Pełna atrakcji wycieczka przedmiotowa klas mundurowych do Poznania

W dniach 15.11 -17.11 2023 grupa  uczniów klas mundurowych Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. I. Łukasiewicza w Oświęcimiu uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Poznania, podczas której zapoznała się z  infrastrukturą wojskową oraz sprzętem wojskowym  w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu, 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz wzięła udział w grze edukacyjnej w Muzeum Broni Pancernej.

W czasie wyjazdu uczniowie mieli możliwość bliskiego spotkania z samolotami Lockheed C – 130 Hercules, General Dynamics F-16 Fighting Falcon oraz wyposażeniem jednostek Wojskowej Straży Pożarnej. Ponadto odbyli krótkie zajęcia ze strzelania na obiektach „Śnieżnik” i „Jaskier” na terenie CSWL. Wyjazd możliwy był dzięki zaangażowaniu Szefa  Wojskowego Zarządu Infrastruktury w Poznaniu pułkownika Tomasza Janusza, dowódców i oficerów wyżej wymienionych jednostek. Serdecznie dziękujemy im za pomoc w organizacji wyjazdu i okazaną życzliwość w czasie jego trwania.

Galerię z tej bardzo ciekawej wycieczki możecie zobaczyć [TUTAJ]