Arena Grand Prix – Puchar Polski z udziałem naszych pływaków

W.MusiołW dniach 18 i 19 lutego odbyły się zawody z cyklu Arena Grand Prix – Puchar Polski. Na zawodach w Kozienicach z dużym powodzeniem zaprezentowali się pływacy z Oświęcimskiej SMS w Pływaniu funkcjonującej w Powiatowej Dwójce” – relacjonuje Jakub Konior. Miło nam poinformować, iż relacja opisująca osiągnięcia naszych uczniów ukazała się na łamach popularnej gazety regionalnej. Jest także dostępna w Portalu Edukacyjnym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Linki do obu publikacji znajdują się pod materiałem.
Najwięcej wartościowych wyścigów zaliczyła WIKTORIA MUSIOŁ z IIIB LOMS, która zajęła 3 miejsce na 200 metrów stylem motylkowym. Ponadto uczennica oświęcimskiej SMS wywalczyła 6 lokatę na 100 metrów stylem motylkowym i 8 pozycje na 200 metrów stylem zmiennym. Tegoroczna maturzystka w klasyfikacji najlepszych specjalistek od stylu motylkowego, uplasowała się na wysokiej 4 pozycji – mówi Alicja Woźnicka z SMS Oświęcim.
Świetnie spisała się również Katrzyna Kołodziej z IB LOMS,  która zajęła 4 miejsce na 50 i 100 metrów stylem motylkowym oraz 6 lokatę na 200 metrów stylem dowolnym i 7 miejsce na 400 metrowym dystansie. Wśród chłopców najwyższe miejsce wywalczył Patryk Blachura z II GMS, finiszująć jako 4 zawodnik na 200 metrach stylem motylkowym. Z kolei Andrzej Michalczyk z IB LOMS ukończył wyścig na 50 m stylem klasycznym zajmując 4 miejsce.