Życzenia dla Absolwentów od Dyrektora Szkoły

Drogie Absolwentki, Drodzy Absolwenci!

Kiedy kilka lat temu rozpoczynaliście naukę w naszej szkole, zapewne nikt z Was nie przypuszczał, że na rok przed zakończeniem  edukacji na poziomie średnim życie przyniesie tak wiele zmian. Pandemia zaskoczyła wszystkich – uczniów, nauczycieli, rodziców…  Tradycyjna forma kształcenia została zastąpiona nauką zdalną. Wszyscy musieliśmy stawić jej czoła, ale dziś, po niemal roku, uważam, że dzięki współpracy i wzajemnemu wsparciu – daliście radę.

Bardzo brakowało Was w szkole. Na korytarzach pustki i cisza, tradycyjny szkolny dzwonek milczał. Mogliście się widywać z Waszymi przyjaciółmi i nauczycielami oraz wychowawcami tylko za pośrednictwem Internetu. Dla wielu z Was był to smutny czas, wielu odkryło nowe możliwości, jakie oferuje nauka zdalna. Wierzę, że  to doświadczenie jest już za nami i każdy z Was wyciągnie z niego wnioski, które  będą pomocne w wyborze dalszej drogi życiowej.

W tym trudnym czasie ostatnich miesięcy chyba najbardziej była nam wszystkim potrzebna nadzieja na lepsze jutro. Nie ma chyba  lepszego tekstu o nadziei niż piosenka Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”. Odwołując się do niej chciałbym Wam życzyć,  aby  codzienność przynosiła tylko pozytywne  emocje i  dobrą energię. Aby doświadczenie życiowe, jakiego będziecie nabywać z każdym rokiem, sprzyjało wykorzystywaniu nadarzających się szans.  Życzę odwagi w odkrywaniu nowych możliwości, które przyniosą Wam spełnienie i szczęście.  Życzę determinacji  w podejmowaniu kolejnych prób na drodze do celu.  Życzę  „gry w zielone” – optymizmu, radości życia i przede wszystkim – nadziei.

Dyrektor PZ2 SOMSiT
 Jacek Stoch

Bookmark the permalink.

Comments are closed.