Nasi pływacy błysnęli na wodach otwartych

Dwa złote i dwa srebrne medale trafiły do naszych pływaków podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych.

Zachęcamy również do lektury publikacji medialnych, do których odnośniki znajdują się pod tekstem.

Dwudniowa impreza pływacka łączyła w sobie, aż trzy wydarzenia; Pogoria Open Water V Otwarte Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej w Pływaniu na Wodach Otwartych, Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych oraz Finał Grand Prix Pucharu Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych.

Srebrnym krążkiem oraz tytułem wicemistrzyni Polski w kategorii 15-lat zawody zakończyła, Wiktoria Bociek. Reprezentantka naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu pokonała dystans 5 000 metrów”- mówi trenerka, Alicja Woźnicka.

W ślady swojej młodszej koleżanki poszedł Marcin Szarpak, który swój srebrny medal w kategorii
17-18 lat wywalczył na dystansie 7 500 metrów.

Podczas zawodów świetnie prezentowały się również dwie sztafety. W kategorii 15-lat zwyciężyli; Julia Jakubik, Mikołaj Daszkiewicz i Stanisław Ptaszyński. Z kolei w kategorii 16-lat po zaciętej walce na pierwszym miejscu podium znaleźli się; Weronika Ptaszyńska, Michał Daszkiewicz Jan Więzik.

Materiał w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Publikacja w Faktach Oświęcim

Relacja w MALOPOLSKAONLINE.PL

/Jakub Konior/

MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA DLA KOCURKA I BURKA W CHEMIKU 2019

Samorząd Uczniowski, jak co roku organizuje akcję pomocy dla zwierząt ze schroniska na Kamieńcu.

Mimo pięknej pogody za oknem, niestety powoli zbliża się okres zimowy, czas bardzo trudny dla samotnych zwierząt w schronisku.

Informujemy, że zebraliśmy już trochę karmy. Na klasę, która aktywnie włączy się w pomoc dla potrzebujących zwierząt czeka nagroda niespodzianka.

Dary dla schroniska można przynosić do nauczycieli: Mieczysław Kurczab– sala 254, Jolanta Rakowska– sala 103

Zapraszamy do włączenia się w akcję pomocy

Poniżej kilka wskazówek, jak można pomóc zwierzakom skrzywdzonym przez ludzi.

Zostań ambasadorem akcji Czytaj PL

„Czytaj PL” to największa akcja czytelnicza w kraju, a kto wie, czy także nie na świecie. Możesz wziąć w niej udział i zostać jej Ambasadorem w Naszej szkole.

Jeśli zgłosisz się do 18 października,  możesz otrzymać darmową koszulkę z kodem dającym dostęp do 12 książkowych bestsellerów.

Więcej informacji pod adresem http://ambasador.czytajpl.pl oraz w bibliotece

Zaproszenie na konsultacje

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje w dniu

16 października   2019r tj. w środę w godzinach 17.00-18.00. 

Poniżej przydział sal, w których dyżurują nauczyciele:

klinij [tutaj]

Akcja Sprzątanie świata w naszej szkole

W ostatnim tygodniu września uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Każda klasa miała wyznaczony teren. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni” w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli spod szkoły sprzątać wyznaczone tereny.

Akcja przebiegała sprawnie, sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

Organizatorzy akcji: Jolanta Rakowska, Mieczysław Kurczab

Korekta planu lekcji.

Od poniedziałku tj. 14.10.2019 zostaje wprowadzona korekta planu lekcji. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już w MobiDzienniku.

Projekt: „Wolontariat – kreator kariery 2.0”

Uwaga!!!

Trwa nabór osób chętnych do udziału w projekcie „Wolontariat – kreator kariery 2.0”.

Celem projektu jest popularyzacja idei wolontariatu oraz stworzenie warunków sprzyjających zaangażowaniu się młodzieży z terenu Małopolski Zachodniej w działania wolontarystyczne. Projekt pozwoli na stworzenie warunków do realizacji pierwszych młodzieżowych inicjatyw społeczno-edukacyjnych oraz promocji wolontariatu jako elementu świadomego wyboru ścieżki zawodowej wśród młodzieży.

Działania programu obejmować będą m. in.:

– szkolenie młodzieży z naszej szkoły z zakresu tematyki wolontariatu oraz wykorzystania go w świadomym kształtowaniu swojej ścieżki zawodowej oraz kariery,

– organizacja Dnia Wolontariatu,

– utworzenie Klubu Wolontariusza.

Osoby wyrażające chęć udziału projekcie proszone są o zgłaszanie się do 15.10.2019r.
W projekcie może wziąć udział 15 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na temat projektu udziela pedagog Barbara Bajorska-Mąkina (gab. 154).

Z Chemika do Nowego Jorku

Remigiusz Hanusiak, były uczeń Naszej Szkoły, od tego sezonu jest zawodnikiem drużyny New York Aviators, która występuje na co dzień w United States Premier Hockey League U18.

W rozgrywkach bierze udział 12 zespołów, a co weekend każdy z nich rozgrywa dwa mecze. Taki system obowiązuje w większości rozgrywek juniorskich za oceanem. – Każdy z zespołów składa się z trzech piątek i dwóch bramkarzy, a zawodnicy w nim występujący urodzili się w latach 2001-2003. Co dwa tygodnie wyjeżdżamy na turniej do Bostonu, gdzie w ciągu dwóch dni gramy cztery lub pięć spotkań – informuje Remigiusz Hanusiak.

 A jak wyglądają treningi? Tutaj też jest wiele różnic. –Mamy naprawdę bardzo dobre warunki do rozwoju. Trzy razy w tygodniu trenujemy na lodzie, a pieczę nad nami sprawuje dwóch trenerów. W pozostałe dni możemy pracować indywidualnie. Różnica między amerykańskim hokejem a polskim jest bardzo duża. Przede wszystkim lodowiska są tutaj mniejsze, gra szybsza i znacznie twardsza –relacjonuje były uczeń

 -Nie można pozwolić sobie na jazdę z krążkiem, bo od razu

Awans lekkoatletów

W dniu 25 września br. na stadionie MOSiR-u odbyły się drużynowe zawody w lekkiej atletyce. Uczniowie Naszej Szkoły startowali w konkurencjach biegowych na: 100m, 400m, 800 m, 1500 m oraz skoku w dal i pchnięciu kulą. Drużyna chłopców łącznie zdobyła 705 punktów. Ten wynik zagwarantował  I miejsce w powiecie. Drużyna dziewcząt wywalczyła II miejsce z wynikiem 507 punktów.

Męską załogę reprezentowali: Jakub Gorczyca, Wiktor Saternus, Michał Oleś, Kacper Jarnot, Łukasz Jagiełło, Damian Kotlarz, Henryk Burda, Krzysztof Korczyk, Tomasz Pniak, Wiktor Grubecki i Ignacy Pielesz. W skład drużyny żeńskiej weszły: Weronika Łubiarz, Weronika Stokłosa, Emilia Pasierbek, Emilia Mus, Izabela Szymańska, Paulina Domżał, Wiktoria Frosik, Magdalena Głowiczka, Natalia Krzyżecka i Oliwia Chrapla.

Obie drużyny uzyskały awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w drugiej połowie października br. w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały: Iwona Grelowska- Gawor i Anna Handzlik- Starzyk.

Społeczność szkolna przyjęła pierwszaków do swego grona [galeria]

Wzorem minionych lat 30 września 2019 roku w Naszej Szkole po raz piąty odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet społeczności  „powiatowej dwójki”. Impreza została podzielona na dwie części: najpierw dla uczniów klas pierwszych po szkole podstawowej, potem dla uczniów klas pierwszych po gimnazjum.

W oficjalnej części uroczystości odbyło się ślubowanie. Uczniowie wypowiedzieli słowa uroczystego przyrzeczenia: zapewnili, iż będą zdobywać dobre wyniki w nauce, godnie reprezentować szkołę, szanować godność swoją, nauczycieli i kolegów, mówić prawdę, walczyć z niesprawiedliwością i nietolerancją oraz bronić własnego zdania, biorąc za nie pełną odpowiedzialność.

Następnie przedstawiciele poszczególnych klas dopingowani przez wychowawców, kolegów i koleżanki, dzielnie walczyli