Udział uczniów Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej

28 października 2017 roku uczniowie klasy 3g: Magdalena Antecka, Krzysztof Konik, Maciej Skop wraz z opiekunem Mieczysławem Kurczabem wzięli udział w Małopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej. Organizatorem konkursu był Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Narodowym Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce oraz Konsulatem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego na temat Republiki Słowackiej. Uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu krajoznawstwa i turystyki Słowacji. Konkurs składał się z trzech etapów, w których uczniowie musieli wykazać się znajomością środowiska geograficznego, kulturowego oraz rozpoznawaniem obiektów historycznych Słowacji.

Zachęcamy innych uczniów Naszej Szkoły do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursów krajoznawczych organizowanych przez Uniwersytet Pedagogiczny.