Wykłady profilaktyczne dot. palenia tytoniu

pedagogW dniu 24.01.2017r. w naszej szkole odbyły się wykłady profilaktyczne dot. szkodliwości palenia tytoniu. Poprowadziły je p.Dorota Kram oraz p.Karolina Lewicka-Pyrz, z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu .

Projekt realizowany był w ramach Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych „ARS – czyli jak dbać o miłość?”.

Po części teoretycznej nasza młodzież miała okazję dokonać indywidualnego pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie 5 wybranych oddziałów klasowych (1a, 2e, 2c, 3 eln, 4 eln).

Program ARS od czterech już lat jest realizowany na terenie naszej placówki przez pedagogów szkolnych. Efektem w/w oddziaływań jest zwiększenie świadomości młodych ludzi dot. negatywnych skutków używania wszystkich środków psychoaktywnych, nie tylko dotyczących ich zdrowia, ale także zdrowia przyszłego potomstwa.

Pedagog,

Joanna Wiktor-Sieprawska