Wykłady profilaktyczne z prelegentami z Sanepidu

13441515_898065676983195_136432173_oW dniu 09.06.2016r na terenie naszej szkoły odbyły się wykłady profilaktyczne połączone z prezentacją multimedialną dot. szkodliwości palenia tytoniu. Prelegentką była p. Dorota Kram, wspomagana przez p. Karolinę Lewicką-Pyrz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu.  W zajęciach brali udział uczniowie – reprezentanci 20 zespołów klasowych: gimnazjum, liceum i technikum. Tematyka spotkania obejmowała zagrożenia związane z paleniem papierosów (choroby odtytoniowe) – w oparciu o najnowsze badania i dane statystyczne dokonywane na grupie palaczy. Poruszała również problem tzw. biernego palenia, na które narażona jest młodzież przez osoby ze swojego najbliższego otoczenia.

Atrakcją spotkania, była możliwość wykonania przez zainteresowanych uczniów indywidualnego pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz zaobserwowania swoich reakcji po założeniu alko-gogli. Ta część zajęć spotkała się z największym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem brali udział
w zaproponowanych działaniach.

Powyższy projekt był realizowany w ramach Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych „ARS – czyli jak dbać o miłość?” , którego odbiorcami już trzeci rok z rzędu, są podopieczni naszej szkoły.

Pedagog- J. Sieprawska