Ostatnia prosta przed hokejowymi finałami Mistrzostw Polski

Uczniowie naszej szkoły z klas I, II i III SMS hokej na lodzie rozpoczynają ostatnie przygotowania do finałów Mistrzostw Polski.

Mecze te jako Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych będą rozgrywane w tym roku w Małopolsce . Gospodarzami fazy grupowej będą Oświęcim i Nowy Targ, natomiast finały rozegrane zostaną w Krynicy Zdroju.

Zawody kwalifikujące do Mistrzostw toczą się w całej Polsce już od września 2023 roku.

 UKH Unia Oświęcim po ostatnim zwycięstwie nad MKS Sokoły Toruń wynikiem 6:3 we własnej hali, awansowała na trzecie miejsce w tabeli ogólnopolskiej ligi juniora młodszego.

Do zakończenia fazy zasadniczej rozgrywek naszym zawodnikom zostały do rozegrania jeszcze cztery spotkania: wyjazdowe w Warszawie przeciwko Legii (28 stycznia) i w Nowym Targu (17 lutego) oraz w Oświęcimiu przeciwko MOSM Tychy (3 lutego) i Naprzodowi Janów Katowice (4 lutego).

Do rozgrywek finałowych oświęcimski team przystąpi pełnym składem, ponieważ dołączą do nas zawodnicy, którzy obecnie uczą się i trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w Katowicach.

„Faza grupowa Mistrzostw Polski w Oświęcimiu rozpoczyna się 12 marca, a dwa dni wcześniej katowicka „szkółka” gra jeszcze swój mecz ligowy. Wszystkich zawodników będę miał do dyspozycji dopiero na dzień przed turniejem. Trudno mówić o zgrywaniu zespołu. Wiadomo, że jeden mecz to zbyt mało, by scementować zespół przed turniejem mistrzowskim, ale musimy chwytać każdą minutę wspólnego grania. Chłopcy mają gorące serca do walki. Mam nadzieję, że oświęcimska hala i doping kibiców będą dodatkowym atutem do wyjścia z grupy eliminacyjnej, a co potem? Czas pokaże.” –  powiedział trener Witold Magiera.

Tabela na dzień 21.01.2024:                                                                                        Punkty

  1. MOSM TYCHY (U18) 30
  2. MMKS PODHALE NOWY TARG (U18) 27
  3. UKH UNIA OŚWIĘCIM (U18) 24
  4. JKH GKS JASTRZĘBIE (U18) 22
  5. BS POLONIA BYTOM (U18) 19
  6. MKS SOKOŁY TORUŃ (U18) 18
  7. NAPRZÓD JANÓW KATOWICE (U18) 16
  8. AH LEGIA WARSZAWA (U18) 6
  9. GKS STOCZNIOWIEC GDAŃSK (U18) 0                                                                                           

Skład UKH Unia Oświęcim Junior Młodszy:

Bramkarze: Wojciech Jóźwiak, Filip Koziarski, Alex Odrzywołek, Jan Kusak

Obrońcy: Przemysław Ćwiek, Błażej Filip, Maksymilian Mościcki, Paweł Płatacz, Mateusz Staniecko, Rafał Stelmach, Franciszek Kożuch, Aleksander Wanat

Napastnicy: Borys Dawid, Kajetan Domalewski, Radosław Kot, Marko Kozak, Adam Krajewski, Piotr Płatacz, Artem Tarnohorodskyi, Jakub Tondryk, Andrii Ushakov, Mateusz  Wiśniowski, Yahor Ziankou, Adrian Ziober

Trenerzy: Witold Magiera, Wojciech Stachura

 

Tekst: Katarzyna Kot

Bookmark the permalink.

Comments are closed.