Sprawozdanie z akcji krwiodawstwa 2016

kwiodastwo01„oddać własną krew – dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia … Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą silniejsi we wszystkich częściach świata”.
Jan Paweł II

Dnia 27.10.2016 roku w naszej szkole odbyła się Akcja Krwiodawstwa. Nasi uczniowie-jak zawsze nie zawiedli i licznie stawili się na małej sali gimnastycznej. Dzięki Wam wspólnie zebraliśmy 16, 500 litrów krwi.

Za ten najpiękniejszy dar humanitarny – oddawanie krwi, która ratuje życie niejednemu człowiekowi – wszystkim serdecznie dziękujemy. Pragniemy podkreślić, że jest to najpiękniejszy czyn, dowód wysokiego zaangażowania społecznego i poczucia silnej więzi międzyludzkiej. Jest to gest, wynikający z pobudek międzyludzkiej życzliwości i miłosierdzia. Nie ma nic piękniejszego jak bezinteresowna pomoc bliźnim i umiejętne pochylanie się nad ludzkim cierpieniem. Cieszymy się, że rozumiecie, iż najcenniejszą wartością każdego człowieka jest zdrowie i życie, a WIELKIMI są Ci, którzy je ratują.

Jako społeczność szkolna cieszymy się, że AKCJA spełnia swoje zadania. Pragniemy poinformować, że dotychczas zostało przeprowadzonych XVII AKCJI KRWIODAWSTWA, do których przystąpiło łącznie 418 krwiodawców, co stanowi 198,1 litrów najcenniejszego leku – krwi, która ratuje życie niejednemu człowiekowi.

Pomyśl! Może od Ciebie zależy czyjejś życie. Może Twoja Krew przywróci zdrowie innej osobie. Liczymy na jeszcze szerszy udział krwiodawców w następnych akcjach, gdyż „Człowiek jest tyle wart, ile czyni dla Drugiego”.

Zainteresowanie jak i sama akcja pokazuje, że jest ogromna potrzeba i chęć oddawania krwi na naszej szkole. Wszystkim, którzy darem swego serca zechcieli się podzielić w imieniu Samorządu Uczniowskiego i opiekunów Mieczysława Kurczaba i Jolanty Rakowskiej składamy serdeczne podziękowanie, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach. Najbliższa zaplanowana akcja już na wiosnę w kwietniu ZAPRASZAMY!!!!!!! Spróbujemy ją jeszcze bardziej rozpropagować tak, aby dać możliwość oddania krwi tym, którzy dotychczas nie wiedzieli o naszych akcjach lub nie mogli w nich uczestniczyć. Potrzebujących tego bezcennego leku nie brakuje, a może okazać się kiedyś, że i my będziemy jej potrzebować.