Monthly Archives: Luty 2020

Weź udział w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

Do 28 lutego 2020 roku u ks. Zbigniewa Hodera w sali 107 na I piętrze można  zgłosić chęć udziału w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

Eliminacje przebiegają w trzech etapach: szkolnym, (który odbędzie się 12 marca 2020 roku w murach naszej placówki), diecezjalnym i ogólnopolskim. Najlepsi uczestnicy mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Na laureatów czekają również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe.

Informacja o zakres tematycznym XXIV edycji konkursu znajduje się TUTAJ

Gorąco zachęcamy młodzież z Naszej Szkoły do licznego udziału w powyższym wydarzeniu.

Jedenaście medali dla reprezentantów Naszej Szkoły w zawodach pływackich

Dnia 12 lutego na oświęcimskiej pływalni odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Nasi uczniowie wywalczyli 11 medali
– 2 w konkurencjach drużynowych i 9 w konkurencjach indywidualnych.

  • W konkurencjach drużynowych (sztafeta 6x 50 dowolnym):

– I miejsce sztafeta kobiet, w składzie:

Głogowska Dobromiła 1inf, Hnatyszyn Małgorzata 1f, Wardak Wiktoria 3gr, Lewandowska Natalia 3b, Tomasiak  Agnieszka 3b, Kosińska Dominika 3b.

– I miejsce sztafeta mężczyzn, w składzie:

Mordarski Szymon 1inf, Kołodziejczyk Eryk  1eln, Chylaszek Maciej 1gr, Babiuch Filip 3e, Milbrant Kacper 3b, Major Daniel 3b , Suchański Przemysław 3b.

*  W konkurencjach indywidualnych:

MISTRZOSTWO POWIATU !!!

Reprezentacja dziewcząt PZ nr2 zdobyła mistrzostwo powiatu w koszykówce. W turnieju, który odbył się w czwartek 13 lutego w naszej hali sportowej wystartowały reprezentacje  PZ nr 10 w Kętach, PCKTiB , ZSZTS w Oświęcimiu oraz drużyna Chemika.  Zawody rozgrywano systemem ,,każdy  z każdym”.

Naszą Szkołę reprezentował zespół w składzie:

Daria Biedroń, Wiktoria Grosik, Izabela Szymańska, Agnieszka Banach, Weronika Kowalczyk, Figura Aleksandra, Magdalena Głowiczka, Emilia Mus, Julia Orlanka, Daria Kulka, Julia Orlanka, Aleksandra Barzycka, Małgorzata Hnatyszyn.

 Opiekun  P. Małgorzata Kapcińska

Dziewczyny  zdecydowanie wygrały wszystkie spotkania i awansowały do zawodów rejonowych.

Wyniki spotkań:

Uwaga! Sklepik spółdzielni uczniowskiej otwarty od poniedziałku!

Od poniedziałku rusza sklepik prowadzony przez

Naszą Spółdzielnię Uczniowską „Młodzi przedsiębiorcy”.

Sklepik został przeniesiony obok czytelni. Zapraszamy na przerwach
w godz.: 10.25-10.35 i 13.00 – 13.20.

Przypominamy, że codziennie mamy świeże obwarzankiMożna u nas zakupić napoje i przekąskiProwadzimy również usługi  ksero dla uczniów!!!!

Zaproszenie na konsultacje

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje w dniu

19 lutego   2019r tj. w środę w godzinach 17.00-18.00. 

Poniżej przydział sal, w których dyżurują nauczyciele:

klinij [tutaj]

ZAPROSZENIE NA FINAŁ KONKURSU MŁODY POLIGLOTA

ZAPRASZAMY NA FINAŁ

KONKURSU  ANGIELSKO- NIEMIECKIEGO

„MŁODY POLIGLOTA”

W tym roku szkolnym Patronat Honorowy nad konkursem objął:
Marcin Niedziela – Starosta Oświęcimski

         W dniu 18 lutego 2020 r. (wtorek) w naszej szkole odbędzie się finał VIII edycji Konkursu Angielsko – Niemieckiego MŁODY POLIGLOTA. Do pierwszego etapu (16 grudnia 2019 r.) przystąpiło 397 uczniów z 27 szkół podstawowych. W finale zmierzy się 30 uczestników.

Uroczyste rozpoczęcie odbędzie się w czytelni o godz. 10.00. Następnie uczniowie przystąpią do pisania testu finałowego, obejmującego zadania z zakresu rozumienia tekstu słuchanego, rozumienia tekstu czytanego, znajomości środków językowych oraz tworzenia wypowiedzi pisemnych w językach angielskim i niemieckim. Test potrwa 90 minut.

 Serdecznie zapraszamy finalistów konkursu, rodziców oraz naukowych opiekunów.

Życzymy wysokich wyników!

konkurs frekwencji

W związku z ogłoszeniem wyników  konkursu na najwyższą frekwencję za miesiąc styczeń żadna z klas nie spełniła warunku 90% obecności uczniów na zajęciach i nie otrzymała nagrody w postaci dnia bez pytania.

Wyniki poszczególnych klas możecie zobaczyć [TUTAJ]

 

Korekta planu lekcji.

Od wtorku tj. 11.02.2020(luty) zostaje wprowadzona korekta planu lekcji. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już w MobiDzienniku.

Nasi pływacy nagrodzeni przez Prezydenta Miasta Oświęcim

Marta Klimek, Michał Daszkiewicz oraz Przemysław Suchański otrzymali nagrody za wybitne osiągnięcia w sporcie. Podczas uroczystości prezydent Miasta Oświęcim, Pan Janusz Chwierut, wyróżnił także dwóch szkoleniowców Naszej SMS, a więc p. Andrzeja Branie i p. Piotra Woźnickiego.
O tym fakcie będzie można poczytać również na łamach regionalnej prasy.
Marta Klimek, zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów brała również udział w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Juniorów w pływaniu. Michał Daszkiewicz, czterokrotnie zdobył 1 miejsce i dwukrotnie 3 miejsce, pobił również dwa rekordy Polski na Mistrzostwach Polski Juniorów. Należy podkreślić, że uzyskał również kwalifikację do kadry narodowej oraz udziału w Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu.
Z kolei Przemysław Suchański, został nagrodzony za zajęcie 1,2 oraz 3 miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu.
„Sport to nie tylko sukcesy, radość i popularność, ale to przede wszystkim ciężka, codzienna praca, kształtowanie charakteru i wytrzymałości oraz często godzenie się również z porażką. Tym bardziej doceniam Państwa zaangażowanie i wysiłek włożony w treningi, które pozwalają realizować sportową pasję i uzyskiwać wysokie wyniki sportowe” – podkreślał prezydent, Janusz Chwierut.
Jakub Konior /