Klasa druga menadżerska w banku Pekao w Oświęcimiu

W dniu 10 października klasa 2e wybrała się wraz z opiekunem p. Magdaleną Strumińską na wycieczkę przedmiotową do Banku Pekao w Oświęcimiu. Uczniowie zostali przywitani przez Panią Dyrektor Katarzynę Brzozowską, a następnie oprowadzeni po wszystkich stanowiskach pracy. Młodzież miała okazję przyjrzeć się pracy bankowców, którzy zajmują się operacjami pieniężnymi, obsługą klienta oraz czynnościami związanymi z prowadzeniem i obsługą rachunków bankowych.

Podczas prelekcji Pani Dyrektor opowiedziała o swojej pracy, funkcjonowaniu banku i przedstawiła warunki zawierania umów bankowych.

Młodzież żywo interesowała się kontami Junior, które stworzone są dla uczniów. Zadawała liczne pytania odnośnie możliwości zrobienia kariery w sektorze bankowym.

Ta interesująca wizyta pozwoliła uczniom poznać praktyczne funkcjonowanie banku. Finansowa edukacja  młodzieży to wspaniałe, ale i ambitne zadanie. Warto bowiem promować wśród młodzieży ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż to w przyszłości zaowocuje rozważnymi, trafnymi  decyzjami finansowymi.