Interesująca prezentacja projektów gimnazjalnych

PROJ GIMN 2016 012W dniu 1.06.2016r. w szkolnej czytelni odbyła się prezentacja Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych klasy 2 Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Uczniowie realizowali projekty z chemii,biologii oraz informatyki. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa, która przybliżyła wszelkiego rodzaju czynniki kwasowo-zasadowe oraz cenne właściwości mydeł. Następnie przed publicznością pojawili się Jakub oraz Michał. Zdradzili oni tajniki tworzenia własnej gry komputerowej. Tuż po zakończeniu prelekcji zaproszono reprezentanta klasy I GMS, który przetestował prezentowaną grę. Trzecim i niewątpliwie najbardziej spektakularnym punktem prezentacji okazało się doświadczenie o autorskiej nazwie ”Wybuchowa piana”, wykonane przez drugą grupę z chemii. Jako ostatnia zaprezentowała się grupa realizująca projekt z biologii. Poruszał on niezwykle istotną tematykę zdrowego odżywiania wśród dorosłych,młodzieży oraz sportowców. W celu jak najlepszego zaprezentowania i utrwalenia zasad zdrowego odżywiania, wyświetlono kilka autorskich filmików, przygotowanych przez uczestniczki projektu. Warto podkreślić, że kilkuminutowe prezentacje filmowe cieszyły się dużym zainteresowaniem, a zarazem dostarczyły sporej dawki dobrego humoru. Po zaprezentowaniu się ostatniej grupy przyszedł czas na mały,owocowy poczęstunek. Każdy otrzymał także drobny upominek, mydełko własnoręcznie wytworzone przez naszych uczniów  w szkolnym laboratorium chemicznym.

W czasie sześciotygodniowej pracy nad projektem uczniowie nabyli wiele nowej wiedzy oraz umiejętności działania w zespole, realizacji poszczególnych zadań, dokonywania samooceny, formułowania i wyrażania własnej opinii oraz opracowywania materiałów pod kątem realizacji celów w projekcie. Gimnazjaliści pracowali pod opieką: p.Urszuli Przybytek, p.Anny Somogyi oraz p.Edmunda Żółtowskiego. W trakcie realizacji poszczególnych zadań uczniowie mogli liczyć na pomoc oraz wskazówki ze strony swoich opiekunów. Nad przebiegiem oraz organizacją prezentacji czuwała p.Agnieszka Kapcia, wychowawca klasy 2 GMS. Prezentacje zakończyło krótkie wystąpienie dyrektora PZ Nr2 SOMSiT Pana Jacka Stocha, w którym podziękował młodzieży za  inwencję, doceniając tym samym jej  wkład oraz zaangażowanie w realizację projektu.

Już wkrótce na naszej stronie zaprezentujemy krótki wywiad opisujący projekt z punktu widzenia naszej młodzieży gimnazjalnej.

Jakub Konior – lider Koła Medialnego PZNr2SOMSiT /