WYCIECZKA DO MUZEUM KOMPUTERÓW

24 stycznia 2020 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, w której udział wzięli uczniowie klasy I infG Technikum wraz z opiekunami p. Anną Kwiatkowską i p. Edmundem Żółtowskim.

Wycieczka miała charakter “zawodowy” ponieważ uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej tematyce historii i ewolucji sprzętu komputerowego.

MHKiI to wyjątkowe miejsce, warte zobaczenia nie tylko przez pasjonatów informatyki, ale również przez laików. Stanowi pierwszą i jak dotąd jedyną na terenie Polski strefę kompleksowo poświęconą tematyce historii komputerów. Można przyjrzeć się zabytkowemu sprzętowi, który jeszcze nie tak dawno stanowił dla człowieka przełomowe osiągnięcie w dziedzinie techniki.

Na terenie obiektu znajduje się blisko 4000 eksponatów, z czego można obejrzeć ponad 550 różnych komputerów, w tym także legendarną maszynę ODRA. Zwiedzanie, oprócz funkcji edukacyjnej, dostarczyło uczniom także wiele zabawy i przyjemności Podczas pobytu uczniowie mogli sprawdzać działanie wszystkich włączonych komputerów, a także przetestować swoje umiejętności na grach z lat 80-tych i 90-tych zaliczanych obecnie do klasyki. To ostatnie spotkało się z olbrzymim entuzjazmem uczestników. To była naprawdę interesująca i niecodzienna multimedialna podróż w czasie.

Zdjęcia i film – Jakub Joniec i Mateusz Kania z klasy I infG.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.