Prelekcja z zakresu zdrowego odżywiania w sporcie

W piątek 21 pażptt1dziernika w czytelni naszej szkoły odbyła się prelekcja z zakresu żywienia w sporcie. W spotkaniu uczestniczyli pływacy z klas I,II,III GMS oraz I,II,III LOMS wraz z rodzicami.
Wykład poprowadził p. Mateusz Gawełczyk – w przeszłości były pływak (medalista Mistrzostw Polski), a obecnie doktorant, nauczyciel akademicki Zakładu Żywienia i Suplementacji AWF Katowice oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Współzałożyciel Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej, członek organizacji Professionals in Nutrition for Exercise and Sport (PINES).
– Pamiętając o tym, że pływakami jesteśmy cały czas, a nie tylko na treningu i wiedząc, jak bardzo właściwe odżywianie sportowca wpływa na rozwój wyniku sportowego, stwarzamy możliwość rozwoju i uzupełnienia wiedzy w tym zakresie. – relacjonuje Alicja Woźnicka.
/ Jakub Konior /