„Makbet” w pracowni grafiki komputerowej

We wtorek 5 marca br. w naszej szkole, w klasach 1gr  i 2 gr przy współpracy pań Alicji Gryski (przedmioty zawodowe graficzne) i Eweliny Bryji (język polski) odbyła się lekcja interdyscyplinarna łącząca wiedzę z dwóch przedmiotów: projektowania publikacji i języka polskiego.

Tematem zajęć było zrealizowanie projektu publikacji wielostronicowej „Makbet” Szekspira.

Znajomość dzieła oraz wiedzę dotyczącą struktury dramatu uczniowie przekuli na pełnoprawną publikację czyli przygotowaną do druku książkę.

W trakcie pracy nad „Makbetem” uczestnicy lekcji wykorzystywali techniki grafiki rastrowej, wektorowej, umiejętności łamania tekstu  i paginacji. Podstawowym programem używanym w trakcie realizacji zadania był Indesign.

Do zrealizowania projektu książki zostały wykorzystane ilustracje wykonane przez uczennice klasy 2gr Weronikę Szojdę, Martynę Harężlak oraz Rachelę Łabzę.

Te ciekawe zajęcia  interdyscyplinarne na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Poniżej zdjęcia ilustrujące realizację zadania.