Zajęcia profilaktyczne z policjantką z W-11

DSCN1100W dniach 19 kwietnia i 24 maja 2016r. uczniowie 10 klas pierwszych liceum i technikum brali udział w wykładach profilaktycznych: „Kiedy przestępstwo to pomysł na życie. Narkotyki wśród młodych ludzi”. Zajęcia prowadziła p. Joanna Czechowska, absolwentka Szkoły Oficerskiej w Szczytnie, pełniąca w przeszłości obowiązki nadkomisarza Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, a obecnie znana z serialu kryminalnego W-11 Wydział Śledczy. Nasza młodzież miała okazję dowiedzieć się, jakie są zagrożenia i konsekwencje związane z przyjmowaniem środków psychoaktywnych, ze szczególnym uwzględnieniem skutków zdrowotnych, społecznych oraz odpowiedzialności karnej. Informacje były zaprezentowane w przystępnej formie, poparte licznymi przykładami z praktyki zawodowej, a postawa prowadzącej zachęcała do podejmowania dyskusji i zadawania pytań.

Zajęcia były zorganizowane się w ramach stałej współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania Ochroną Pracy z Katowic, której wykładowcy cyklicznie spotykając się z naszą młodzieżą poruszają ważne tematy dotyczące zagrożeń współczesnego świata.

/J. Sieprawska/