Run 4 Life – zainaugurowali w Naszej Szkole Robert Korzeniowski i Darek Maciborek [galeria]

Robert Korzeniowski, polski lekkoatleta, chodziarz, wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy oraz Darek Maciborek, dyrektor artystyczny Tauron Life Festiwal Oświęcim, ogłosili 6. edycją Biegu Ulicznego w ramach TLFO, który odbędzie się w sobotę 16 czerwca. To w murach Naszej Szkoły zapowiedziano także nową odsłonę rywalizacji sportowej– Challenge Biegowy, której premiera odbyła się w ubiegłym roku.

Polecamy także lekturę na łamach gazety i portali informacyjnych wraz z galerią zdjęciową, odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem.

Od tegorocznej, a więc 9. już edycji Tauron Life Festiwal Oświęcim, cieszący się dużym zainteresowaniem bieg uliczny będzie nosił nazwę Run 4 Live.  Warto podkreślić, że w ramach zainicjowanego w minionym roku Challeng’u biegowego, została zapowiedziana nowa odsłona rywalizacji sportowej, która jest adresowana do uczniów szkół z terenu Powiatu Oświęcimskiego.

Dzięki specjalnej aplikacji biegowej Run 4 Life, każdy kto spełnia warunki zawarte w regulaminie dostępnym na stronie www.run4live.pl może wziąć udział w bezpłatnej rywalizacji, której głównym założeniem jest „wybieganie” jak największej ilości kilometrów. Rywalizacja odbywa się między drużynami, a także indywidualnie. Drużyny będą formowane w ramach jednej klasy, w jej skład oprócz uczniów mogą wejść również nauczyciele, rodzice i opiekunowie. Dla zwycięzcy przewidziano cenną nagrodę w postaci wejściówki na tegoroczną edycję Tauron Life Festiwal Oświęcim.

„Działam w skali bardzo często globalnej, ogólnopolskiej, ale te inicjatywy lokalne są genialne tym bardziej, że możemy być modelem dla akcji ogólnopolskiej. W związku z tym w dniu dzisiejszym ściskam kciuki nie tylko za tych, którzy zwyciężą w tym Challeng’u biegowym, ale także za tych, którzy wezmą w nim udział. Zapraszam na Live Festiwal Oświęcim, na bieganie, na chodzenie fitnessowe na 5 km, które zaplanowano w tym roku, a przede wszystkim do interesowania się tym, co będzie w programie muzycznym” – mówił Robert Korzeniowski, wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy podczas imprezy sportowej w murach Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT. „W rozpoczęty dziś Challenge biegowy włączamy mieszkańców powiatu, w to by zebrać jak najwięcej kilometrów marszowych, biegowych, a więc ile dusza zapragnie” – dodał Robert Korzeniowski.

W trakcie wydarzenia miała miejsce rywalizacja między uczniami społeczności szkolnej popularnego „Chemika”. Zadanie postawione przed młodzieżą polegało na pokonaniu zestawu ćwiczeń przygotowanym przez wielokrotnego mistrza olimpijskiego, świata i Europy, Roberta Korzeniowskiego. Dla najlepszej, a przede wszystkim wytrwałej trójki uczestników przewidziano cenne nagrody rzeczowe.

„Uczestnicy wraz z publicznością i zaproszonymi gośćmi doskonale się bawili, co świadczy o skuteczności takiej formy promocji. Jestem przekonany, że nasza społeczność szkolna powszechnie włączy się w tą cenną inicjatywę” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Wśród bogatego programu wydarzenia znalazło się rozdanie specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulek Run4Life, które do tłumnie zgromadzonej na trybunach młodzieży leciały z rąk Darka Maciborka, dyrektora artystycznego Tauron Life Festiwal Oświęcim, Roberta Korzeniowskiego, wielokrotnego mistrza olimpijskiego, świata i Europy, Zbigniewa Starca, starosty powiatu oświęcimskiego, dyrektora Naszej Szkoły Jacka Stocha.

Warto podkreślić, że tor przeszkód przygotowany przez Roberta Korzeniowskiego pokonali również Darek Maciborek i Waldemar Klisiak, którzy poradzili sobie równie dobrze jak uczestnicząca w tym wyzwaniu młodzież.

Całość wydarzenia zakończyła się pamiątkowym zdjęciem całej społeczności szkolnej wraz z zaproszonymi gośćmi przed budynkiem Powiatowej „Dwójki”. Warto podkreślić, że zostało ono wykonane z drona, przez co będzie jeszcze bardziej atrakcyjną pamiątką z minionej imprezy sportowej.

/ autor: Jakub Konior /