Otrzęsiny klas pierwszych LO i Technikum

otrzesiny2603 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się po raz drugi bardzo udana uroczystość OTRZĘSIN klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum.

Przedstawiciele poszczególnych klas, dopingowani przez kolegów, koleżanki i nauczycieli, dzielnie walczyli w czterech konkurencjach, by mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Powiatowego Zespołu Nr 2.

Pierwszą z nich było skakanie na skakance. W czasie wykonywania tej trudnej dla niektórych czynności należało jeszcze odpowiadać na zadawane pytania.

Druga konkurencja polegała na śpiewaniu wylosowanych piosenek disco polo. Trzeba przyznać, że uczniowie doskonale znają teksty, mimo iż twierdzą, że tego typu muzyki nie słuchają.

Trzecie zadanie wymagało wcielenia się w wybraną postać i przeczytaniu przygotowanego wcześniej tekstu w odpowiedni (dla postaci, zawodu) sposób, czwarte na ubiciu piany z białka. Nie wszystkim się to jednak udało – ci, którzy nie przyłożyli się do zadania, opuścili uroczystość z pianą lub białkiem na głowie.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało czteroosobowe jury, które sprawiedliwie oceniało wykonywane zadania i przyznawało punkty.

Rywalizację wygrała klasa I d Liceum, drugie miejsce zajęła klasa I e LO, a trzecie I ei Technikum. Nagrodami były kupony na klasowe nieprzygotowanie do lekcji.

Po dobrej zabawie uczniowie klas I złożyli zapewnienie, iż będą się starać zdobywać dobre wyniki w nauce, godnie reprezentować szkołę, szanować nauczycieli i … słuchać starszych kolegów.

Po złożeniu „przysięgi” Pani Wicedyrektor Beata Karkoszka oficjalnie przyjęła do społeczności uczniowskiej klasy I, życząc powodzenia na polu naukowym.

O dobrą zabawę zadbały klasy III gr, III inf, III f oraz III eln  wspierane przez p. Agnieszkę Kapcia i p. Mieczysława Kurczaba .