„Sztuka, pamięć, człowieczeństwo”

W przeddzień rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, uczennice klasy 1dB wzięły udział w pokazie prac przygotowanych w ramach projektu przygotowanego przez Oświęcimski Instytut Praw Człowieka oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Prezentowane prace powstały w ramach seminarium naukowo-artystycznego „Sztuka jako forma pamięci i upamiętnienia”. Te osobiste i niejednokrotnie bardzo intymne prace nawiązywały do nadal aktualnego tematu ochrony praw człowieka oraz wielokulturowości.

Podczas pokazu młodzież wysłuchała prelekcji na temat sztuki współczesnej oraz zobaczyła 10 multimedialnych prac, opatrzonych komentarzem twórców. Po pokazie uczennice mogły spotkać się z artystami, wykładowcami oraz studentami ASP w Warszawie, aby porozmawiać na temat przedstawionych dzieł. Była to znakomita okazja do rozmowy na temat sztuki współczesnej oraz wykorzystania nowoczesnych technologii i form graficznych do przekazywania uniwersalnych wartości.