Uczennice ”Chemika” propagują zasady zdrowego odżywiania

image (2)     Zapraszamy na krótki wywiad mający na celu podsumowanie pracy nad Gimnazjalnym Projektem Edukacyjnym z biologii. Tematem projektu była prezentacja, której główną ideą było upowszechnienie głównych filarów zdrowego odżywiania. O projekcie realizowanym pod opieką p. Anny Somogyi opowiadają uczennice IIGMS Sabina Żurawska,Gabriela ZiębaLaura Bacik oraz Aleksandra Bator. Z gimnazjalistkami  rozmawia Jakub Konior – lider Koła Medialnego PZ Nr2 SOMSiT.

Kiedy narodził się pomysł  nakręcenia filmu?

– Podczas spotkania z naszą opiekunką projektu p.Anną Somogyi.

Co zadecydowało o wyborze wersji multimedialnej?

– Chęć, aby jak najdłużej utkwiła w pamięci zgromadzonej publiczności.

Gdzie kręciłyście swój film?

– W ogródku naszej koleżanki, potrzebowałyśmy sporo miejsca, a więc nadawał się idealnie.

Ile czasu zajęło wam przygotowanie i uwiecznienie wszystkich scenek?

– Dokładnie 2 dni.

Czy był on jakoś specjalnie reżyserowany?

– Nie, filmik był kręcony bardzo spontanicznie.

Na ekranie zaprezentowałyście się w oryginalnych ubiorach, czy przygotowanie strojów było bardzo czasochłonne?

– Chciałyśmy, aby każdy z naszych strojów jak najlepiej odzwierciedlał odgrywaną przez nas postać. Przygotowania kostiumów nie pochłonęły jednak dużo czasu.

W jaki sposób podzieliłyście role między sobą?

– W celu jak najlepszego dopasowania do odgrywanej roli, zastanowiłyśmy się, która z postaci będzie dla nas najlepsza do zaprezentowania.

Co chciałyście przekazać za pośrednictwem swojej ekranizacji?

– Najważniejszym elementem było przekonanie do zdrowego odżywiania. Chciałyśmy także uświadomić publiczności  konsekwencje nieprzestrzegania odpowiednich nawyków żywieniowych, wynikające z nieprawidłowego odżywiania dzieci,młodzieży, a także osób starszych.

Jak podsumowałybyście swoje działania w Gimnazjalnym Projekcie Edukacyjnym z biologii?

– Nabyłyśmy umiejętności działania w zespole, dokonywania samooceny, formułowania i wyrażania własnej opinii, oraz dodatkowej wiedzy z zakresu przestrzegania zasad prawidłowego odżywiania przez dzieci,młodzież,osoby starsze, a także sportowców.

/ Jakub Konior – lider Koła Medialnego /