Nasze siatkarki z awansem do półfinału Mistrzostw Polski Kadetek [galeria]

Z dużym powodzeniem prezentowały się siatkarki z UKS Setbol Oświęcim w trakcie 1/4 Mistrzostw Polski Kadetek w Bydgoszczy. Zacięta walka zawodniczek z klasy 1c LOMS o profilu piłka siatkowa dziewcząt w Naszej Szkole zaowocowała zdobyciem awansu do półfinału Mistrzostw Polski Kadetek zaplanowanego od 16 do 18 marca bieżącego roku we Wrocławiu.

O sukcesie naszych zdolnych zawodniczek  informuje Wojewódzki Portal Informacyjny Małopolski, a także gazeta Głos Oświęcimski 24. Odnośnik do materiału znajduje się do wglądu pod tekstem.

„Mecz na szczęście zakończył się

na nasza korzyść, wygraną 3:0. Jednocześnie dając nam awans do półfinału Mistrzostw Polski Kadetek. W trakcie gry odczuwałyśmy lekki stres, ponieważ wiedziałyśmy jak dużą stawkę ma ten mecz.  Dałyśmy z siebie wszystko w każdym elemencie” – mówi Karolina Oleksa z UKS Setbol Oświęcim.

„Podeszłyśmy do tego meczu jak drużyna, wszystkie razem. Właśnie dzięki tej współpracy dałyśmy radę i wywalczyłyśmy to na co ciężko pracowałyśmy przez cały sezon” – uzupełnia zawodniczka, Wiktoria Maksajda.

„Na pewno nie zmarnujemy tej szansy i na półfinałach Mistrzostw Polski damy z siebie 110 procent. Lata treningów i setki wyrzeczeń doprowadziły nas do miejsca, w którym aktualnie jesteśmy” – przyznają zgodnie reprezentantki oświęcimskiego Setbolu.

Zawodniczki, które na co dzień pracują pod czujnym okiem trenerów Przemysława Karaś i Marka Wasztyla zagrały w składzie: Sandra Piszczek, Alicja Michalczuk, Wiktoria Maksajda, Zuzanna Rusinek, Karolina Mordan, Magdalena Nowak, Klaudia Tobiczyk, Karolina Oleksa, Marta Lipka, Julia Wieczorek, Kinga Kuźma, Katarzyna Księżarczyk, Izabela Grześko.

Warto podkreślić, że w klasyfikacji końcowej dziewczęta  z Uczniowskiego Klubu Sportowego Setbol Oświęcim, znalazły się na wysokim drugim miejscu podium. Jak zwykle przy tego typu wydarzeniach, nieocenionym wsparciem służyli rodzice, którzy solidnym dopingiem wspierali całą ekipę z miejsca dla wiernych kibiców, a więc trybun.

Zarząd UKS Setbol składa podziękowania dla Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Oświęcim za wsparcie finansowe w dalekich wyjazdach.

/autor: Jakub Konior/
Zdjęcia dzięki uprzejmości pana Dariusza Stońskiego [zobacz galerię]