Kolejna cenna inicjatywa gimnazjalistów z Koła Medialnego

image (1)”Arteria wybitnych sportowców”
 to kolejna incjatywa społeczna podjęta przez uczniów Koła Medialnego Powiatowego ”Chemika”. Nasze działania mają na celu upamiętnienie wybitnych sportowców, którzy zostali patronami ulic naszego miasta. Prowadzone działania są III etapem prac nad ekspozycją Ścieżki Edukacyjnej pt. ”Szkoła Chemików na Osiedlu Chemików”. Do tej pory na ścieżce udało nam się zaprezentować wybitnych chemików oraz byłych dyrektorów naszej placówki. Na ”Ścieżce Edukacyjnej” widnieją także m.in. sylwetki naszych utalentowanych absolwentów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W działaniach nad projektem pod opieką polonistki p.Joanny Jekiełek oraz lidera koła, Jakuba Koniora uczestniczą gimnazjalistki z klasy III Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego PZ Nr2 SOMSiT: Nadia LechowiczAleksandra SzusterKlaudia LeszczyńskaJulia Kasperczyk oraz Olimpia Kłusek.

– Główną ideą podjętej przez nas inicjatywy jest zaprezentowanie i upamiętnienie znanych zawodników, którzy do dnia dzisiejszego są dla nas wzorem do naśladowania oraz inspirują nas do podejmowania nowych wyzwań. Mamy nadzieję, że nasze działania będą dobrym wkładem w edukację następnych pokoleń sportowców. Wyniki działań nad ”Arterią wybitnych sportowców” planujemy zaprezentować w Czerwcu br. – zaznacza Jakub Konior, sternik Koła Medialnego PZ Nr2 SOMSiT.

– Cenna inicjatywa uczniów budzi tym większe uznanie, że wypływa z ich wewnętrznego przekonania. Jest wyrazem poszukiwania autorytetów i wzorców osobowych wśród wybitnych sportowców. Łączenie tradycji z dniem dzisiejszym szkoły jest ważnym elementem naszej pracy wychowawczej  – stwierdza Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 w Oświęcimiu.

O działaniach naszej młodzieży piszą także Fakty Oświęcim

/ Jakub Konior – lider Koła Medialnego /