Uczniowie technikum na XXVII Beskidzkim Festiwalu Nauki

nauka1W tym roku w Bielsku-Białej została zorganizowana siedemnasta edycja Festiwalu Nauki. Jest to coroczna seria wykładów, pokazów oraz wystaw na bielskiej  uczelni Akademii Techniczno-Humanistycznej. Z tej okazji 23.09 klasy III chemiczna i II chemiczna Technikum  wraz z opiekunami Iwoną Kremiec, Kazimierzem Foltynem oraz Mieczysławem Kurczabem wybrała się na Wydział Zarządzania i Transportu, który znajduję się przy ulicy Willowej w Bielsku-Białej, aby wysłuchać tam dwóch wykładów.

Pierwszy z nich, zorganizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i przyjaciół ATH nosił tytuł: Po co studia? Uzmysłowił słuchaczom, że wyzwania gospodarki stawiają coraz większe wymagania do sprawdzania się na rynku pracy. Uzyskane kwalifikacje w toku kursów, praktyk czy staży determinują do  właściwego ich wykorzystania, zapewnienia korzyści materialnych umożliwiających realizację planów i marzeń. Drugi wykład  to: Moja pierwsza firma– zorganizowany przez Katedrę Marketingu i Przedsiębiorczości, gdzie  zaprezentowano wybrane zagadnienia odnoszące się do przedsiębiorczości rozpatrywanej przez pryzmat tworzenia własnej działalności gospodarczej.

Serdecznie polecamy wykłady organizowane z okazji Festiwalu Nauki. Są one zaadresowane do ludzi młodych. Można się tam zapoznać z ofertą uczelni i zastanowić nad przyszłym kierunkiem studiów. Dziękujemy Akademii Techniczno-Humanistycznej za pomoc w zorganizowaniu bezpłatnego transportu na wykłady.