Uczniowie naszej szkoły na Dniach Druku 3D w Kielcach

DSCF2527

11 marca dwa pełne autokary zawiozły wszystkie klasy grafików do Kielc na największe w Polsce i jedne z największych w Europie targi Druku 3D. Trzecia edycja targów zgromadziła ponad 80 wystawców i przyciągnęła tysiące zwiedzających.

Branża druku 3D jest nowa na polskim rynku – mówił Janusz Wójcik, prezes Stowarzyszenia FabLab Kielce – między innymi dzięki wsparciu Targów Kielce w organizacji Dni Druku 3D ma ona szanse na szybki rozwój w naszym kraju. Tegoroczne wydarzenie jest rekordowe, chociażby ze względu na liczbę wystawców.

Rynek druku 3D w Polsce jest bardzo młody i szybko rozwijający się. Ponad 70% firm działa maksymalnie 2 lata, a większość z nich świadczy usługi dopiero od 12 miesięcy. Jest to zatem dobre miejsce, żeby młodzi ludzie szukali swojej szansy na własną karierę zawodową.

Właśnie dlatego dla uczniów naszej szkoły zorganizowano wyjazd na tak ważne  wydarzenie, żeby mogli osobiście obejrzeć urządzenia, materiały i ofertę firm działających na tak nowoczesnym rynku.

To kolejna wycieczka realizująca harmonogram szkolnego planu wycieczek branżowych dla przedmiotów zawodowych. Mamy   nadzieję, że oświęcimskiego Chemika nie zabraknie w przyszłym roku na następnej edycji Dniach Druku 3D.

Poniżej publikujemy galerię z targów.