Wiadomości z teatru działań Jubileuszowego Konkurs Wiedzy o Szkole i Ignacym Łukasiewiczu SUPER-Ł.

Witajcie.

Od momentu rejestracji minęły 2 tygodnie, w tym czasie zdarzyło się już bardzo dużo. Do konkursu zgłosiło się 12 drużyn. Najpierw było spotkanie organizacyjne, a potem zaczęła się pierwsza konkurencja polegająca na zdobywaniu płyt CD z historią Naszej Szkoły. Wręczali je nauczyciele, których należało odnaleźć rozwiązując rymowaną zagadkę. Największą trudność sprawiła identyfikacja  p. dyrektora  Wróbla, o którym już poeta Gałczyński pisał:  „choć to istota niewielka, przyjaciel z niego jest szczery, kochajcie wróbelka dziewczęta, kochajcie do jasnej…”. Nie każdy jednak kocha poezję.

Drużyny założyły blogi i regularnie dokonują wpisów. Aktualnie czynnych jest 7 blogów, które „trwały” będą jeszcze przez 3 tygodnie, zostanie po nich pamiątka z obchodów 35 i 70-lecia szkoły. Obecnie drużyny biorą udział w pierwszym quizie i odpowiadają na pytania konkursowe, a potem kolejna konkurencja- „lampy Łukasiewicza”. Ciągle coś się dzieje i aby dostać się do finału trzeba mieć cały czas wytężoną uwagę. Szkoda, że nie wszystkie drużyny ( mimo początkowych chęci) biorą czynny udział w konkursie. Komunikacja odbywa się drogą elektroniczną, więc nieobecność w szkole nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Na szczególną  uwagę zasługuje udział uczniów klasy maturalnej czyli drużyny GeNiUSeS (K. Duda, O. Gabryel, M. Nowotarski), której członkowie bawią się i zbliżająca się matura im nie przeszkadza. Poniżej przedstawiam klasyfikację drużyn po 2 konkurencjach:

1. DDL– 7 pkt. (A. Król, J. Kubliński, J. Zembaczyński)
  2. GeNiOUSeS– 7 pkt. (K. Duda, O. Gabryel, M. Nowotarski)
  3. NULL– 7 pkt. (T. Bębenkowski, N. Kot, B. Kawka)
  4. PANDZIAKI– 7 pkt. (A. Odrobina, M. Szymonek, K. Panfil)
  5. ŚWIERZAKI– 7 pkt. (J. Kopala, W. Pękala, A. Bies)
  6. SZTOSIK, ELEKTRONICY i A.– 6 pkt. (J. Kozak, P. Gieras, P. Matuła)
  7. Tajne KLM – 2 pkt. (K. Tyran, L. Bacik, M. Matlak)
  8. Buły z jajem! – 1 pkt. (T. Hryciuk, K. Wiktor, M. Szczerbic)
  9. Atomówki – 0 pkt. (O. Stankiewicz, A. Kleczkowska, K. Matyszkiewicz)
  10. Noname – 0 pkt. (K. Kęska, P. Słonka, B. Bieniek)
  11. Strażnicy Painta – 0 pkt. (N. Jurecka, S. Budek, A. Lipski)
  12. Team Nowocień – 0 pkt. (B. Nowocień, M. Zalewski, A. Zygmunt)

Wkrótce kolejne informacje (www.pz2.edu.pl/konkurs).

Piotr Kak