Informatycy z Chemika na kolejnej wycieczce przedmiotowej

05Realizując plan wycieczek przedmiotowych dla informatyków, uczniowie z klasy I INF wraz z nauczycielami przedmiotów  zawodowych dnia 7 kwietnia pojechali do Katowic, gdzie w budynku Centrum Kultury Katowice mieszczą się zbiory Muzeum Historii Komputerów i Informatyki..

Oprowadzani przez przewodników mieli okazję obejrzeć   sprzęt komputerowy, którego mogli używać ich dziadkowie i rodzice. Uczestnicząc w lekcji muzealnej zwiedzali ekspozycję prezentującą historię komputerów klasy PC od IBM XT, historię komputerów Amiga, Atari ST oraz początki ery urządzeń mobilnych.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się zbiór komputerów Imac z 1997 roku, oraz oryginalne automaty do gier. W sali gdzie było włączone kilkadziesiąt komputerów był czas na spróbowanie się w grach komputerowych starszych od uczniów 🙂

Lekcja muzealna i obejrzenie ekspozycji były uzupełnieniem zajęć z przedmiotów zawodowych w zawodzie technik informatyk. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku następny rocznik klasy pierwszej będzie mógł odwiedzić  to muzeum.