Śpiewające zakończenie zimy

wystawa019W piątek 18 marca 2016 odbył się IX Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Jak co roku, uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności w tej dziedzinie. Na szkolnej scenie można było zobaczyć 12 uczestników, którzy ujawnili swoje talenty, a oceniało ich jury, w skład którego weszły nauczycielki języka angielskiego: p. Katarzyna Knurowska, p. Anna Kwiatkowska oraz p. Joanna Dutkiewicz. Kryteria oceniania obejmowały: stopień trudności piosenki, poprawność wykonania pod względem muzycznym i językowym oraz ogólne wrażenia artystyczne i umiejętności prezentacji.
W tajnym głosowaniu uczestnikom przydzielano punkty w skali od 1 do 5. Konkurs wzbudził wiele emocji. Pierwsze miejsce zajęła Wioletta Horodeńska z klasy 2c prezentująca piosenkę Bruno Maksa „When i was your man”. Na drugim znalazł się Mateusz Fijałkowski z klasy 2e z piosenką Michaela Buble ”Sway”. Trzecie miejsce należało w tym roku do Marcina Głowackiego z klasy 2ch wykonującego utwór Erica Claptona „Leyla”. Jury wyróżniło również Michalinę Zając z klasy 2e, Konrada Cempiela z klasy 4inf i Piotra Godzika oraz Weronikę Tarasek z klasy 1c.

Nagrody ufundowało wydawnictwo Macmillian oraz Rada Rodziców.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu, który stał się już tradycją naszej szkoły.