Udany udział naszych uczniów na Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej

Uczniowie klas o profilu chemicznym: Patrycja Bęgziak (4ch), Nadia Lala (3c) oraz Piotr Kotlarczyk (3a) 5 października 2021 roku postanowili sprawdzić swoje umiejętności, biorąc udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych. Pierwszy etap olimpiady został zakończony sukcesem, bo zarówno uczniowie klasy maturalnej jak i przedmaturalnej uzyskali świetny wynik kwalifikujący do dalszej części konkursu.

Olimpiada organizowana jest przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator.pl. Uczniowie, którzy 10 grudnia zakwalifikują się do finału tego konkursu, w marcu 2022 roku w Krakowie będą zmagać się z trudnymi zadaniami chemicznymi, by zdobyć tytuł laureata.