Wizyta młodzieży z Chemika w schronisku dla zwierząt na Kamieńcu

 W Chemiku po raz kolejny w tym roku szkolnym zorganizowano zbiórkę pożywienia dla zwierzaków ze schroniska na Kamieńcu. Uczniowie wszystkich klas przynosili karmę dla psów i kotów, które systematycznie gromadzono u opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Jolanty Rakowskiej i Mieczysława Kurczaba. Udało się zebrać bardzo dużo produktów żywnościowych, kocyków i zabawek.

 Dnia 20.12.2018r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami Kazimierzem Foltynem i Mieczysławem Kurczabem udali się z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt na Kamieńcu.

Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych psów i kotów oraz chęć kształtowania u młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.

„Schronisko  –  azyl  dla  bezdomnych  zwierząt.  Miejsce,  gdzie  nieważna  jest  metryka,  ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”

Szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji, a także   o psich i kocich zwyczajach. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Młodzież zrozumiała, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty. Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.

Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji serdecznie dziękujemy i przekazujemy gorące merdania ogonów:)

Organizatorzy akcji;

Samorząd Uczniowski

Opiekunowie

Jolanta Rakowska

Kazimierz Foltyn

Mieczysław Kurczab