Jak zaplanować swoją karierę zawodową- zajęcia warsztatowe

20160209_110711Od 8  lutego  do 7 kwietnia 2016 roku, uczniowie wszystkich klas maturalnych LOMS i Technikum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z doradcami zawodowymi  Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej oraz Młodzieżowego Centrum Kariery  OHP     w Oświęcimiu. Podczas spotkań maturzyści mogli zaplanować swoją karierę zawodową, zapoznać się z prognozami dotyczącymi zatrudnienia na lokalnym rynku pracy, polecanymi kierunkami studiów, ofertą kursów, staży zawodowych  i szkoleń organizowanych dla zainteresowanych absolwentów przez Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość wykonać indywidualne badanie predyspozycji zawodowych, tzw. KZZ , tj. poznać swoje uzdolnienia i cechy  osobowości potrzebne w pracy. Z tej formy doradztwa skorzystało 53 uczniów klas maturalnych  PZ nr 2 SOMSiT   w Oświęcimiu.

/Organizator – psycholog szkolny – Małgorzata Trzop/