MŁODZI INFORMATYCY Z CHEMIKA NA WYCIECZCE PRZEDMIOTOWEJ w MUZEUM HISTORII KOMPUTERÓW I INFORMATYKI [FOTO]

0412 grudnia w budynku Centrum Kultury Katowice zjawili się nasi informatycy z klasy I INF i I EL/INF. Ich wizyta była związana z planami zwiedzenia zbiorów Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, które kilka tygodni temu otworzyło nową ekspozycję w nowej lokalizacji.

Uczestnicząc w lekcji muzealnej, zwiedzili ekspozycję prezentującą historię komputerów klasy PC od IBM XT, historię komputerów Amiga, Atari ST oraz początki ery urządzeń mobilnych. Bardzo interesująca okazała się sala z komputerem Odra, gdzie można było obejrzeć jego elementy składowe i stanowisko operatora. Uczniowie oprowadzani przez przewodników mieli okazję obejrzeć sprzęt komputerowy, którego mogli używać ich dziadkowie i rodzice.

Największym zainteresowaniem cieszył się zbiór komputerów, na których można było spróbować swoich sił w grach komputerowych starszych od uczniów 🙂 oraz oryginalne automaty do gier. W sali, gdzie było włączone kilkadziesiąt komputerów, był czas na zapoznanie się z nimi i z oprogramowaniem niekiedy nawet kilkudziesięcioletnim.

Lekcja muzealna i obejrzenie ekspozycji były uzupełnieniem zajęć z przedmiotów zawodowych i wpisana jest w grafik wycieczek przedmiotowych w zawodzie technik informatyk. Wyjazd został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Edmund Żółtowski