Nasi uczniowie z wizytą na Targach „Przemysłowa jesień” 3 D w Kielcach

21października 2021 stu uczniów naszego Technikum pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych i przedsiębiorczości miało okazję wyjechać do Kielc na największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi „Druku i Skanowania 3D” oraz cyfrowych maszyn do obróbki metali i innych materiałów, przez wystawców uznawane za najważniejsze wydarzenie w branży.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną targi zostały przeniesione z wiosny na jesień.

Odwiedzający mieli okazję zobaczyć najnowsze technologie, drukarki produkowane seryjnie jak i prototypowe. Jedne z ciekawszych to FlashForge WaxJet 400 do druku z wosku czy SkribiAcoustic, która pozwala tworzyć m.in. elementy naścienne.

Dodatkową atrakcją dla uczestników targów „Przemysłowa jesień” były ekspozycje  metalurgiczne i przemysłu metalowego, na których mogli oni podziwiać m.in. pracę frezarek, roboty do spawania, czy w pełni zautomatyzowane procesy produkcji.

Najbardziej interesujące  dla młodzieży okazały się jednak odbywające się w tym czasie „Dni Druku 3D”. To tu w ramach materiałów promocyjnych otrzymali sporo próbek różnego rodzaju druku 3D oraz nawiązali szereg interesujących kontaktów z polskimi producentami drukarek 3D oraz producentami materiałów eksploatacyjnych.

Mimo trudnych warunków epidemiologicznych, targi odbyły się. Nie były skromne jakby się mogło wydawać, panowała bardzo miła atmosfera, a organizatorzy zadbali, aby każdy odwiedzający czuł się bezpiecznie i komfortowo. „Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję targów”- deklarowali uczestnicy wycieczki.