Wycieczka klas technikum technologii chemicznej do zakładów Azoty w Tarnowie

2016-01-11 Azoty Tarn+-w (48)W dniu 11 stycznia 2016 roku uczniowie klas I, II, III technik technologii chemicznej wraz z opiekunami: Martą Hartung, Kazimierzem Foltynem i Mieczysławem Kurczabem, udali się na wycieczkę naukową do zakładów chemicznych Azoty Tarnów.
Podczas wycieczki, przygotowanej przez Grupę Azoty S.A. uczniowie zwiedzili Instalację Kwasu Azotowego Technicznego oraz Instalację Kwasu Azotowego Stężonego z podziwianiem panoramy Azotów i miasta Tarnów z dachu budynku.
Mieliśmy okazję zobaczyć także nową instalację mechanicznej granulacji nawozów oraz instalację do produkcji poliamidów.
W trakcie wycieczki uczniowie poznali także bliżej organizację i profil działalności firmy chemicznej.
Azoty Tarnów są jednym z największych przedsiębiorstw w branży chemicznej w Polsce, zaliczanych do tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. Zajmują się wytwarzaniem i sprzedażą tworzyw konstrukcyjnych, nawozów mineralnych i chemikaliów. Zakład sprzedaje swoje produkty do 41 krajów na całym świecie. Od czerwca 2008 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych.

2016-01-11 Azoty Tarn+-w (42)2016-01-11 Azoty Tarn+-w (32)