Z wizytą u seniorów

W dniu 13 listopada 2017r. wybrani uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego, wraz z opiekunami: Darią Kobyłczyk i Joanną Wiktor-Sieprawską odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu. Wizyta została zorganizowana w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Podczas spotkania nasi uczniowie zaprezentowali oświęcimskim seniorom program artystyczny o tematyce niepodległościowej, dali pokaz musztry oraz wspólnie z nimi odśpiewali najpopularniejsze piosenki żołnierskie. Po części oficjalnej, nastąpiła przerwa na wspólny posiłek (pyszna żołnierska grochówka) oraz rozmowy z podopiecznymi ośrodka.  Szczególne uznanie zdobył wokalny występ uczennicy klasy Ig Magdaleny Kały, która wzruszyła swoją interpretacją muzyczną zarówno podopiecznych, jak i pracowników ośrodka. Wyjątkowym zaangażowaniem wykazał się również Maciej Skop z klasy IIIg, który kreatywną postawą i otwartością wprowadził wspaniały nastrój wspólnego śpiewania.

Po raz kolejny, założony cel tego przedsięwzięcia został spełniony w 100 procentach. Nasza młodzież wspaniale zintegrowała się z osobami w wieku ich dziadków i babć. Tegoroczne spotkanie nie należało do pierwszych tego typu, obchody Dnia 11 Listopada w Dziennym Domu Pomocy stały się już naszą chlubną tradycją.

W ramach dalszej aktywizacji seniorów oraz kontynuacji wzajemnej współpracy, uczniowie naszej szkoły zostali ponownie zaproszeni, tym razem na warsztaty artystyczne o tematyce świątecznej w grudniu br.

Pedagog szkolny, Joanna Wiktor-Sieprawska