja Woźnicka / 

Wybory do samorządu uczniowskiego- kandydaci, harmonogram

komunikat

W dniu 12 września od godziny 8.50 w atrium odbywać się będą wybory do samorządu uczniowskiego.

Prosi się uczących o sprowadzanie uczniów do atrium wg harmonogramu oraz o sprawowanie opieki nad nimi podczas głosowania.

Kandydaci na przewodniczącego samorządu uczniowskiego

  1. Korzeniowska Paulina klasa IIE
  2. Łach Karolina klasa IIE
  3. Wąsik Dawid klasa IIELN
  4. Majkut Wojciech klasa IID
  5. Płachta Dominika klasa IIE
  6. Urbańczyk Wiktoria klasa IIE
  7. Zabawka Kinga klasa IIE
  8. Suślik Klaudia klasa IIE

HARMONOGRAM WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO


Giełda podręczników przedłużona

Bez nazwy-1

Prosimy o przynoszenie książek do 6.09 do pokoju nr 16 na długich przerwach: 10.25-10.35, 13.00-13.20, 14.05-14.20.

Sprzedaż do 23.09


Nowa zmiana planu lekcji

komunikat

Uwaga!

Od poniedziałku tj. 12.09.2016 ulega zmianie podział godzin. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już na naszych stronach.