Lekcja otwarta dla klas ósmych ze Szkoły Podstawowej Nr1 w Oświęcimiu

W poniedziałek 4 października 2021 r. w naszym szkolnym laboratorium chemicznym odbyła się lekcja otwarta z chemii, w której wzięli udział ósmoklasiści Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu.

W czasie zajęć można było doświadczalnie zbadać różnorodne wskaźniki kwasowo – zasadowe oraz poznać zastosowanie i właściwości związków nieorganicznych. Pod opieką nauczycieli p.Urszuli Przybytek i p. Bogumiły Strycharskiej oraz uczniów z klasy III technologii chemicznej zaproszeni goście samodzielnie wykonywali eksperymenty chemiczne.

W trakcie doświadczeń młodzi uczniowie mogli liczyć na pomoc wyspecjalizowanych już w tej dziedzinie starszych koleżanek i kolegiów z naszego technikum. Podczas pracy na nowoczesnym sprzęcie w profesjonalnej pracowni chemicznej, uczniowie szkoły podstawowej mogli poczuć się jak w prawdziwym przemysłowym laboratorium. Na lekcji panowała miła atmosfera, zajęcia się podobały, a więc może niektórzy z zaproszonych gości powrócą do nas w przyszłości już jako uczniowie.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.