Konkurs  Angielsko–Niemiecki GIMNAZJALNY  POLIGLOTA rozstrzygnięty!!!

am1

W tym roku szkolnym Patronat Honorowy nad konkursem objęli:
Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego

Zbigniew Starzec – Starosta Oświęcimski

W dniu 15 marca 2016r. w naszej szkole odbył się II etap (finałowy) konkursu językowego. Zmierzyło się w nim 115 najlepszych uczniów (wyłonionych podczas I etapu, do którego przystąpiło 531 osób)z 36 szkół gimnazjalnych z powiatów oświęcimskiego, bieruńsko – lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego oraz jaworznickiego.

Finał konkursu został uroczyście otwarty serdecznym powitaniem wszystkich uczestników konkursu, ich rodziców i naukowych opiekunów. W kolejnych słowach Dyrektor szkoły, pan Jacek Stoch pogratulował gimnazjalistom dotychczasowych wyników i życzył dalszych sukcesów, tym razem w finale konkursu.

Przez kolejne 90 minut finaliści bardzo dzielnie zmagali się z testem, obejmującym dwujęzyczne zadania zamknięte (rozumienie tekstu słuchanego i czytanego) oraz zadania otwarte (znajomość środków językowych, wypowiedź pisemna).

Następnie prace poddano wnikliwemu sprawdzeniu, na podstawie którego wyłoniono zwycięzców.

SZANOWNI PAŃSTWO!  DRODZY UCZNIOWIE!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, iż LAUREATAMI IV edycji Konkursu Angielsko – Niemieckiego GIMNAZJALNY POLIGLOTA
w roku szkolnym 2015/2016 zostali:

Katarzyna SOKAL Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego
w Oświęcimiu

MIEJSCE

ex aequo:

Przemysław MILOWSKI

Podstawowo – Gimnazjalnych
w Piotrowicach

MIEJSCE

Dawid RADWAN Gimnazjum Nr 1
im. Polskich Noblistów
w Andrychowie
Angelika RAJ Gimnazjum Gminne Nr 2
im. Komisji Edukacji Narodowej
w Zaborzu
III MIEJSCE

Uwzględniając wysoki poziom prac konkursowych, zdecydowano również o przyznaniu WYRÓŻNIEŃ dla następujących uczestników:

• Jan BĄKGimnazjum Gminne Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowejw Zaborzu,
  • Amelia BUŻYK – Samorządowy Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Gorzowie,
  • Agata CHOLEWA – Zespół Szkół w Jaroszowicach,
  • Martyna GOŁUCHOWSKA – Zespół Szkół Ogólnokształcących Mikołaja Kopernika w Zatorze,
  • Dawid GÓRSKI – Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu,
  • Wiktoria HERL – Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Nowej Wsi,
  • Weronika JACHTA – Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Libiążu,
  • Wiktoria KOPEĆ – Gimnazjum Nr 2 im. św. Walentego w Bieruniu,
  • Jakub KUBICA – Miejskie Gimnazjum Nr 4 im. Zofii Kossakw Oświęcimiu,
  • Florentyna MATEJKO Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Oświęcimiu,
  • Katarzyna NECZEK Zespół Szkół w Kobiernicach,
  • Marta PENCKO – Powiatowy Zespół Nr 11 Szkół Ogólnokształcącychw Kętach,
  • Marcin PILARSKI – Zespół Szkół Gimnazjalnych im. Trzech Wieszczów w Trzebini,
  • Aleksandra SZAFRON – Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu,
  • Wojciech SIKORA Miejskie Gimnazjum Nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu,
  • Piotr SŁONKA Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Bielanach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Jesteśmy pod wrażeniem Waszej wiedzy i umiejętności językowych. Słowa uznania kierujemy również na ręce Rodziców i Opiekunów, którzy swoim wsparciem i pomocą przyczynili się do Waszego sukcesu!

Laureatów, uczniów wyróżnionych oraz pozostałych finalistów, wraz z Rodzicami, Opiekunami naukowymi zapraszamy na uroczyste zakończenie IV edycji konkursu i rozdanie nagród.

Uroczystość odbędzie się 29 kwietnia 2016r.
o godzinie 11.00 w naszej placówce (czytelnia).

Serdecznie zapraszamy!