„Wolontariat daje moc – przez pomoc innym zmieniamy świat”

20161116_110254W dniu 16 listopada br. w naszej szkole, odbyło się spotkanie z p. Ewą Ocylok – koordynatorem ws wolontariatu z ramienia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oświęcimiu. W spotkaniu uczestniczyli zainteresowani uczniowie liceum i technikum, ogółem 81 osób, tj. z klas I i II LOMS (59 osób) oraz z klas I, II i III Technikum (22 osoby).

Wykład przybliżył młodzieży jak działa projekt socjalny Klub Wolontariatu 2016 pn „Wolontariat daje moc – przez pomoc innym zmieniamy świat”.

W ramach niego, uczniowie – przyszli wolontariusze będą mieć możliwość realizowania się poprzez pogotowie lekcyjne, zajęcia edukacyjne i edukacyjno-plastyczne dla dzieci, ale również brać udział w szkoleniach oraz innych projektach socjalnych adresowanych do wolontariuszy.

Uczestnicy spotkania uzyskali jednocześnie wyczerpującą odpowiedź na pytanie: „Dlaczego warto zostać wolontariuszem?”, jakie korzyści, prócz satysfakcji własnej  będą czerpać z pełnienia tej funkcji.

Ta wspólna inicjatywa Powiatowej Dwójki i MOPS Oświęcim jest kontynuacją wieloletniej współpracy pomiędzy placówkami. Efekty tych działań są widoczne, obie strony czerpią z nich istotne korzyści, a mali podopieczni Ośrodka zyskują wsparcie i uwagę ze strony starszych kolegów i koleżanek.

Wszystkich zainteresowanych uczniów zachęcamy do kontaktu z pedagogami:

Joanna Wiktor-Sieprawska, gabinet pedagoga, parter, p. 33a,

Barbara Bajorska-Mąkina, gabinet pedagoga, I piętro, p. 154.

Pedagog, Joanna Wiktor-Sieprawska