Nasi utalentowani pływacy na Grand Prix Polski

W drugiej dekadzie października na oświęcimskiej pływalni, odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski, podczas których wartościowe starty zaliczyli reprezentanci z SMS Oświęcim. O sukcesach naszych pływaków informuje także m.in. Portal Edukacyjny Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Link do materiału znajduje się pod publikacją.

Nowa pływalnia okazała się nie tylko piękna, ale również szybka, sprzyjająca w ustanawianiu nowych rekordów życiowych.

– Na starcie zameldowało się ponad 600 zawodniczek i zawodników z całej Polski – mówi Alicja Woźnicka, szkoleniowiec oświęcimskiej SMS.

W gronie najlepszych zawodników w Polsce w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się: wśród 17-18 latków KATARZYNA KOŁODZIEJ z czwartą lokatą i Justyna Pisarek, która uplasowała się na dziesiątym miejscu. Mateusz Dubas z trzecią lokatą wraz z Oskarem Cieśla, który znalazł się na piątym miejscu. Panowie startowali w kategorii 16-latków. Rok młodsza Martyna Prochownik zajęła siódmą lokatę, identyczny wynik osiągnął reprezentant Mikołaj Kozieł. W kategorii 14-latków, na trzecim miejscu podium stanął Michał Daszkiewicz, tuż za nim była Marta Klimek. Na miejscu szóstym znalazł się Dawid Dankiewicz, a na dziewiątym miejscu stanęła pływaczka Martyna Szkurat.