Warsztaty naszych uczniów i seniorów Dziennego Domu Pomocy [foto]

W dniu 13 grudnia 2017r. wybrani uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego, wraz z opiekunami: Darią Kobyłczyk i Joanną Wiktor-Sieprawską, po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu.

Tym razem wizyta naszych uczniów została zainicjowana przez pracowników DDP,  w ramach realizacji projektu związanego z integracją międzypokoleniową.

Nasi wychowankowie wraz z seniorami brali udział w warsztatach, podczas których wykonywali własnoręcznie ozdoby świąteczne, przeznaczone do sprzedaży na  kiermaszu.

W czasie zajęć młodzież prowadziła żywe rozmowy z zaprzyjaźnionymi już kuracjuszami ośrodka. Po ukończonej pracy wszyscy uczestnicy przystąpili do wspólnego posiłku, który wcześniej samodzielnie przygotowali (pyszne tosty).

Całe spotkanie upłynęło w miłej, sympatycznej i przyjaznej atmosferze, seniorzy byli bardzo wzruszeni wrażliwą i empatyczną postawą uczniów Powiatowej Dwójki.

Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu wzajemna współpraca pomiędzy Powiatowym Zespołem nr2 a Dziennym Domem Pomocy będzie  kontynuowana. Obie strony projektu czerpią tego z przedsięwzięcia wiele radości, korzyści, samozadowolenia i satysfakcji.

Pedagog szkolny,

Joanna Wiktor-Sieprawska