Rozmowa z Arturem Piwowarczykiem, sekretarzem Młodzieżowej Rady Miasta Oświęcim

A.Piwowarczyk WYWIADArturem Piwowarczykiem, sekretarzem Młodzieżowej Rady Miasta Oświęcim, który reprezentował  Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Powiatowym Zespole Nr 2 SOMSiT o zakończonej ośmiomiesięcznej kadencji rozmawia Jakub Konior. Warto podkreślić, że uczniowie Powiatowej ”Dwójki” są aktywnymi działaczami w lokalnych samorządach młodzieżowych oraz nie pozostają obojętni na potrzeby swoich rówieśników.

W radzie miasta pełniłeś nie tylko funkcję radnego, ale też sekretarza. Jakie dodatkowe obowiązki czekały Cię w związku z piastowaniem tego odpowiedzialnego stanowiska?

– Do moich zadań należało między innymi, protokołowanie każdego zebrania, kontrola nad prowadzonymi działaniami, dbałem o właściwy obieg dokumentów, wniosków i skarg. Koordynowałem także wszystkimi pracami związanymi z wyborami do rady.

Współpraca pomiędzy włodarzem miasta Januszem Chwierutem, a reprezentantami Młodzieżowej Rady układa się wzorcowo.  Do jej szczególnych efektów zaliczyłbyś…?

– Jest to niewątpliwie inicjatywa ”Oświęcimskie Orły”, która ma na celu wsparcie uzdolnionych uczniów w formie jednorazowego stypendium dla najlepszego absolwenta szkoły podstawowej i gimnazjum. Warto podkreślić, że pierwsze „Oświęcimskie Orły” zostały rozdane w trakcie tegorocznej uroczystej sesji Rady Miasta Oświęcim.

Jakim sprawom jako radny poświęcałeś szczególną uwagę?

– Działaniom związanymi z integracją młodzieży, bezpieczeństwem oraz aktywnym uczestnictwem młodych ludzi w życiu społecznym i kulturowym naszego miasta.

Do największych sukcesów radnych w trakcie tegorocznej kadencji należą?

– Gra miejska ,,Śladami Kasztelana”, Kino ”za piątaka”, Oświęcimski Festiwal kolorów oraz wspomniana już wcześniej inicjatywa „Oświęcimskie Orły”.

Zamierzasz kontynuować działalność samorządową na innych szczeblach?

– Tak, chciałbym spróbować swoich sił w roli przewodniczącego szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

Jak podsumowałbyś swój ośmiomiesięczny wkład pracy na rzecz oświęcimskiej młodzieży.

– Uważam, że tegoroczną kadencję mogę zaliczyć do udanych. Dzięki ciężkiej pracy oraz współpracy z innymi radmi oraz Panem Prezydentem  udało nam się zdziałać wiele dobrego na rzecz naszych rówieśników. Najbardziej cieszy nas fakt, że młodzież przekonała się, iż lokalne sprawy publiczne są ważne i godne ich uwagi, a co najważniejsze wiedzą, że mają wpływ na zwiększenia skuteczności działań prowadzonych na rzecz środowisk młodzieżowych z terenu miasta Oświęcim.

Dziękuję za rozmowę

– Dziękuję