Wywiad z pływaczką Wiktorią Musioł

image (1)Zapraszamy na rozmowę z pływaczką, Wiktorią Musioł, która obecnie reprezentowała naszą szkołę na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców  w Szczecinie. O minionych Grand Prix Małopolski w Dębicy, swojej pasji, a także kolejnych wyzwaniach sportowych z zawodniczką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pływaniu rozmawia Jakub Konior – szef Koła Medialnego działającego w Powiatowym ”Chemiku”.

JK: W jaki sposób przygotowywałaś się do udziału w Grand Prix?

WM: Podczas  obozu z trenerem Woźnickim w Drzonkowie razem z Kadrą Narodową Juniorów.

Ilu reprezentantów Powiatowej Dwójki startowało w Dębicy?

– Ze względu na to, że jesteśmy liczną drużyną, na zawody udali się reprezentanci z każdej klasy Mistrzostwa Sportowego, nie jestem w stanie podać dokładnej liczby uczestników.

Z jakim nastawieniem jechałaś na zawody?

– Po ciężkich treningach chciałam dać z siebie wszystko i zobaczyć „w jakim miejscu jestem” czyli na co mnie stać.

Jak oceniasz atomsferę panującą podczas rywalizacji w Dębicy?

– Zawody szły sprawnie, a  ekipa była jak zwykle bardzo fajna i zgrana.

Czy w trakcie Grand Prix obawiałaś się czegoś szczególnie?

– Staram sie podchodzić do każdych zawodów na luzie. Wiadomo, że każdego czasem ponoszą emocje, ale zawsze daje z siebie 101% i wiem, że ciężkie treningi w końcu przyniosą efekt, wiec raczej nie obawiałam sie niczego.

Jak oceniasz swoją formę po zawodach?

– Nie było najgorzej, po wielu kilometrach przepłyniętych przed tymi zawodami było lepiej niż na GP w Szczecinie, wiec byłam pozytywnie nastawiona do dalszej ciężkiej pracy.

Twoim najlepszym startem okazał się…?

–  Wyścig na 200m stylem motylkowym.

Jakim wyzwaniom sportowym musisz ”stawić czoła” w najbliższym czasie?

– Obecnie jestem na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie, jest to jedna z głównych imprez pływackich, jednak zamierzam  przygotować sie jeszcze lepiej na Ogólnopolską
Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się  w Opolu – w lipcu. Chcę udowodnić samej sobie, że „niemożliwe nie istnieje”.

Jakub Konior – lider Koła Medialnego /