Symboliczne znicze

Stało się już tradycją, że w ostatnich dniach października przedstawiciele Naszej Szkoły odwiedzają groby byłych nauczycieli, uczniów oraz pracowników administracji i obsługi, spoczywających na okolicznych cmentarzach.

Uczniowie pod opieką Mieczysława Kurczaba i Kazimierza Foltyna udali się na cmentarze w Oświęcimiu, Brzeszczach, Polance, Dankowicach, Starej Wsi, Wilamowicach i Jawiszowicach. Zapalili znicze i chwilą ciszy uczcili pamięć tych, którzy odeszli. Zostawili okolicznościowe kartki świadczące o tym, że nie zapominamy o tych, których już z nami nie ma.

Nie zapominamy też o tych, którzy walczyli i polegli za naszą Ojczyznę. W odwiedzanych  nekropoliach delegacja z Naszej Szkoły oddała także hołd  żołnierzom, zapalając światełko na ich mogiłach i pod pomnikami przypominającymi o ich ofierze

Bookmark the permalink.

Comments are closed.