Podsumowanie IV edycji Konkursu Angielsko – Niemieckiego Gimnazjalny Poliglota

am1

W tym roku szkolnym Patronat Honorowy nad konkursem objęli:
Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego

Zbigniew Starzec – Starosta Oświęcimski

W dniu 29 kwietnia 2016r. mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się w murach naszej szkoły z gimnazjalistami biorącymi udział w IV edycji konkursu oraz ich naukowymi opiekunami, w celu podsumowania całego przedsięwzięcia, a przede wszystkim wręczenia zwycięzcom nagród i dyplomów.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Dyrekcji PZ Nr 2, uczniowie okolicznych szkół gimnazjalnych, ich rodzice oraz opiekunowie naukowi. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Zbigniew Starzec – Starosta Oświęcimski, Piotr Hertig – Kierownik Agendy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu oraz  Elżbieta Kowalczyk  – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach.

Na wstępie uroczystości dyrektor PZ Nr 2 pan Jacek Stoch podziękował gimnazjalistom za liczny udział w konkursie, docenił ich trud w całorocznych zmaganiach oraz pogratulował sukcesu. W kolejnym punkcie spotkania pan dyrektor oraz zaproszeni goście wręczyli atrakcyjne nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu.

Ww. nagrody trafiły do rąk następujących uczniów – najlepszych z 531 uczestników konkursu z 36 szkół gimnazjalnych z powiatów oświęcimskiego, bieruńsko-lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego oraz jaworznickiego:

·     Katarzyna SOKAL

• Weronika JACHTA – Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Libiążu,
  • Wiktoria KOPEĆ – Gimnazjum Nr 2 im. św. Walentego w Bieruniu,
  • Jakub KUBICA – Miejskie Gimnazjum Nr 4 im. Zofii Kossak w Oświęcimiu,
  • Florentyna MATEJKO Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Oświęcimiu,
  • Katarzyna NECZEK Zespół Szkół w Kobiernicach,
  • Marta PENCKO – Powiatowy Zespół Nr 11 Szkół Ogólnokształcących w Kętach,
  • Marcin PILARSKI – Zespół Szkół Gimnazjalnych im. Trzech Wieszczów w Trzebini,
  • Aleksandra SZAFRON – Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu,
  • Wojciech SIKORA Miejskie Gimnazjum Nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu,
  • Piotr SŁONKA Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Bielanach.

Po części oficjalnej zaprosiliśmy szanownych gości na pokaz artystyczny. Nasi uczniowie z klasy 1 inf przedstawili historię „Romea i Julii” widzianą oczyma współczesnej młodzieży.

Następnie organizatorzy konkursu przystąpili do kolejnego etapu nagradzania. Dyplomy oraz drobne upominki otrzymali wszyscy gimnazjaliści, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w danej placówce podczas eliminacji szkolnych. Dyplomów uznania nie mogło zabraknąć również dla naukowych opiekunów, jako nasz dowód wdzięczności za fantastyczną współpracę, a przede wszystkim pomoc i duże zaangażowanie w rzetelnym przygotowaniu swoich podopiecznych do konkursu.

SZANOWNI PAŃSTWO!  DRODZY GIMNAZJALIŚCI!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w IV edycji konkursu, za tak duże zainteresowanie naszym przedsięwzięciem, wspaniałą współpracę oraz tyle pochlebnych słów skierowanych do nas w ankietach ewaluacyjnych.

Liczymy na Wasz udział w kolejnych edycjach konkursu. Życzymy samych sukcesów
na gruncie szkolnym, zawodowym i prywatnym, a w najbliższej przyszłości udanego letniego wypoczynku.

Do ponownego zobaczenia!

zobacz galerię [tutaj]