Lekcja biologii na niesamowitej wystawie BODY WORLDS

Klasa II i III LO SMS w ramach lekcji biologii wyjechały na wycieczkę do Galerii Szyb Wilson w Katowicach Janowie na wystawę BODY WORLDS.

To pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 50 milionów odwiedzających na całym świecie.

W tym roku wystawa przygotowana została pod hasłem THE CYCLE OF LIFE – CYKL ŻYCIA. Zwiedzający mieli możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zasady funkcjonowania ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdowały się na wystawie, a było ich ponad 160 są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu.

Nasi przewodnicy po wystawie – pani Ania i pan Radek (studenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) wiedzieli wcześniej, że spotkają się z młodymi sportowcami więc przygotowali mnóstwo wartościowych informacji i wskazówek związanych z funkcjonowaniem organizmu w czasie uprawiania sportu.

Opiekunami na wycieczce były panie Katarzyna Kot i Joanna Ganobis.