”Totalitaryzm na ławie oskarżonych” – lekcja otwarta klasy IIIE

LOW dniu 22.03.2016 r. w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta pt. ”Totalitaryzm na ławie oskarżonych”. Klasę 3e LOMS przygotowywały Panie Ewelina Bryja i Agnieszka Kapcia. Do udziału w lekcji zaproszono kilka klas maturalnych, które aktualnie omawiają problematykę II wojny światowej i jej skutków. Prezentacja miała charakter procesu sądowego. W rolę świadków, ofiar totalitaryzmu i ich krewnych, wcielili się uczniowie klasy 3e. Swoje role odgrywali profesjonalnie i przekonywająco, co potwierdziło pełne powagi zachowanie publiczności. Po zakończeniu procesu został ogłoszony wyrok: najwyższy wymiar kary. Całość podsumowała Pani wicedyrektor, Beata Karkoszka, dziękując za przygotowanie prezentacji i zwracając  uwagę na ważne przesłanie lekcji.
              / Jakub Konior, lider Koła Medialnego /