Znakomite rozpoczęcie sezonu naszych zdolnych pływaków

Szereg imponujących wyścigów zaprezentowali pływacy z SMS Oświęcim w trakcie Grand Prix Małopolski – Puchar Wszechstronności Stylowej na nowo otwartej oświęcimskiej pływalni- podkreśla Jakub Konior.

Polecamy także relacje na łamach Portalu Edukacyjnego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, Serwisie Informacyjnym Kulturalnypowiat.pl materiały znajdują się do wglądu pod publikacją. Relacja będzie także dostępna w najbliższym numerze Głosu Oświęcimskiego24.

Po ponad dwuletniej przerwie zmodernizowana, niezwykle szybka pływalnia w Oświęcimiu, gościła blisko 300 zawodników podczas pierwszych tego typu zawodach.

– Najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Kołodziej, która zwyciężyła w 3 spośród 5 konkurencji , niewątpliwie zachowała jeszcze świetną dyspozycję z poprzedniego sezonu – mówi Alicja Woźnicka.

Na trzeciej pozycji w kategorii Open uplasowała się Justyna Pisarek. Wśród chłopców drugie miejsce w kategorii Open wywalczył Sebastian Ciastoń. W kategorii dziewcząt 14-15 letnich zwyciężyła Martyna Prochownik, natomiast na najwyższym stopniu podium w tej samej kategorii stanął Mikołaj Kozieł, a na drugim miejscu uplasował się Tomasz Michałowski.

Wśród zawodniczek 13- letnich 3 miejsce w klasyfikacji zajęła Wiktoria Kowalska, a wśród chłopców drugi był Mateusz Mamcarz. Warto podkreślić, że w klasyfikacji wg Rudolpha ponownie najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Kołodziej, z kolei drugą lokatę zajęła Martyna Prochownik. Wśród chłopców zwyciężył reprezentant Mateusz Dubas.

Składamy serdeczne gratulację Wszystkim zawodnikom! Życzymy Wam kolejnych owocnych startów.