Rodzeństwo utalentowanych sportowców

 

Do naszego „Chemika” uczęszczają młodzi ludzie, którzy mają niezwykłe pasje, odnoszą sukcesy sportowe lub artystyczne. Dziś przedstawiamy dwoje z nich.
Jan Ławczys – uczeń klasy 1aA i Joanna Ławczys – uczennica klasy 2gA to utalentowani sportowcy, którzy są zawodnikami Polskiej Federacji Ju-Jitsu i Kobudo. Trenują tę dyscyplinę sportową od 2017 roku i mają już na swoim koncie znaczące  sukcesy.
Joanna we wrześniu 2023 r. została powołana do Kadry Polski i reprezentowała nasz kraj w Pucharze Świata Balkan Open Ju-Jitsu w Czarnogórze, gdzie wywalczyła wicemistrzostwo świata.
Natomiast w  Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu Sportowym, które odbyły się w listopadzie 2023 roku,  zajęła IV miejsce Fighting bez I Fazy (U18) – 52kg.
Janek, młodszy brat Joanny, w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu Sportowym w listopadzie 2023 roku  wywalczył II miejsce,  zdobywając srebrny medal w Fighting bez I Fazy (U16) – 50kg, a w Pucharze Polski, który odbył się w grudniu 2023 roku również wywalczył II miejsce.
2 marca 2024 jako zawodnicy Polskiej Federacji Ju-Jitsu i Kobudo wystartowali w Pucharze Polski w Ju-Jitsu Sportowym w miejscowości Góra województwo dolnośląskie, gdzie zdobyli: Joanna Ławczys I miejsce – Fighting (U18) – kat– 52 kg, a Jan Ławczys III miejsce – Nie waza (U16) – kat– 52 kg.

Trenerami utalentowanego rodzeństwa są – Stefan Badeński i Andrzej Strojny.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.